Vide
Lielupes skats

Iedzīvotāji aicināti nepeldēties Buļļuciemā, pretī Tīklu ielai 10, zilaļģu un citu fitoplanktona aļģu ziedēšanas dēļ.

Saskaņā ar 23. augustā veikto neoficiālo peldvietu peldūdens monitoringu, citās iedzīvotāju iecienītajās neoficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte ir atbilstoša un peldēties ir droši - Slokas karjerā, kā arī Lielupē – Dadžupes ielas galā Dubultos, Plūdu ielas galā Dzintaros, Vasarnīcu ielas galā Valteros, pie Buļļu kāpas (Baltās kāpas) Vārnukrogā, pretī Ražas ielai Druvciemā, pretī Vikingu ielai 12/14 Lielupē un pretī Raiņa ielai Slokā.

Pašvaldība aicina ievērot Veselības inspekcijas norādījumus līdz nākamo analīžu rezultātu publicēšanai. Nākamais paraugu ņemšanas datums neoficiālajās peldvietās plānots šī gada 06.09, kas būs noslēdzošais šī gada peldsezonā.

Atpūtai pie ūdens un peldēšanai pašvaldība aicina izvēlēties oficiālās peldvietas. Jūrmalā ir 13 oficiālās peldvietas – 11 no tām ir jūras līča, divas – Lielupes krastos Ezeru ielas galā un Priedainē. Lai uzturētu labu peldūdens kvalitāti, aicinām ievērot higiēnas prasības, kā arī atcerēties, ka oficiālajās peldvietās un Rīgas jūras līča pludmalē dzīvniekus ievest ir aizliegts.

Par zilaļģēm

  • Pastiprinātas zilaļģu savairošanās gadījumā ūdens kļūst duļķains, izteikti zaļā vai dzeltenbrūnā krāsā, ūdens var pārklāties ar zilganzaļu plēvi un tam parādās neraksturīga smaka.
  • Ja redzamas zilaļģu masveida savairošanās pazīmes, peldēties šādā ūdenī nedrīkst. Jāparūpējas, lai šādā ūdenī nepeldas bērni un ūdeni nedzer mājdzīvnieki.
  • Zilaļģēm sadaloties, ūdenī var izdalīties toksīni, kuriem var būt ādu un gļotādu kairinoša iedarbība, kas izsauc dažādas alerģiskas reakcijas. Retāk peldēšanās šādā ūdenī, ja ūdens lielākā daudzumā nokļūst gremošanas sistēmā, var radīt akūtu saindēšanos.

Oficiālo un neoficiālo peldvietu ūdens kvalitātes analīžu rezultāti pieejami Veselības inspekcijas tīmekļa vietnē:

https://www.vi.gov.lv/lv/peldvietu-udens-kvalitate