Pašvaldība
Jūrmalas pilsētas dome

Septembra sēdē skatīti vairāk nekā 80 jautājumi. Pieņemts lēmums no nākamā gada 1.aprīļa noteikt maksu par iebraukšanu Jūrmalā visu gadu 3 eiro apmērā. Nolēma aktualizēt Jūrmalas valstspilsētas attīstības stratēģiju, apstiprināja četrus uzraudzības ziņojumus par plānu izpildi dažādās pašvaldības kompetences jomās. Apstiprināts atsavināšanai nododamais pašvaldības nekustamo īpašumu saraksts, kā arī veiktas izmaiņas pašvaldības struktūrā. Pieņemti lēmumi saistībā ar teritorijas plānojumu, nekustamo īpašumu u. c.

Aktualizēs Jūrmalas valstspilsētas attīstības stratēģiju

Nolēma aktualizēt Jūrmalas valstspilsētas attīstības stratēģiju 2010.–2030. gadam. Attīstības stratēģija ir teritorijas ilgtermiņa attīstības plānošanas dokuments, kurā nosaka vietējās pašvaldības ilgtermiņa attīstības redzējumu, stratēģiskos mērķus, attīstības prioritātes un telpiskās attīstības perspektīvu.

Aktualizējot stratēģiju, galvenie uzdevumi ir veikt pašreizējās situācijas analīzi, vienlaikus izvērtējot ilgtermiņa stratēģiskos mērķus un prioritātes, izskatīt iespēju aktualizēt prioritāšu pasākumus, kā arī precizēt telpiskās attīstības perspektīvas.

Stratēģijas pirmās redakcijas un vides pārskata projekta publiskā apspriešana plānota no 2022. gada maija līdz jūnijam, stratēģijas apstiprināšana – līdz 2022. gada augustam.

Apstiprināja uzraudzības ziņojumus plānu izpildē

Apstiprināja četrus uzraudzības ziņojumus par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības plānu izpildi 2020. gadā. Uzraudzības ziņojumos sniegts izvērtējums plānu izpildē, secinājumi un turpmākie rīcības virzieni šādos pašvaldības dokumentos: “Veselības veicināšanas plāns Jūrmalas pilsētai 2013.–2020. gadam”, “Jūrmalas valstspilsētas ūdens resursu aizsardzības rīcības plāns 2016.–2022. gadam”, “Jūrmalas pilsētas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju rīcības plāns 2015.–2022. gadam”, “Jūrmalas videonovērošanas konceptuālais ziņojums”.

Izmaiņas pašvaldības struktūrā

Reorganizēs domes struktūrvienību – Pilsētplānošanas nodaļu, pārveidojot to par Pilsētplānošanas pārvaldi, kuras sastāvā ir šādas nodaļas: Arhitektūras nodaļa, Būvinspekcija, Teritorijas plānošanas nodaļa, Ģeomātikas nodaļa, Inženierbūvju nodaļa un Klientu apkalpošanas un arhīva nodaļa.

Pilsētplānošanas pārvaldes uzdevums ir nodrošināt pašvaldības funkciju izpildi teritorijas plānošanas organizēšanā, būvniecības procesa tiesiskuma uzraudzībā, vietējā ģeodēziskā tīkla uzraudzībā, topogrāfiskās un ģeogrāfiskās informācijas uzturēšanā un meliorācijas sistēmu un lietus ūdens kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanā.

Deputāti atbalstīja arī jaunas pašvaldības iestādes “Kultūrtelpas un vides dizaina centrs” izveidi. Iestāde pārņems Pilsētplānošanas nodaļas funkcijas: kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība; Jūrmalas vizuālās identitātes standarta izstrāde un ieviešana.

Kultūrtelpas un vides dizaina centra uzdevumi ir vēsturiskās arhitektūras restaurācijas, pārbūves, atjaunošanas un konservācijas dokumentācijas izskatīšana, projektēšanas tehnisko noteikumu izsniegšana; vēsturiskās arhitektūras novērtēšanas procesa nodrošināšana un uzraudzība; vietējās nozīmes nekustamo kultūras pieminekļu saglabāšanas uzraudzības nodrošināšana; kultūras pieminekļu un sakrālo celtņu finansēšanas programmas nodrošināšana; pilsētvides un vides mākslas konkursu, projektu un akciju organizēšana; konsultāciju par koka ēku atjaunošanu, restaurāciju, uzturēšanu nodrošināšana u.c.

Pilsētplānošanas pārvalde un Kultūrtelpas un vides dizaina centrs darbu sāks ar 2021. gada 15. novembri.

Pumpuru vidusskolas skolotāji apgūs digitālos rīkus

Pumpuru vidusskolas skolotāji uzlabos digitālās prasmes un apgūs digitālo rīku lietošanu, testu vadīšanu e-vidē, attālinātu mācību interaktīvu nodrošināšanu un dažādu platformu lietošanu izglītības procesā.

Iegūtās prasmes palīdzēs orientēties mūsdienu tehnoloģijās un pielietot tās mācību darbā, lai nodrošinātu mūsdienu skolēnam atbilstīgu mācību pieeju. Tas palīdzēs izglītības procesu padarīt interesantāku un efektīvāku, kā arī mazinās digitālā laikmeta radīto barjeru un atsvešinātību skolēnam no skolotājai. Skolotāji arī apgūs prasmes rīkoties un novērst kiberterorizēšanu pret sevi un skolēniem.

Projektu “Ar spēli digitāli tuvāk mūsdienu skolēnam” īstenos no 1. oktobra līdz 2023. gada februāra beigām. Pumpuru vidusskolas īstenotā projekta kopējās izmaksas ir 15 341,00 eiro, tās 100% apmērā tiek segtas no Eiropas Savienības budžeta programmas Erasmus+ līdzekļiem.

Nosaka, kādos gadījumos skolas un bērnudārzi nodrošinās pārtikas pakas

Domes sēdē pieņemts lēmums, kādos gadījumos 2021./2022. mācību gadā Jūrmalas domes dibinātās izglītības iestādes izglītojamo ēdināšanai paredzēto finansējumu varēs izmantot pārtikas paku nodrošināšanai.

Pirmsskolas, pamata un vidējās izglītības programmas izglītojamajiem – attālinātā izglītības procesa īstenošanas laikā, kas nav īsāks par desmit mācību dienām, gadījumos, kad ir noteikti obligāti pretepidēmijas (karantīna, izolācija) pasākumi, kā arī ja iestādē ir izsludināta karantīna.

1.–8. klases skolēniem ēdināšanai paredzēto finansējumu varēs izmantot pārtikas paku nodrošināšanai gadījumos, ja skolēni pamatizglītības programmas daļā paredzēto mācību saturu apgūst ģimenē.

Tāpat ēdināšanai paredzēto finansējumu var izmantot pārtikas paku nodrošināšanai ilgstoši slimojošajiem izglītojamajiem, kuri mācību saturu apgūst mājās saskaņā ar Ministru kabineta 2006. gada 4. aprīļa noteikumiem Nr. 253 “Kārtība, kādā organizējama ilgstoši slimojošu izglītojamo izglītošanās ārpus izglītības iestādes”.

Izbūvēs datu tīkla pieslēgumu Kauguru vidusskolā

Atbalstīja ārējā optiskā datu tīkla pieslēguma izbūvi Kauguru vidusskolā par valsts budžeta līdzekļiem 7201,35 eiro apmērā. Izglītības un zinātnes ministrija ir piešķīrusi valsts budžeta līdzekļus interneta nodrošinājuma uzlabošanai pašvaldību dibinātajām izglītības iestādēm, lai kompensētu izglītības iestāžu iekštīklu pilnveidošanas izmaksas.

Kauguru vidusskolā iekšējais datortīkls ir rekonstruēts 2020. gadā. Ārējā optiskā datu tīkla pieslēguma izbūve nodrošinās skolas pieslēgumu pašvaldības optiskajam datu pārraides tīklam, un rezultātā tiks nodrošināts ātrs internets visās skolas telpās.

Pieslēguma izbūvi nodrošinās Jūrmalas pilsētas domes Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pārvalde; izbūve jāveic līdz šā gada beigām.

Rīkos literāras tikšanās

Jūrmalas Centrālā bibliotēka piedalīsies Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu pieteikumu konkursā ar projekta pieteikumu “Literatūras vēstneši”. Projekts “Literatūras vēstneši” ir Jūrmalas Centrālās bibliotēkas un Bulduru bibliotēkas pasākumu cikls, kurā plānots rīkot 12 literāras tikšanās ar grāmatu autoriem, popularizējot gan bērnu un pusaudžu autoru grāmatas, gan latviešu literatūru kopumā.

Iecerētas literāras tikšanās ar rakstniekiem Māru Svīri (Kaijaku), Andri Akmentiņu,  Ingu Ābeli, Sabīni Košeļevu, Ingu Gaili, Noru Ikstenu, Māru Cielēnu, Māru Zālīti, bērnu grāmatu autorēm Eviju Gulbi, Luīzi Pastori, grāmatu autorēm un ilustratorēm Laimu Bikši un Rūtu Briedi.

Ja pieteikums konkursā tiks apstiprināts, tas īstenojams no 2022. gada 1. marta līdz 2022. gada 31. decembrim. Projekta izmaksas 100% apmērā ir Valsts kultūrkapitāla fonda finansējums.

Piešķirs naudas balvu pludmales volejbolistei

Nolēma piešķirt naudas balvu jūrmalniecei Tīnai Laurai Graudiņai par dalību Olimpiskajās spēlēs Tokijā pludmales volejbolā sievietēm, kur Jūrmalas sportiste pārī ar Anastasiju Kravčenoku izcīnīja 4. vietu.

Naudas balva Tīnai Laurai Graudiņai piešķirta, pamatojoties uz likumu ”Par pašvaldībām” un Jūrmalas pilsētas domes 2011. gada 31. marta nolikumu „Naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā un kultūrā piešķiršanas kārtība un apmērs”.

Zemesgabalu Dzirnavu ielā nodos “Veselības un sociālās aprūpes centram-Sloka”

Pašvaldības kapitālsabiedrības “Veselības un sociālās aprūpes centrs-Sloka” īpašumā nodos Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu – zemes gabalu Dzirnavu ielā 34; tas paredzēts jauna sociālās aprūpes centra korpusa būvniecībai.

Zemesgabalu Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība nodos “Veselības un sociālās aprūpes centrs-Sloka” kā mantisko ieguldījumu tās pamatkapitālā.

Apstiprina atsavināšanai nododamo nekustamo īpašumu sarakstu

Lai nodrošinātu nekustamo īpašumu labas pārvaldības principus, sekmētu Jūrmalas valstspilsētas teritorijas sakārtošanu, apbūves racionālāku un efektīvāku izmantošanu, pašvaldībai ir pastāvīgi jāvērtē tās īpašumā un valdījumā esošo nekustamo īpašumu izmantošana un jālemj par racionālāko izmantošanas veidu, kas var ietvert nekustamo īpašumu nodošanu atsavināšanai.

Deputāti domes sēdē apstiprināja atsavināšanai paredzēto pašvaldības īpašumā esošo nekustamo īpašumu sarakstu. Atsavināšana veicama pakāpeniski, atbilstīgi lēmumā noteiktajām prioritātēm.

Atsavināšanai tiek piedāvāti nekustamie īpašumi, izvērtējot šādus trīs kritērijus: īpašumi netiek izmantoti pašvaldības funkciju nodrošināšanai; saskaņā ar Jūrmalas pilsētas teritorijas plānojumu tos nav plānots izmantot pašvaldības funkciju nodrošināšanai; nav paredzams, ka tie varētu tikt izmantoti pašvaldības funkcijas nodrošināšanai.

Teritorija, nekustamais īpašums, dzīvokļu īre

Pieņēma vairākus lēmumus saistībā ar pašvaldības teritoriju un nekustamo īpašumu. Pamatojoties uz īpašnieku iesniegumu, deputāti neiebilda būvju nojaukšanai Meža prospektā 16, Stirnu ielā 11, Pulkveža Brieža ielā 44A, Baļķu ielā 4 un Brikšķu ielā 4.

Apstiprināja zemes ierīcības projektus un zemes vienību sadali vairākās adresēs, noslēdza un pagarināja īres līgumus pašvaldības īpašumā esošām dzīvojamajām telpām, pieņēma lēmumus par pašvaldībai piederošu dzīvokļu un zemesgabalu izsoļu organizēšanu.

Ar visiem Jūrmalas pilsētas domes sēdēs pieņemtajiem dokumentiem var iepazīties vietnē www.jurmala.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Normatīvie akti” – “Domes pieņemtie dokumenti”.

Nākamā kārtējā Jūrmalas pilsētas domes sēde plānota 28. oktobrī.