Aspazijas māja

Šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā var dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Šauras koka kāpnes ved uz Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās vairākas rakstnieces oriģinālās mēbeles.

Māja, kurā latviešu dzejniece Aspazija pavadīja sava mūža nogali, ir Valsts nozīmes koka arhitektūras un vēstures piemineklis. Ēka celta 1903.gadā, un tā piesaista uzmanību ar daudzveidīgu fasādes apdari. 1996.gadā Aspazijas māja tika atvērta apmeklētājiem kā dzejnieces piemiņas vieta un pilsētas muzeja filiāle. Mūža nogalē dzejniece izteica vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu.

Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru.

Aspazijas skulptūra vakarā

Skulptūra "Aspazija kāpās" – veltīta izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai, atrodas vietā ar skatu uz jūru un arī uz Aspazijas māju, kur dzejniece aizvadījusi pēdējos desmit sava mūža gadus. Aspazijas skulptūru veidojusi jūrmalniece tēlniece Olga Šilova, apkārtnes labiekārtojums tapis pēc arhitektes Martas Kotello projekta. 

Muzeja un izstāžu apmeklējums – bez maksas.

Apmeklētāju skaits grupā maksimāli 15 personas. Ekskursijas un apmeklējumus grupām pieteikt iepriekš.
Ekskursija gida pavadībā – grupai latviešu valodā 8 eiro, grupai svešvalodā – 15 eiro (pieteikt iepriekš pa tālr. 67769445). 

Datums 11. septembris, 2021 – 20. novembris, 2021
Laiks10.00–17.00
Atrašanās vietaAspazijas mājā Z.Meierovica prospektā 18/20

Izstāde “Zalša līgava. Interpretācija stiklā”

Izstādes koncepta autors ir režisors, scenogrāfs, Latvijas mākslas akadēmijas (LMA) docents  Viktors Jansons. Izstādē piedalās…
Datums 14. septembris, 2021 – 2. aprīlis, 2022
LaiksVisu dienu
Atrašanās vietaAspazijas mājā Z.Meierovica prospektā 18/20

Daiļamata meistares Dagmāras Prībergas tekstilrokdarbu kursi

“Aspazijas māja” aicina uz tekstilrokdarbu kursiem, ko vadīs daiļamata meistare Dagmāra Prīberga.  Nodarbībās varēs apgūt…

Aspazijas māja

aspazijas.maja [at] jurmala.lv