Izglītība Jauniešiem
Skauti un gaidas
Jūrmalas 3. jūras skautu un gaidu vienībā šobrīd darbojas 48 skauti un gaidas.

No 24. aprīļa Jūrmalas Jauniešu mājā Kauguros būs apskatāma ceļojošā izstāde “Latvijas jūras skautiem – 100”. Izstāde iepazīstina ar jūras skautiem Latvijā un Rīgas Jūrmalā simt gadu griezumā. Fotogrāfijās un aprakstos būs atspoguļoti svarīgākie notikumi skautu vēsturē, biogrāfiski stāsti.

Skautu misija ir, iesaistot bērnus un jauniešus neformālās izglītības procesā, veidot vērtību sistēmu, kas balstīta uz skautu un gaidu likumiem un solījumu, aktīvi darbojoties sabiedrības labā, dot iespēju gūt personisko piepildījumu un veidot pasauli labāku.

Rīgas Jūrmalas 3. jūras skautu vienībai ir vissenākā jūras skautu vēsture, vienība dibināta 1923. gada 31. maijā. Pārējās jūras skautu vienības tika reģistrētas nedaudz vēlāk. Rīgas Jūrmalas 3. jūras skautu vienība izveidojās Rīgas Jūrmalā Rudolfa Posseļa vadībā Majoru 2. pamatskolā. Vēlāk vienības vadīšanu turpināja brālis Ludolfs Posselis.

1927. gadā 3. jūras skautu vienībai piederēja trīs airu laivas ar iemontējamām burām, viena jahta, vairākas parastās airu laivas un kanoe laivas. Tas deva iespēju skautiem pavadīt uz ūdeņiem visu sezonu. Pateicoties ļoti aktīvai Rīgas Jūrmalas 3. jūras skautu pulciņa darbībai, izveidojās vairākas filiāles Jelgavā, Slokā, Ķemeros, apvienojot 90 dalībniekus.

Līdz ar Otro pasaules karu skautu un gaidu darbība Latvijā tika apturēta, pēc kara organizācijas atjaunojās trimdā. Kad Latvija sāka atdzimt, lēnām cita pēc citas atjaunojās skautu un gaidu vienības. Aleksandrs Bergins kopā ar Jāni Baumani no Austrālijas nolēma atjaunot Jūrmalas 3. jūras skautu vienību. Tā 1990. gadā tika dots pirmais jūras skautu solījums. Straujiem soļiem attīstījās jūras skauti visā Latvijā.

Šobrīd Latvijā aktīvi darbojas viena jūras skautu vienība Jūrmalā un daļēji aktīva upes skautu vienība Jelgavā. Jūrmalas skautu vienības vadītāji ir Iveta Ēlerte, Valdis Ēlerts, Andrejs Kogans un Silvestrs Hegedīšs (Szilveszter Hegedűs, Ungārija).