Kultūra un izklaide
Jūrmalas muzeju logo

Jūrmalas muzejam izveidots jauns grafiskais logo, kas vizuāli apvieno Jūrmalas muzeju un tā filiāles – Aspazijas māju, Jūrmalas Brīvdabas muzeju un Bulduru Izstāžu namu.

Jūrmalas muzeja direktors Ernests Sviklis, izklāstot jaunās vizuālās identitātes veidošanu, uzsver, ka būtiski bija domāt ne tikai par pārmaiņu procesu un jauno piedāvājumu, bet arī par tradīciju saglabāšanu un labi iesākto darbu turpināšanu. “Lai gan muzejs ir vēstures liecinieks un stāsta par pagātnes notikumiem, tas ir dzīvs organisms, kas dzīvo sabiedrībā un stāsta par procesiem sabiedrībā. Tāpēc ir svarīgi, ka augam līdzi ne tikai krājuma priekšmetu kopskaitam, kas nu jau sniedzas pāri 70 tūkstošiem un laikmetīgām izstādēm, bet arī procesiem sabiedrībā un cenšamies būt atpazīstami” uzsver Jūrmalas muzeja direktors Ernests Sviklis.

Muzejā ir četras struktūrvienības, kas kopā veido pilsētu aptverošu ģeogrāfiju – Aspazijas māja  Dubultos, centrālā muzeja ēka Majoros, Bulduru Izstāžu nams un Jūrmalas Brīvdabas muzejs Buļļuciemā. Neraugoties uz dažādiem šo struktūrvienību uzdevumiem, logo izveidē svarīgi bija saglabāt un paust vienotu muzeja iestāžu vizuālo identitāti, tomēr saglabājot atšķirīgās iezīmes, ko konkursa uzvarētājs, grafiskais dizainers Jānis Bremmers veiksmīgi iekļāvis jaunajā grafiskajā logo.

“Vadmotīvs, izstrādājot logo, bija, lai tas ir viegli saprotams un savienojams ar līdzšinējo Jūrmalas pilsētas vizuālo identitāti. Muzejs  un tā filiāles pašas par sevi ir kā simboli ar savu unikālo arhitektūru. Tos veidojot, tika domāts par tā uztveramību, lai tas būtu uztverams cilvēkiem, tūristiem, apmeklētājiem. Ikonas ir saprotamas bez paskaidrojošā teksta, tādā veidā logo ir skaidri un izmantojami neatkarīgi no komunicējošās valodas”, stāsta logo autors Jānis Bremmers.

Jūrmalas muzejs metu konkursu jauna logo izstrādei izsludināja šā gada februārī. Dalībai konkursā tika iesūtīts 51 pieteikums ar vēl lielāku variāciju skaitu. Dažādās pieejas un vizuālās identitātes  redzējumus vērtēja žūrijas komisija, kurā bija Jūrmalas muzeja darbinieki un Jūrmalas valstpilsētas administrācijas Kultūras nodaļas pārstāvji. No iesūtītajiem darbiem žūrijas komisija atlasīja 16 finālistus. Galveno balvu ieguva grafiskais dizainers Jānis Bremmers, trīs konkursa dalībniekiem piešķirti atzinības raksti un naudas balvas, 12 konkursa dalībnieki saņēma pateicības rakstus par dalību konkursā.

Jūrmalas muzeja un filiāļu jaunā logo prezentēšana