Pašvaldība Sabiedrība Vide
Seminārs “Radošums ilgtspējīgai Jūrmalai”

Janvārī Jūrmalā norisinājās seminārs “Radošums ilgtspējīgai Jūrmalai”, kurā piedalījās Jūrmalas kultūras un citu radošo jomu biedrību un nodibinājumu pārstāvji. Semināra mērķis bija kopīgi rast idejas, kā veidot ilgtspējīgus risinājumus, kas veicinātu jūrmalnieku paradumu maiņu, lai samazinātu enerģijas patēriņu mājsaimniecībās.

Semināru apmeklēja pārstāvji no UNESCO, zināšanu pārneses kustības “RA.DU”, Jūrmalas Kultūras centra audēju studijas, Ķemeru Nacionālā parka fonda, muzeja “Aspazijas māja”, Bulduru tehnikuma koka darbnīcas, kā arī citām Jūrmalas biedrībām.  Dalībnieki iepazīstināti ar Interreg programmas projektu un iespējām piedalīties tā īstenošanā. Semināra vieslektori – Banku augstskolas studiju programmu direktore Marta Kontiņa un Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības sekretariāta vadītāja vietniece Krista Petäjäjärvi – dalījās pieredzē par iedzīvotāju iesaisti radošā sadarbībā un projektu īstenošanā. Semināru Jūrmalas pašvaldība rīkoja Interreg Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 3. prioritātes “Klimata neitrālas sabiedrības” projektā “Kultūras, radošās industrijas jomu izmantošana iedzīvotāju paradumu maiņas un enerģijas patēriņa risinājumiem Baltijas jūras pašvaldībās un reģionos”.

Mērķis mainīt iedzīvotāju paradumus

Projektā notiks dažādas apmācības un aktivitātes iedzīvotāju iesaistei. Projekta mērķis ir attīstīt pašvaldību, radošo un kultūras profesionāļu sadarbību, lai veidotu ilgtspējīgus risinājumus iedzīvotāju paradumu maiņai, kas saistīti ar enerģijas patēriņa samazināšanu mājsaimniecībās. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Somijas un Zviedrijas kultūras un radošo nozaru institūcijām. Projekta vadošais partneris ir Ziemeļu dimensijas Kultūras partnerības sekretariāts (NDPC).

Projekta dalībnieki tiekas Somijā

Projekta turpinājumā, 22.24. janvārī, Jūrmalas pašvaldības pārstāvji viesojās Somijas piejūras pilsētā Kotkā, kur tikās ar projekta partneriem no Zviedrijas un Somijas. Projekta pārstāvji dalījās pieredzē par paveikto un turpmākajiem plāniem, pastāstīja par savu pieredzi darbā ar kultūras un radošo industriju pārstāvjiem un to, kā padarīt šo iesaisti produktīvu un ilgtspējīgu.

Jūrmala iesaista radošās nozares

Katrā valstī ar energoefektivitāti saistītie izaicinājumi ir atšķirīgi, līdz ar to arī metodes un iesaistītie dalībnieki ir atšķirīgi.

Zviedrija, balstoties uz saviem pētījumiem, ir izvēlējusies fokusēties uz atkritumu apsaimniekošanas problemātiku, liekot uzsvaru uz jaunu materiālu un jaunu inovatīvu aprites ekonomikas biznesa modeļu izstrādi. Somija stiprinās sadarbību ar kultūras nozares nevalstiskajām organizācijām, liekot uzsvaru uz mūziku, kino un citām mākslas jomām, ar kuru starpniecību uzrunāt sabiedrību un veicināt energopatēriņa paradumu maiņu.

Jūrmalas mērķis ir, iesaistot radošo nozaru pārstāvjus, aktualizēt siltumenerģijas patēriņa izaicinājumus Kauguru apkaimes daudzdzīvokļu mājās, kur atbilstoši sabiedriskās domas un pētījumu centra “SKDS” veiktās aptaujas “Iedzīvotāju vērtējums par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības darbu” datiem, liela daļa iedzīvotāju uzskata, ka ēkas Jūrmalā ir jāsiltina un jāatjauno.

Projekta kopējais budžets ir 470 000 eiro, no kuriem 80% – 380 000 eiro – ir Interreg Baltijas jūras reģiona programmas līdzekļi un 20% – projekta partneru līdzekļi.

Projekta izmaksas Jūrmalā ir 34 675,20 eiro, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums ir 80% – 27 740,16 eiro, Jūrmalas pašvaldības līdzfinansējums ir 20% – 6935,04 eiro.

Jūrmalnieki, iesaistieties!

Jūrmalniekus, kuri vēlas iesaistīties Interreg projektā vai aktīvi piedalīties Jūrmalas iniciatīvās un darboties kopā ar pašvaldību ideju realizācijā, aicinām sazināties ar Jūrmalas valstspilsētas administrācijas Attīstības pārvaldes Stratēģiskās plānošanas nodaļu; e-pasta adrese saziņai – attistiba@jurmala.lv

Balsojiet par labāko nosaukumu projektam Jūrmalā!

Papildu informācija par projektu pieejama tīmekļvietnē www.jurmala.lv – “Pašvaldība” – “Projekti” – “CCI4Change” un projekta tīmekļvietnē interreg-baltic.eu.

 

CCI4Change logo