Aspazijas māja

Aspazijas māja

aspazijas.maja [at] jurmala.lv
Muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate

Muzeja un izstāžu apmeklējums – bez maksas.

Ekskursijas un apmeklējumus grupām pieteikt iepriekš pa tālr. +371 67769445. Apmeklētāju skaits grupā maksimāli 15 personas.
Ekskursija gida pavadībā – grupai latviešu valodā 8 eiro, grupai svešvalodā – 15 eiro.

Muzejā tiek nodrošinātas ekskursijas zīmju valodā cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un nedzirdīgiem cilvēkiem. Tās pieejamas ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālruni +371 26013121.

Datums 4.–16. aprīlis, 2023
LaiksVisu dienu
Atrašanās vietaJūrmalā

Lieldienu ekspedīcija ģimenēm “No pūpoliem līdz rozēm”

No 4. līdz 16. aprīlim Jūrmalas muzeja Aspazijas māja aicina ģimenes ar bērniem doties pavasarīgā ekspedīcijā un meklēt ziedus,…
Datums 31. janvāris, 2023 – 15. aprīlis, 2023
Laiks10.00–17.00
Atrašanās vietaAspazijas mājā Z.Meierovica prospektā 18/20

Rūdolfa Blaumaņa 160. dzimšanas dienai veltīta kultūrvēsturiska izstāde “Ģēnijs un marcipānčūska”

Izstāde veltīta Rūdolfa Blaumaņa 160 dzimšanas dienai. Tā atklāj Blaumaņa un Aspazijas nozīmīgākos saskares punktus 12 gadu ilgās…

Aspazijas māja ir Jūrmalas muzeja filiāle.

Šajā divstāvu koka vasarnīcā Aspazija pavadīja sava mūža pēdējos 10 gadus. Atjaunotajā ekspozīcijā ir Aspazijas plašā ēdamistaba un viesu salons ar bagātīgi rotātu podiņu krāsni, puķainām mēbelēm un antīku radio, kurā var dzirdēt pašas Aspazijas balsi, ierakstītu 30 gadu beigās. Šauras koka kāpnes ved uz Aspazijas darbistabu, kur saglabājušās vairākas rakstnieces oriģinālās mēbeles.

Māja, kurā latviešu dzejniece Aspazija pavadīja sava mūža nogali, ir Valsts nozīmes koka arhitektūras un vēstures piemineklis. Ēka celta 1903. gadā, un tā piesaista uzmanību ar daudzveidīgu fasādes apdari. 1996.gadā Aspazijas māja tika atvērta apmeklētājiem kā dzejnieces piemiņas vieta un pilsētas muzeja filiāle. Mūža nogalē dzejniece izteica vēlējumu, lai māja Dubultos kļūtu par radošu personību satikšanās vietu.

Šodien Aspazijas māja kļuvusi par rakstnieku, mākslinieku, fotogrāfu, Rīgas, Jūrmalas, Latvijas inteliģences tikšanās mājvietu. Dzeja un mūzika, māksla un vēsture, vienkārši draudzīgas sarunas rada Aspazijas mājas īpašo auru.

“Aspazijas māja” darbiniece Dace Kaukule Latvijas Radio “Klasika” atklāj neparastus faktus par dzejnieci:

Skulptūra "Aspazija kāpās" – veltīta izcilajai latviešu dzejniecei un dramaturģei Aspazijai, atrodas vietā ar skatu uz jūru un arī uz Aspazijas māju, kur dzejniece aizvadījusi pēdējos desmit sava mūža gadus. Aspazijas skulptūru veidojusi jūrmalniece tēlniece Olga Šilova, apkārtnes labiekārtojums tapis pēc arhitektes Martas Kotello projekta.