Vide
Vides objekts “Baltijas straume”

Jūrmalas pilsētvidē – Bulduros, izejā uz jūru Vienības prospektā, – uzstādīts jauns vides objekts “Baltijas straume”, kas simbolizē Baltijas tautu vienoto spēku.

Vides objekta autors ir mākslinieks Kaspars Līdums. Skaidrojot idejas konceptu, autors norāda, ka skulpturālais darbs ir veltījums Baltijas valstu sadarbībai, un tā atrašanās vietai ir dziļi simboliska nozīme, jo Bulduros 1920. gadā notika Baltijas jūras valstu valdību konference. Objektā simboliski atainotas mūsu jūras bagātības un tautu vienotais spēks.

Skulpturālais darbs ir 3,1 metru augsts, to veido 680 tērauda plāksnītes zivju formā. Dažādos leņķos izvietotās objekta atspīdošās virsmas rada viegluma un ēnu efektus, maina noskaņu dažādos laikapstākļos un piešķir objektam mirdzošu un bagātīgu nokrāsu. Skulpturālais darbs iekļaujas apkārtējā vidē un saplūst ar gājēju ceļa kustības atzarojumu.

Izeja uz jūru vides objekta atrašanās zonā ir labiekārtota – izvietoti jauni atpūtai paredzēti soliņi, ieklāts bruģis, kā arī ierīkots objekta apgaismojums diennakts tumšajam laikam.

Vides objekts

“Baltijas straume” ir viens no četriem Jūrmalas pašvaldības 2019. gadā rīkotā metu konkursa uzvarētājiem. 2020. gadā realizēti divi no konkursā godalgotajiem projektiem – Kristapa Gulbja veidotais vides objekts “Jūrmalas baltā kaija” – soliņi ar bronzas kaijām trīs vietās pilsētā un arhitekta Didža Jaunzema vadībā tapušais “Čiekurs” Jaundubultu skvērā. 2021. gadā Mellužu parkā uzstādīta tēlnieces Olgas Šilovas skulpturālā kompozīcija “Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā”. Metu konkurss tika rīkots, lai Jūrmalas pilsētvidē radītu mākslinieciski augstvērtīgus vides objektus, kas bagātinātu kūrortpilsētas vidi un veicinātu pilsētas atpazīstamību.