Kultūra un izklaide
deju akcija

Sestdien, 27. augustā, Jaundubultu–Pumpuru pludmalē norisinājās festivāls dejotājiem “Jūras bize”, kas liedagā pulcēja 35 tautas deju kolektīvus no Latvijas pilsētām un novadiem. Jūras krastā tika izdejota garākā tautiskā deja, tuvojoties saulrietam, norisinājās Baltā pelde.

Festivāls jūras krastā pulcēja 602 dalībniekus no 35 deju kolektīviem. Deju akcijā “Jūras bize” satikās dejotāji no Jūrmalas, Rīgas, Tukuma, Liepājas, Ventspils, Jelgavas, Saldus, Kalsnavas, Vērēmiem, Blomes, Mētrienas, Lugažiem, Valgundes, Tērvetes, Dagdas, Jaunauces, Ogresgala, Ezerniekiem, Ozolniekiem, Slampes, Baložiem, Šlokenbekas, Džūkstes, Krimūnām, Ances un Litenes.

Uz liedagā izveidotā smilšu elementa – bizes – fona dejotāji krāšņos tautastērpos kopīgi izdejoja “Garo danci” un “Dvieļu deju” no latviešu danču krātuves un latviešu dejas par jūras tematiku – “Kas kaitēja nedzīvot lielas jūras maliņā” un “Jūrmalnieks”. 

Pēc kopā nodejotām dejām notika atsevišķu deju kolektīvu priekšnesumi, tuvojoties saulrietam, dejotāji, tērpušies baltos lina kreklos, devās kopīgā peldē.

Deju akcija Juras bize

Dejotāju festivāls “Jūras bize” ir turpinājums pērnā gada rudenī notikušajai akcijai “Purva burvis”, kurā dejotāji deju fragmentus izdejoja uz Lielā Ķemeru tīreļa šaurajām laipām. “Jūras bizes” scenogrāfijas pamatelements ir dabīgais un ekoloģiskais – kaijas, jūras viļņi, rāms ūdens spogulis un smiltis. Deju akcijas rīkotāju – Jūrmalas Kultūras centra deju kolektīva “Jūrmaldancis” – galvenā ideja, rīkojot deju akcijas dabā, ir izcelt latviskās tradīcijas un apgūt netradicionālas vietas tautas deju priekšnesumiem.