Izglītība
Jūrmalas muzeja fasāde

Jaunajā mācību gadā Jūrmalas muzejs aicina Jūrmalas un citu Latvijas pilsētu skolas uz sadarbību, piedāvājot plašu muzejpedagoģisko programmu klāstu, tematiskos pasākumus un ekskursijas, izstāžu un ekspozīciju apmeklējumus, kā arī sadarbību ar vidusskolēniem projektu darbu izstrādē.

Līdztekus jau esošajam muzejpedagoģisko nodarbību piedāvājumam ir izstrādātas un mācību gada laikā būs pieejamas jaunas muzejpedagoģiskās programmas Jūrmalas muzejā un tā filiālēs Aspazijas mājā, Bulduru Izstāžu namā un Jūrmalas Brīvdabas muzejā.

Muzejpedagoģisko nodarbību piedāvājums skolām 2023./ 2024. mācību gadā:

JŪRMALAS MUZEJS (Tirgoņu ielā 29)

  • Kas ir muzejs?  – it kā pavisam vienkāršs jautājums, tomēr ar daudzām dažādām atbildēm. Atrast pašiem savu atbildi muzejs aicina muzejpedagoģiskā programmā “Kas ir muzejs”. Nodarbības laikā iespējams iepazīties ar muzeju vēsturi, būtību un darbu, uzzināt, kas saista muzeju un veidojumu ar nosaukumu kunstkammer, kā arī mēģināt izsapņot pašiem savu ideālo muzeju. Pieteikšanās: Aldis Pūtelis, tālr. 67761916, 29421691.

  • Māksla muzejāNodarbības dalībnieki uzzinās vairāk par izstāžu tapšanu, tajā iesaistītajiem māksliniekiem, mākslas darbu radīšanas kontekstu un procesu. Programma dod iespēju ne tikai izzināt, bet arī radīt pašam, ar radošas aktivitātes palīdzību atklājot mākslas darba vērtību skatītājam un veicinot labvēlīgu personīgo saikni ar mākslu. Pieteikšanās: Aldis Pūtelis, tālr.  67761916, 29421691.

Smil;su spēļu laukums
  • Smilšu spēlesAktivitātes dažāda vecuma dalībniekiem ar mērķi veicināt bērna labizjūtu, padarot muzeju par viņam drošu un radošām izpausmēm labvēlīgu vidi. Pieteikšanās: Inese Ābola, tālr. 29331883.

  • Robežas un varas Latvijā 13. – 19. gs. – Jūrmalas piemērsMuzejpedagoģiska programma, kurā caur dažāda veida uzdevumiem skolēniem iespējams izzināt to, kā Latvijas teritorijā ir mainījušās varas un robežas, kā arī to, kā tas bija un arvien ir saredzams vidē. Pieteikšanās: Aldis Pūtelis, tālr. 67761916, 29421691.

ASPAZIJAS MĀJA (Z. Meierovica prospektā 18/20)

  • Aizsūti prieku! Muzejpedagoģiska nodarbība – vēstule/ pastkarte sniedz iespēju interaktīvā veidā izzināt vēstuļu rakstīšanas normas un etiķeti. Vai uzrakstīt vēstuli ir viegli? Ko tajā rakstīt? Kā uzrakstīt vēstuli bez “smaidiņa” un ar pildspalvu un uz papīra? Vai arī vēstulē ir jāievēro pieklājības normas un etiķete? Pieteikšanās: Signe Cīrule, tālr. 26552137, 67769445.

BULDURU IZSTĀŽU NAMS (Muižas ielā 6)

  • Ilgais ceļš mākslā – Valdis Bušs un viņa laikmets (no 10.2023.) Muzejpedagoģiskā programma, kas ļauj skolēniem iejusties laikā, kad mākslinieka brīvību, pašizpausmi un darba iespējas ierobežoja padomju okupācijas vara. Skolēniem būs iespēja sekot sarežģītajam ceļam – kā, pastāvot režīma ierobežojumiem, bija iespējams kļūt par mākslinieku. Pieteikšanās: Aldis Pūtelis, tālr.  67761916, 29421691.

JŪRMALAS BRĪVDABAS MUZEJS (Tīklu ielā 1A)

Pieteikšanās nodarbībām brīvdabas muzejā: Anete Plāse, tālr. 27153877, 67754909.

  • Muzejpedagoģiskās nodarbības “Viena diena zvejnieka sētā” mērķis ir rosināt izpratni par dzīvi un darba ritmu 19. gs./ 20.gs. zvejnieka sētā. Nodarbību veido gan izglītojošas, gan praktiskas darbības. Skolēni, darbojoties grupās, iepazīs zvejnieku ikdienu caur interaktīvām darbībām – pašiem iejūtoties tēlos norādītajā laikposmā. Nodarbība pielāgojama dažāda vecuma dalībniekiem.
  • Nodarbību cikls “Gadskārtas zvejnieka sētā” izstrādāts, godājot latviešu tradīcijas un svētkus. Rudens/ ziemas sezonā bērni varēs izzināt svinamdienas – Miķeļdienu, Mārtiņdienu un Ziemassvētkus. Nodarbībās varēs uzzināt par svētku nozīmi un tradīcijām, bērni ies rotaļās un radoši strādās. Nodarbības pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.
  • Muzejpedagoģiskās nodarbības “Laivu būve” mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar laivu būves procesiem un veicināt interesi par Jūrmalas iedzīvotāju senāko nodarbošanās veidu – zvejniecību. Dalībnieki izzinās laivu būves pirmsākumus, būvē izmantotos materiālus, darba instrumentus un darbu secību. Nodarbības laikā tiks nostiprināta prasme sadarboties. Nodarbība pamatskolas un vidusskolas vecuma jauniešiem.
  • Muzejpedagoģiskā nodarbība “Virvju un striķu darbnīca” veidota, lai jauniešus izglītojoši izklaidējošā veidā iepazīstinātu ar virvju un striķu darbnīcas ekspozīciju. Kā virves izgatavoja 19. gs.? Kādus materiālus izmantoja virvju vīšanā? Kur izgatavoto lietoja? Kopā tiks meklētas atbildes uz šiem jautājumiem. Nodarbība pamatskolas un vidusskolas vecuma jauniešiem.

Aktuālā informācija par norisēm Jūrmalas muzejā un tā filiālēs – izstāžu atklāšanas, mākslinieku darbnīcas, lekcijas un citi pasākumi – tīmekļvietnē www.jurmala.lv sadaļā “Pilsēta” – “Kultūra” – “Muzeji un izstāžu zāles”, kā arī sociālā tīkla “Facebook” Jūrmalas muzeja un filiāļu vietnēs.