Būvdarbi Vide
Vizualizācija
Vizualizācija

Jau iepriekš vēstījām, ka šā gada februārī tika sākti būvdarbi Lielupes kreisā krasta līkuma nostiprinājuma aizsargbūves izbūvei Majoros, 1280 metru garā posmā no Rīgas ielas 2 līdz Plūdu ielai, lai novērstu Lielupes radīto plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu. Šobrīd noteikts būvdarbu pārtraukums, darbus turpinās nākamajā gadā. 

Līdz ar nostiprinājuma izbūvei nepieciešamo koku ciršanas uzsākšanu domē tika saņemti vairāki iedzīvotāju iesniegumi, kuros tika paustas pretenzijas pret būvniecības ieceri un sniegti priekšlikumi būvprojektā paredzēto risinājumu pilnveidei. No marta līdz jūlijam tika apkopoti visi iedzīvotāju sniegtie priekšlikumi un uzsākta būvprojekta izmaiņu risinājumu izstrāde.

Lielupes krasts
Foto pirms darbu uzsākšanas.

Izstrādātas būvprojekta izmaiņas

Būvprojekta izmaiņu risinājumi paredz papildu objektu būvniecību: 

  • sešu papildu kāpņu izbūvi pret īpašumu Rīgas ielā 2, Rīgas ielā 8, Straumes ielā 2, Teātra ielā 56 un Teātra ielā 58. Kopumā tiek plānota 18 kāpņu izbūve, saglabājot un nodrošinot iedzīvotājiem ērtu piekļuvi upei;
  • divu slīpu papildu nogāžu izbūvi pret īpašumu Rīgas ielā 2 un Plūdu ielas galā, nodrošinot ērtu un drošu piekļuvi upei peldētājiem un laivotājiem;
  • Straumes ielas un Ormaņu ielas slipu izbūves risinājumu pilnveidi, veidojot slīpas smilts seguma nogāzes un nodrošinot ērtāku piekļuvi upei. Kopumā tiek plānota piecu dabisku smilts seguma nogāžu izbūve drošai piekļuvei upei peldēties gribētājiem;
  • laivu novietņu izbūvi pret īpašumiem Rīgas ielā, Teātra ielā un Lejas ielas posmā. Kopumā plānota 10 novietņu un 55 laivu piesiešanas vietu izbūve;
  • dubultā krasta nostiprinājuma izbūvi posmā no Majoru kuģīšu piestātnes (Rīgas iela 2A) līdz automašīnu stāvvietai pie Majoru vidusskolas (Rīgas iela 6A), nodrošinot ērtāku piekļuvi upei;
  • nostiprinājuma būves konstruktīvo risinājumu maiņu krastmalā augošo koku saglabāšanai;
  • divu Lielupes krastā esošu, vidi degradējošu ēku demontāžu Murjāņu Sporta ģimnāzijas Jūrmalas struktūrvienības teritorijā, īpašumā Jaunajā ielā 70.

Veiks sākotnējo ietekmes uz vidi izvērtējumu
Ievērojot būvnormatīvu nosacījumus, Valsts vides dienests šobrīd veic ietekmes uz vidi sākotnējo izvērtējumu jaunajiem būvprojekta izmaiņu risinājumiem.
Ņemot vērā esošos klimatiskos un laika apstākļus un noteiktos ierobežojumus zivju nārsta migrācijas laikā, Lielupes kreisā krasta nostiprinājuma izbūves būvdarbiem šobrīd ir noteikts tehnoloģiskais pārtraukums. Būvdarbus objektā plānots atsākt pavasarī, taču nozīmīgākie Lielupes krasta nostiprinājuma izbūves darbi tiks sākti pēc saldūdens zivju nārsta un ceļotājzivju pavasara migrācijas maksimuma perioda beigām – pēc 20. jūnija.

Būvuzņēmējs veic uzraudzību
Atbilstoši būvdarbu līguma nosacījumiem būvuzņēmēja speciālisti turpina būvobjekta teritorijas uzturēšanas darbus, uzņemoties pilnu atbildību par objekta tehnisko stāvokli; teritorija tiek regulāri apsekota. Ja būvobjektā tiek konstatētas neatbilstības vai pārkāpumi, aicinām ziņot būvuzņēmējam pa tālruni 67704350 vai vērsties pašvaldībā.
Būvdarbus veic SIA “Riga-rent”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Firma L4”, krasta nostiprināšanas būvprojektu izstrādāja valsts SIA “Meliorprojekts”, kas veic arī autoruzraudzību.
 
Līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds
Būvdarbi tiek veikti projektā “Lielupes radīto plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu novēršanas pasākumi Dubultos–Majoros–Dzintaros”, projekta Nr. 5.1.1.0/17/I/008.
 
Projekts tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu. Projekta mērķis ir izbūvēt un atjaunojot Lielupes kreisā krasta pretplūdu būves, lai pielāgotu plūdu risku skartās teritorijas pilsētā klimata pārmaiņām, nodrošinot pašvaldības iedzīvotājiem kvalitatīvāku dzīves vidi, kā arī palielinātu plūdu riska skartā reģiona (Dubulti–Majori–Dzintari) uzņēmēju saimnieciskās darbības konkurētspēju un nodrošinātu uzņēmējdarbības turpmāku pastāvēšanu.
 
Projekta kopējās izmaksas ir 4 880 631,74 eiro, no kuriem ERAF finansējums ir 3 230 000,00 eiro, valsts budžeta dotācija ir 211 687,51 eiro, bet Jūrmalas pilsētas domes finansējums ir 1 438 944,23 eiro, tai skaitā attiecināmās izmaksas ir 1 199 564,56 eiro un neattiecināmās izmaksas – 239 379,67 eiro.

Logo