Sabiedrība Vide
Sunīši uz Jomas ielas

Atgādinām, ka mājdzīvnieku īpašniekiem jāievēro noteiktas prasības, lai nodrošinātu veselīgu un tīru vidi un neradītu draudus cilvēku veselībai un drošībai.

Ar mājdzīvnieku – ne visur atļauts

Jūrmalā ir aizliegta mājdzīvnieka atrašanās bērnu rotaļlaukumos, Dzintaru mežaparkā, peldvietās, pludmalē, publisku pasākumu vietās pasākumu laikā, kā arī vietās, kurās uzstādītas speciālas zīmes (vai aizliegums noteikts citos normatīvajos aktos).

Tāpat mājdzīvnieka īpašniekam ir pienākums nodrošināt sunim kaklasiksnu ar tai piestiprinātu norādi par suņa īpašnieka vai turētāja kontaktinformāciju, kad dzīvnieks atrodas ārpus dzīvokļa vai mājas (vai ārpus iežogota pagalma).

Vai daudzdzīvokļu namu pagalmos drīkst barot bezsaimnieka kaķus?

Daudzdzīvokļu dzīvojamo māju tuvumā vai speciāli tam norobežotajās dzīvojamo māju iekštelpās var tikt turēti sterilizēti bezsaimnieku kaķi.

Tomēr jāņem vērā būtisks nosacījums – ja tas netraucē apkārtējo īpašumu īpašniekus un ja tiek nodrošināta dzīvnieku labturība.

Kur ziņot par klaiņojošiem mājdzīvniekiem?

Par klaiņojošiem mājdzīvniekiem Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā jāziņo SIA “Mellers” (Slokas dzīvnieku patversme) pa tālruni 26352774, kas nodrošinās klaiņojošu dzīvnieku izķeršanu un nogādāšanu patversmē.

Ja izrādās, ka mājdzīvnieks tomēr nav klaiņojošs, pēc dzīvnieka identifikācijas datiem (kakla siksna ar kontaktinformāciju, mikroshēma) tiks noteikts tā īpašnieks un patversme ar viņu attiecīgi sazināsies. Izmaksas, kas saistītas ar dzīvnieka noķeršanu, izmitināšanu patversmē un aprūpi sedz mājdzīvnieka īpašnieks.

Mājdzīvnieku turēšanas prasības ir noteiktas Jūrmalas pilsētas domes saistošajos noteikumos Nr. 7 “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Jūrmalas pilsētā”.

Papildus atgādinām, ka no 2017. gada 1. janvāra ir noteikta obligāta suņu reģistrēšana vienotajā mājas (istabas) dzīvnieku reģistrā, tam jābūt mikročipētam, jābūt pasei. Kaķu un mājas (istabas) sesku reģistrācija nav obligāta.