Būvdarbi Vide
Remontdarbi Bulduros

Visās pilsētas apkaimēs šobrīd notiek aktīvi būvdarbi, īstenojot Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projekta IV kārtu.

Būvdarbi daudziem rada neērtības, taču darbi tuvojas noslēgumam un jau pavisam drīz vietās, kur līdz šim pilsētas centralizētie ūdenssaimniecības tīkli nebija pieejami, iedzīvotāji varēs ierīkot pieslēgumu pilsētas ūdensvadam un kanalizācijai.

Daudzviet jau tiek asfaltētas ielas un labiekārtota blakus esošā teritorija. Atbilstīgi būvdarbu līgumam būvniecības vietai, pabeidzot darbus, jābūt ne sliktākā stāvoklī kā pirms darbu uzsākšanas. Pateicoties arī pašvaldības līdzfinansējumam, ielu segums tiek atjaunots labākā stāvoklī, nekā tas bijis iepriekš. Ceturtās kārtas būvdarbi pilnībā tiks pabeigti līdz gada beigām.

Aicina saņemt tehniskos noteikumus

“Patlaban mēs realizējam tik apjomīgu projektu, kāds saistībā ar ūdenssaimniecības attīstību iepriekš Jūrmalā nav bijis. Izbūvējam 80 kilometru ūdensvada un kanalizācijas tīklu, 8 kilometrus kanalizācijas spiedvadu un 19 sūkņu stacijas. Projekts ietver Jūrmalu no Priedaines līdz Ķemeriem, tā ir visa pilsētas teritorija,” stāsta SIA “Jūrmalas ūdens” Projektu ieviešanas vienības nodaļas vadītājs Aivars Kamarūts. “Saprotams, ka būvdarbi iedzīvotājiem rada arī neērtības, paldies jūrmalniekiem par izturību un sapratni šajā periodā.”

SIA “Jūrmalas ūdens” aicina nekavēties un saņemt tehniskos noteikumus pievadu ierīkošanai savā īpašumā jau tagad, lai to varētu izdarīt būvsezonas laikā. Tiklīdz izbūvētie tīkli tiks nodoti ekspluatācijā, iedzīvotāji varēs saņemt kvalitatīvus “Jūrmalas ūdens” pakalpojumus.

Kā saņemt tehniskos noteikumus?

Lai ierīkotu pieslēgumu pilsētas ūdensapgādes un sadzīves notekūdeņu kanalizācijas komunikācijām (ŪK), ir jāiesniedz iesniegums tehnisko noteikumu saņemšanai.

Tehnisko noteikumu un darba shēmas (vienkāršots projekts, ko bez maksas izstrādā SIA “Jūrmalas ūdens” objektiem, kuriem ūdenssaimniecības attīstības projektā tika vai tiks nodrošināts pieslēgums ŪK) izstrādei nepieciešami šādi dokumenti:

  • parakstīts iesniegums ar priekšlīgumu;
  • zemesgabala robežu plāns (kopija);
  • zemesgrāmatu akts (kopija);
  • ja ir kopīgs nekustamais īpašums – koplietošanas līgums / kopīpašnieku piekrišana iecerētajiem darbiem (kopija);
  • ŪK skice – jāpievieno skice ar vēlamo ŪK komunikāciju izbūves plānu no šo komunikāciju atzarojumiem pie īpašuma līdz mājas sienai. Var arī norādīt tikai vēlamās ŪK izvadu vietas mājas sienā (mājas kontūrā). Skice nepieciešama ŪK darba shēmas (vienkāršotā projekta) izstrādei.

Iesnieguma veidlapu ar pievienojamajiem dokumentiem var iesniegt SIA “Jūrmalas ūdens”:

  • nosūtot elektroniski uz e-pasta adresi tehniskadala@jurmalasudens.lv;
  • nosūtot pa pastu SIA “Jūrmalas ūdens” Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstības nodaļai Promenādes ielā 1a, Jūrmalā, LV-2015.

Tehniskie noteikumi un darba shēma tiks izsniegta bez maksas. Dokumentu sagatavošanas termiņš ir divi mēneši kopš iesnieguma (ar pievienotajiem dokumentiem) saņemšanas datuma.

Pēc tehnisko noteikumu un darba shēmas saņemšanas, ievērojot norādītos nosacījumus, īpašnieks var sākt izbūves darbu organizēšanu – lai samazinātu izmaksas, rakšanas darbus pievada ierīkošanai var veikt saviem spēkiem.

Labākai dzīves kvalitātei

Jāpiebilst, ka decentralizēto kanalizācijas sistēmu (DKS) jeb izsmeļamo bedru īpašniekiem jau šobrīd ir jāievēro stingras prasības, kas noteiktas normatīvajos aktos. DKS īpašniekiem ir jāsaglabā asenizatoru sniegto pakalpojumu apmaksas čeki vismaz divus gadus. Taču atsevišķi šī pakalpojuma sniedzēji, kā “Jūrmalas ūdeni” informē iedzīvotāji, nevēlas tos izsniegt. Tas rada riskus, ka nākotnē DKS īpašniekam varētu būt grūtības pierādīt, ka viņš “bedres” saturu izved, nevis tas nonāk gruntī.

“Mēs dzīvojam kūrortpilsētā, un mēs gribam dzīvot tīrā, skaistā un sakoptā vidē. Un šoreiz tas ir atkarīgs no pašiem Jūrmalas iedzīvotājiem – cik aktīvi būsim pieslēgumu izbūvē, attiecīgi tik ātri mūsu pilsētā uzlabosies dzīves kvalitāte,” teic A. Kamarūts.

IV kārtas apjoms

  • Izbūvēti 3,5 km ūdensapgādes tīklu
  • Izbūvēti 3,5 km kanalizācijas tīklu
  • Izbūvētas 2 kanalizācijas sūkņu stacijas Buļļuciemā
  • Kopumā projektā plānots izbūvēt 78,2 km ūdensapgādes tīklu, 87,4 km kanalizācijas tīklu un 17 kanalizācijas sūkņu stacijas
  • Projekta kopējais finansējums ir 53 miljoni eiro, no tiem Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļi ir 23,9 miljoni eiro