Jūrmalas brīvdabas muzeja viena no ēkām

Jūrmalas Brīvdabas muzejs

brivdabasmuzejs [at] jurmala.lv
Muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate
  • Muzeja un izstāžu apmeklējums – bez maksas.
  • Ekskursijas un apmeklējumus grupām pieteikt iepriekš pa tālr. +371 67769445. Apmeklētāju skaits grupā maksimāli 15 personas. Ekskursija gida pavadībā – grupai latviešu valodā 8 eiro, grupai svešvalodā – 15 eiro.
  • Muzejā tiek nodrošinātas ekskursijas zīmju valodā cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem un nedzirdīgiem cilvēkiem. Tās pieejamas ar iepriekšēju pieteikšanos, zvanot pa tālruni +371 26013121.

Jūrmalas Brīvdabas muzejs ir Jūrmalas muzeja filiāle.

Dzīve starp Lielupi un jūru noteica zvejniecības lielo nozīmi Jūrmalā vairāku gadsimtu garumā. Muzejā izveidota 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma piekrastes zvejnieka sēta ar tai raksturīgām ēkām – dzīvojamo māju, klēti ar ratnīcu, tīklu būdu, zivju kūri, pirti un citām būvēm. Ēkas uz muzeju ir atvestas no dažādiem Jūrmalas un Kurzemes zvejnieku ciemiem.

Muzejā var apskatīt arī enkuru un zvejas laivu kolekciju, bet virvju vīšanas darbnīcā – bagātīgāko virvju vīšanas rīku un materiālu kolekciju Latvijā. Kolekcijā ir 49 jūrnieku mezgli, dažādu striķu, auklu, sviedlīņu un fenderu  paraugi, virvju vijamie rati, salaidēji un tītavas. 

Nojume