Bulduru bibliotēkas ēka

Vēsture

Bulduru bibliotēka savu darbību sāka 1950.gadā kā Rīgas 28.bibliotēka, tā atradusies Vidus prospektā 47. Grāmatu krājums pirmā gada beigās bijis 2821 vienība. Vēlāk bibliotēka darbojusies Vienības prosp.4. 

Bibliotēkas darbībai paplašinoties, tika atvērta vasaras lasītava ”Avotos” (vēlāk kafejnīca "Leduspuķe"), bija arī grāmatu izsniegšanas punkti Dzintaru namu pārvaldē un Jūrmalas pirmajā apvienotajā slimnīcā (tagadējā Jūrmalas slimnīca). Sāka darboties arī bērnu nodaļa.

1959. gadā, kad Jūrmala ieguva pilsētas statusu, bibliotēka kļuva par Jūrmalas 3.bibliotēku. 1970. gadā tika atvērta bibliotēkas filiāle Priedainē, Lielajā prospektā 19. Grāmatu krājums tolaik pieaudzis līdz 30 148 vienībām.

1974. gada maijā bibliotēka vēra plašas, gaišas telpas lasītājiem Edinburgas prospektā 89.

Eiropas Savienības informācijas punkts

Ārlietu ministrija koordinē un atbalsta Eiropas Savienības informācijas punktu darbību Latvijas bibliotēkās, tai skaitā arī Jūrmalā. Projekta mērķis ir radīt plašākas iespējas Latvijas reģionu iedzīvotājiem iepazīties ar aktuālu informāciju par Eiropas Savienību. 31 informācijas punktos, kas atrodas Latvijas reģionu bibliotēkās, ir pieejama dažāda veida informācija un literatūra par Latvijas dalību Eiropas Savienībā un procesiem ES.

ES informācijas punkts organizē pasākumus saistībā ar Eiropas Savienību un Latvijas dalību tajā.