Pašvaldība
Valstpilsētas administrācijas ēka pavasarī

Jūrmalas domes 30. marta sēdē tika skatīti un pieņemti lēmumi par gandrīz 60 jautājumiem. Apstiprināja saistošos noteikumus par licencēto makšķerēšanu Varkaļu kanālā, veica grozījumus pašvaldības iestāžu un administrācijas struktūrvienību nolikumos, lēma par dalību projektu konkursos, par nekustamo īpašumu, teritoriju u. c. jautājumiem.

Nomainīs 286 gaismekļus

Deputāti atbalstīja 286 gaismekļu nomaiņu pret energoefektīviem LED gaismekļiem, kas aprīkoti arī ar apgaismojuma līmeņa regulēšanas iespēju. Gaismekļi tiks nomainīti centrālajā satiksmes trasē posmā no Priedaines līdz Majoriem.

Projekta mērķis ir samazināt CO2 emisijas un elektroenerģijas patēriņu Jūrmalas ielu apgaismojuma infrastruktūrā.

Gaismekļu nomaiņa tiks veikta Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) aktivitātes “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūra” projektā “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”.

Plānots, ka projekts tiks pabeigts līdz 2024. gada rudenim. Projekta kopējās izmaksas ir 190 729 eiro, kur EKII finansējums ir 64%  un Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums ir 36% .

Izstāsies no Eiropas Kūrortu asociācijas

Deputāti lēma izstāties no starptautiskās asociācijas “European Spas Association” (ESPA, Eiropas Kūrortu asociācija). Izvērtējot iespējas un ieguvumus, secināts, ka Jūrmalas pašvaldības turpmāka darbība ESPA nav lietderīga un ir finansiāli neizdevīga.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība Eiropas Kūrortu asociācijā iestājās 2004. gadā. Dalība sanāksmēs devusi priekšstatu par asociācijas dalībvalstu aktivitātēm, un secināts, ka tās nevar tikt īstenotas Jūrmalas kūrorta attīstībā, ņemot vērā, ka asociācijas darbība koncentrējas uz Eiropas termālo kūrortu saglabāšanu un attīstību.

Apstiprina Jauniešu domes nolikumu

Jauniešu domes darbības mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību un personīgo izaugsmi sociālās un kultūras norisēs, kā arī attīstīt jauniešu iesaistīšanos jaunatnes politikas veidošanā. Jauniešu domes sastāvā var darboties vismaz 15 Jūrmalas jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem.

Jauniešu dome nodrošina Jūrmalas jauniešu interešu pārstāvniecību un vajadzību aizstāvību, dodot iespēju jauniešu iniciatīvām un piedāvājot problēmu risinājumus no jauniešu skatupunkta.

Jauniešu domes priekšlikumiem ir konsultatīvs raksturs, un tie var tikt iesniegti Jūrmalas domei, Jaunatnes lietu konsultatīvajai komisijai, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības iestādēm vai to struktūrvienībām.

Slēgs daiļslidošanas programmu

Ņemot vērā, ka Jūrmalas Sporta skola nevar nodrošināt daiļslidošanas programmas ilgtermiņa attīstību, jo nav iespējams garantēt programmas realizācijai nepieciešamo sporta bāzu un materiāli tehnisko resursu nodrošinājumu, ar 2023. gada 31. augustu tiks slēgta Jūrmalas Sporta skolā realizētā profesionālās ievirzes programma daiļslidošanā.

Jūrmalai nav savas treniņu bāzes, līdz ar to nākas nomāt ledus laukumus, kas skolai rada nesamērīgi dārgas izmaksas – gandrīz 75 000 eiro gadā, izmaksas uz vienu audzēkni mēnesī ir 299 eiro.

Šobrīd Jūrmalas Sporta skola īsteno 20 profesionālās ievirzes programmas 12 sporta veidos. Šajā mācību gadā profesionālās ievirzes programmās trenējas 1007 audzēkņi un strādā 46 treneri, interešu izglītības grupās  ir 630 izglītojamie. Jūrmalas Sporta skolas daiļslidošanas  nodaļā 2022./2023. mācību gadā trenējas 25 audzēkņi, un tikai astoņi no tiem ir deklarēti Jūrmalā.

Atsavinās Majoru sporta laukuma kustamo mantu

Ņemot vērā plānoto Majoru sporta laukuma funkcijas maiņu un pārbūvi par Majoru vidusskolas āra sporta laukumu, kas neparedz ziemas slidošanu, nav  nepieciešams  uzturēt esošās iekārtas un inventāru.

Atsavināšanai tiks nodota ledus tīrīšanas mašīna, saldēšanas iekārta, elektroniskais tablo, hokeja laukuma bortu sistēma ar aprīkojumu, inline laukuma segums un cits inventārs, pārdodot rakstiskā izsolē ar augšupejošu soli.

Maina Ķemeru bibliotēkas nosaukumu

Grozot Jūrmalas Centrālās bibliotēkas nolikumu, Jūrmalas Centrālās bibliotēkas filiāle Ķemeru bibliotēka iegūs jaunu nosaukumu – Imanta Ziedoņa Ķemeru bibliotēka. Ķemeru bibliotēkas nosaukuma maiņa tiek veikta saistībā ar Imanta Ziedoņa 90 gadu jubilejas pasākumiem, godinot dzejnieku, kura mūžs bijis saistīts ar Jūrmalu un tās tuvējo apkārtni. Imants Ziedonis, viens no ievērojamākajiem Latvijas dzejniekiem, dzīvojis Ķemeros no 1955. līdz 1962. gadam un  strādājis toreizējās Ķemeru pilsētas skolā un bibliotēkā.

Izsolīs ēku Edinburgas prospektā 89

Pieņemts lēmums organizēt pirmo izsoli nekustamajam īpašumam Edinburgas prospektā 89. Izsoles nosacījumi un dokumentācija normatīvajos aktos noteiktajā termiņā būs pieejama sadaļā "Izsoles".

Ēka nav nepieciešama pašvaldības funkciju veikšanai, un, lai ēku varētu lietot, tai nepieciešami lieli ieguldījumi, kas pašvaldības ieskatā varētu būt nesamērīgi augsti. Jāpārbūvē ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma, apkures sistēma, pati ēka ir novecojusi un pilnībā jāpārbūvē.

Rēķinot pēc šī brīža būvniecības cenām, ēkas atjaunošana varētu izmaksāt aptuveni 1,5 milj. eiro. Ēkas ikgadējās uzturēšanas izmaksas varētu būt ap 50–70 tūkstošiem eiro. Pašvaldības ieskatā šādas izmaksas ir nesamērīgi augstas.

Bulduru bibliotēkai ir atrastas telpas tikko atjaunotā, energoefektīvā ēkā turpat Bulduros, Muižas ielā 7, ēkā, kur atrodas Jūrmalas teātris. Bibliotēka durvis vēra 1.februārī. Bulduru bibliotēkā apmeklētājiem pieejamas piecas telpas ēkas pirmajā stāvā. Pieaugušo lasītāju apkalpošanai iekārtotas divas telpas, kurās ir latviešu daiļliteratūra, ārzemju daiļliteratūra, nozaru literatūra, kā arī pieejamas divas stacionāras datorvietas.

Bērnu telpā mazajiem lasītājiem ir pieejamas grāmatas, jaunākie periodiskie izdevumi un spēles. Jauniešu telpā izkārtotas jaunākās un populārākās grāmatas jauniešiem, savukārt periodikas lasītavā apmeklētāji var lasīt žurnālus un laikrakstus.

Par nekustamo īpašumu

Apstiprināja zemesgabalu Gulbju ielā 73A un Slimnīcas ielā 4 izsoles rezultātus un ļāva noslēgt pirkuma līgumus.

Pašvaldība organizēs septiņu dzīvokļu, vienas nedzīvojamās telpas un nekustamā īpašuma Edinburgas prospektā 89 izsoles, kā arī atsavinās nekustamā īpašuma Dzimtenes ielā 15 daļu. Izsoļu nosacījumi un dokumentācija normatīvajos aktos noteiktajā termiņā būs pieejami sadaļā "Izsoles".

Tika pieņemti arī lēmumi par pašvaldībai piederošu dzīvojamo telpu īres līgumu noslēgšanu un pagarināšanu. Trim dzīvokļiem ar domes lēmumu noteikts sociālā dzīvokļa statuss, kā arī piešķirts viens vienreizējais dzīvojamās telpas atbrīvošanas pabalsts.

Par teritoriju

Aktualizēja Jūrmalas ielu sarakstu, precizējot Mežrozīšu un Zemgales ielas sākuma un beigu orientierus. Mežrozīšu ielas sākums noteikts pie Eduarda Veidenbauma ielas un beigas pie Atbalss ielas 13, savukārt Zemgales ielas sākums noteikts pie Valtera prospekta 11 un beigas pie Eduarda Veidenbauma ielas.

Klasificēja ēku Lielajā prospektā 2, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kā cilvēku drošību apdraudošu un vidi degradējošu. Ēkai turpmāk piemēros nekustamā īpašuma nodokļa likmi trīs procentu apmērā no atbilstoši lielākās kadastrālās vērtības: ēkām piekritīgās zemes kadastrālās vērtības vai ēku kadastrālās vērtības. Vienlaikus noteikts pienākums normatīvo aktu noteiktajā kārtībā veikt  ēkas konservāciju vai nojaukšanu. Ja uzliktie pienākumi netiks izpildīti, īpašniekiem uzliks piespiedu naudu saskaņā ar Administratīvā procesa likumu.

Ar visiem Jūrmalas domes sēdēs pieņemtajiem dokumentiem var iepazīties sadaļā “Domes pieņemtie dokumenti”.

Nākamā kārtējā domes sēde plānota 2023. gada 27. aprīlī..