Vide
Uzirdināta pludmale

Jūrmalas pilsēta apsaimnieko tās teritorijā esošās peldvietas un pludmali 24,2 kilometru garumā – no Lielupes ietekas līdz Jaunķemeriem. Peldsezonas laikā, no 15. maija līdz 15. septembrim, katru dienu tiek veikta atkritumu savākšana pludmalē, smilšu irdināšana un jūras izmešu (aļģu) savākšana.

Šobrīd no līča ūdeņiem pludmalē tiek izskalotas liels daudzums aļģu. Jūras aļģu sanesumi tiek savākti gar krastu kopā ar citiem izmešiem tad, kad tās ir izskalotas pludmales smiltīs, ūdens no aļģēm netiek attīrīts. Izmešu tīrīšana prioritāri tiek veikta oficiālajās peldvietās, kā arī ārpus oficiālo peldvietu robežām, kur ir lielākais apmeklētāju pieplūdums.

Dabisku apstākļu ietekmē aļģes tiek izskalotas piekrastes reģionos un var sākties aļģu trūdēšana, pūšanas process, attiecīgi izdalot nepatīkamu smaku. Mainoties laika apstākļiem, aļģes var tikt ieskalotas atpakaļ jūrā.

Rīgas jūras līča piekrastē pārsvarā tiek izskalotas zaļaļģes un brūnaļģes, tās nav bīstamas cilvēka  veselībai, šo aļģu saturā ir liels daudzums slāpekļa, tādēļ tās ir piemērotas dārza augsnes bagātināšanai.

Ik gadu Jūrmalas pilsētas piekrastē tiek izskalots vairāk nekā 3000 m3 jūras izmešu (aļģu), un ar katru gadu šis daudzums palielinās.

Jūrmalas pilsētas pludmale un peldvietas tiek apsaimniekotas atbilstīgi Ministru kabineta 2017.gada 28.novembra noteikumu Nr.692 “Peldvietas izveidošanas, uzturēšanas un ūdens kvalitātes pārvaldības kārtība” prasībām, Jūrmalas pilsētas domes 2017.gada 12.janvāra saistošo noteikumus Nr.3 “Par Jūrmalas pilsētas pludmales un peldvietu izmantošanu” un Dabas aizsardzības pārvaldes izstrādātajām vadlīnijām aizsargājamo biotopu saglabāšanai Latvijā.