Datums 17. jūnijs, 2022 – 9. augusts, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Jūrmalas Kultūras centrā Jomas ielā 35
Jēkabsons

Lakonisks krāsās un līnijās, mākslinieks panāk izteiksmīgas ainavas, klusās dabas un dzīves tēlojumus. Vēl interesantāks ir fakts, ka šo šķietamo minimālismu Jānis Jēkabsons atrod gleznojot plenēros – tātad dabā.

Gleznotājs Jānis Jēkabsona ir aktīvs, radošs mākslinieks, kurš regulāri rīko personālizstādes, piedalās grupu izstādēs un plenēros. 1986. gadā ieguvis Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļas mākslinieka diplomu, bet 2003. gadā humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Kopš 1981. gada ir Jūrmalas mākslinieku grupas biedrs. Mākslinieks aktīvi iesaistās arī Jūrmalas Mākslinieku nama rīkotajās izstādēs, akcijās un pasākumos.

“Strādāju eļļas tehnikā, krāsu uzklājot ar otu un špakteli. Gleznoju uz kartona, audekla, koka un apmetuma. Gleznoju ainavas, portretus, kluso dabu. Mēģinu ar minimāliem izteiksmes līdzekļiem panākt maksimālu efektu. 

Makšķeri, otu un špakteli izjūtu kā savas rokas turpinājumu. Patīk vasarā gleznot un makšķerēt, ziemā - bļitkot un medīt, projektēt kamīnus,” stāsta pats mākslinieks.   

Izstādē   “Iet vasara pāri tik skaisti” redzami jaunākie J. Jēkabsona darbi, kas jau ierasti priecē skatītāju ar košajām krāsām un lakoniskajiem otas triepieniem.

Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva foajē izstāde “Iet vasara pāri tik skaista” skatāma līdz 9.augustam, darba laiks no otrdienas līdz sestdienai no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00, svētdienās, pirmdienās  slēgts.

Ieeja izstādē bez maksas.