Datums 18. februāris, 2023
Laiks13.00
Vieta Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Neona pavasaris

Režisors Matīss Kaža, drāma, 2022, 1h 42 min.

Visai iespējams, ka šobrīd Lainei, filmas galvenajai varonei, būtu to neērti lasīt. Personīgās identitātes apjukumā, mātes nemitīgajā prombūtnē un tēva intereses zudumā par ģimeni, viņai nepieciešams uzņemties rūpes par jaunāko brāli Budzi. Pārdaloties vecāku un bērnu atbildības svaram, dienās Laine nejūtas kā viņi pati. Tikmēr reiva un elektroniskās mūzikas naktis pārtop par arvien visaptverošāku mierinājumu. Jauniegūtā draudzene Gunda un viņas svīta liek zaudēt atbildību: tā vilinoši izslīd no Laines rokām.

Nospriegota jauniešu drāma un naktsdzīves hronika, ko uz iekvēlinošas atspoles uzsēdinājis Matīss Kaža, Latvijas jaunās kino paaudzes viens no ražīgākajiem režisoriem un producentiem. Režisora otrā pilnmetrāžas aktierfilma uzšķiļ plašu spektru – Rīgas naktis kā Austrumberlīnes līdzinieces, ģimenes struktūras plaisas, neizgludinātu realitātes vaigu un divdesmitgadnieku seksualitātes un patības meklējumus. Bez morāles un instrukcijām – vitāls, atraisīts un jūtīgs kino gars, ko Laines lomā uzšķiļ jaunā aktrise Marija Luīze Meļķe.

Līdz 16 g.v. – neiesakām.

Biļešu iegāde: Jūrmalas Kultūras centrā, Jomas iela 35, vienu stundu pirms kino seansa. Ieejas maksa – 6 eiro; uzrādot Jūrmalas iedzīvotāju karti 4 eiro.