Aspazijas māja

Šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā var dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Šauras koka kāpnes ved uz Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās vairākas rakstnieces oriģinālās mēbeles.

Māja, kurā latviešu dzejniece Aspazija pavadīja sava mūža nogali, ir Valsts nozīmes koka arhitektūras un vēstures piemineklis. Ēka celta 1903.gadā, un tā piesaista uzmanību ar daudzveidīgu fasādes apdari. 1996.gadā Aspazijas māja tika atvērta apmeklētājiem kā dzejnieces piemiņas vieta un pilsētas muzeja filiāle. Mūža nogalē dzejniece izteica vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu.

Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru.

Aspazijas skulptūra vakarā

Skulptūra "Aspazija kāpās" – veltīta izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai, atrodas vietā ar skatu uz jūru un arī uz Aspazijas māju, kur dzejniece aizvadījusi pēdējos desmit sava mūža gadus. Aspazijas skulptūru veidojusi jūrmalniece tēlniece Olga Šilova, apkārtnes labiekārtojums tapis pēc arhitektes Martas Kotello projekta. 

Muzeja un izstāžu apmeklējums – bez maksas.

Apmeklētāju skaits grupā maksimāli 15 personas. Ekskursijas un apmeklējumus grupām pieteikt iepriekš.
Ekskursija gida pavadībā – grupai latviešu valodā 8 eiro, grupai svešvalodā – 15 eiro (pieteikt iepriekš pa tālr. 67769445). 

Muzejā tiek nodrošinātas ekskursijas zīmju valodā cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un nedzirdīgiem cilvēkiem. Tās pieejamas ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālruni +371 26013121

Aspazijas māja

aspazijas.maja [at] jurmala.lv
Datums 30. jūnijs, 2022 – 9. jūlijs, 2022
Laiks10.00–18.00
Atrašanās vietaAspazijas mājā Z.Meierovica prospektā 18/20

Dagmāras Prībergas rokdarbu kursu audzēkņu izstāde “Mežģīņu izaicinājums”

Aspazijas mājā apskatāma tautas lietišķās mākslas meistares Dagmāras Prībergas rokdarbu kursu audzēkņu izstāde “Mežģīņu…
Datums 14. jūlijs, 2022
Laiks17.00
Atrašanās vietaAspazijas mājā Z.Meierovica prospektā 18/20

Gleznotājas Līgas Ķempes izstādes “Atmosfēra” atklāšana

Gleznotājas Līgas Ķempes izstādes “Atmosfēra” atklāšana.