Jūrmalas pilsētas 24 kilometrus garajā pludmalē atpūtai pieejamas 12 oficiālās peldvietas: 11 jūras krastā, viena – Lielupes krastā (Ezeru ielas galā).

Atpūtnieki Majoru pludmalē

Atpūtnieku drošību pludmalē uzrauga profesionāli glābēji septiņās glābšanas stacijās un posteņos – Bulduros, Dzintaros, Majoros, Dubultos, Mellužos, Kauguros un Jaunķemeros.

Ūdens temperatūrai jūrā var sekot līdzi Jūrmalas tūrisma vietnē visitjurmala.lv

Labiekārtota pludmale

 • Šovasar pludmalē ir izvietoti 243 pludmales soliņi, 71 pārģērbšanās kabīne, 222 atkritumu tvertnes un 17 pārvietojamās sabiedriskās tualetes, kas apmeklētājiem ir pieejamas bez maksas. Pludmalē tās pieejamas arī Bulduru, Majoru un Kauguru glābšanas stacijās.
 • Piecās peldvietās – Bulduros, Dzintaros, Majoros, Asaros un Kauguros – ir publiski pieejamas dušas un 11 vietās – kāju skalotāji. 
 • Izejās uz jūru 49 vietās ir uzstādītas gan jaunas, gan rudenī noņemtās koka laipas.
 • Velobraucēju ērtībām 18 izejās uz jūru ir ierīkotas jaunas velonovietnes. 
 • Savukārt bērniem aktīvai atpūtai pludmalē un atpūtas vietās pie upes ir labiekārtoti 23 rotaļu laukumi.
 • Pludmale tiek regulāri kopta: katru dienu līdz plkst. 8.00 tiek savākti un aizvesti jūras izmeši, tiek irdināta ūdens un krasta robežjosla, kā arī divas reizes dienā tiek savākti sadzīves atkritumi visā pludmales teritorijā.

Pieejama cilvēkiem ar invaliditāti un senioriem

 • Invalīdiem riteņkrēslos ir pielāgotas 14 izejas uz jūru un četrās vietās ir pieejamas paplašinātas, ērtākas pārģērbšanās kabīnes – Vaivaros, Kauguros, Jaunķemeros un Jaundubultos.
 • Cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir pieejami peldrati, kas dod iespēju baudīt jūras peldes, neraugoties uz ierobežotām kustību iespējām.
 • Savukārt cilvēki ar dažādiem funkcionāliem vai līdzsvara traucējumiem var braukt ar tandēmriteni vai trīsriteni; ja kustības ir ļoti ierobežotas, atbilstoša izvēle būs atpūta pludmalē uz īpaša, ar riteņiem aprīkota, zviļņa.
  Pludmales inventāra izmantošanai katru dienu no plkst.10.00 līdz plkst. 20.00 tiek nodrošināts asistenta atbalsts bez maksas. Inventāra izmantošanas laiks un asistenta pakalpojums iepriekš jāsaskaņo pa tālruni 29103212, vai sazinoties e-pastā peldrati@gmail.com.

Aktīvā atpūta

 • Pludmales apmeklētāji var izvēlēties savām vēlmēm piemērotāko pludmales atpūtas zonu – pludmale ir sadalīta mierīgās atpūtas un aktīvās atpūtas zonās. Ūdens sporta veidu cienītāji noteiktās zonās Kauguros, Asaros, Pumpuros un Lielupē var nodarboties ar kaitbordu un vindsērfingu.
 • Pludmales posmā starp Majoriem un Dubultiem atrodas Jūrmalas pludmales centrs, kurā iespējams nodarboties ar pludmales sporta veidiem sešos profesionāli ierīkotos sporta laukumos.
 • Visā pilsētas pludmalē ir pieejami seši vingrošanas laukumi – izejās uz jūru pretī 36. līnijai Lielupē, Baznīcas ielas galā Dubultos, Braslas ielas galā Pumpuros, Rožu ielas galā Mellužos, Atbalss ielas galā Vaivaros un Kapteiņa Zolta ielas galā Kauguros.

Atpūtas vietas pie upes

 • Atpūtai pie Lielupes Jūrmalā pieejamas četras ar piknika nojumēm, galdiem, soliņiem, pārģērbšanās kabīnēm, velosipēdu novietnēm, bērnu rotaļu un volejbola laukumiem aprīkotas vietas – Priedainē, Majoros, Dubultos un Pumpuros. 
 • Dubultu peldvieta ir pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un bērniem ar kustību traucējumiem. 
 • Atpūtniekiem pieejama arī atpūtas vieta pie Slokas karjera.

Atpūšoties pludmalē, ir jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un sabiedriskās kārtības noteikumi.

Atgādinām, ka pludmalē ir aizliegts smēķēt un ievest dzīvniekus. Ugunskuru kuršana, grilu lietošana pludmalē nav atļauta.

Jūrmalas pašvaldības policijas Glābšanas dienests aicina ievērot svarīgākās drošības prasības, lai atpūta pie jūras vai citām ūdenstilpēm neradītu nepatīkamus starpgadījumus!

Glābēju laiva un brīdinājuma karogi