Datums 7. marts, 2024 – 3. maijs, 2024
Laiks10.00–17.00
Vieta Bulduru Izstāžu namā Muižas ielā 6
Bulduru audēju izstāde. Stelles

Aušana stellēs – kas īsteni ir šis process? Matemātiskas ievirzes prasme detalizēti un pārdomāti izkalkulēt, meditācija, senas tradīcijas turpināšana? Aušanas prasme vienlaikus ir gan arhaiska, gan nenoliedzami dzīvotspējīga arvien, un ne velti daži ar aušanas prasmi saistīti aspekti, veidi iekļauti Latvijas Nacionālajā nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā.

Izstāde, kas veidota, svinot Jūrmalas Kultūras centra aušanas studijas “Bulduru audējas” pastāvēšanas 60.gadadienu, ļaus apmeklētājiem pietuvināties senajai amata prasmei un katram radīt pašam savu aušanas sajūtu: ar taktilo pieredzi, skaņu un vizuālo baudījumu.

Izstādes ietvaros būs iespēja vērot aušanas procesu un apmeklēt audēju darbnīcu. Klātesoši būs pašu audēju stāsti un darbi un studijas vēstures fakti. Katra no studijas dalībniecēm ir absolūti atšķirīga personība, ar savu dzīvesstāstu un savu pamata profesiju, taču brīvajā laikā visas vieno aizrautība ar aušanu.

Izstādes kodolu veido studijas aktīvo dalībnieču aktuālie darbi – segas, lakati un citas tekstilijas. Šobrīd studijā Artas Mālderes vadībā darbojas Anda Aizupiete, Ieva Altena, Ieva Bērziņa, Evita Brensone, Daina Dreifelde, Daina Dunce, Ārija Galeniece, Aija Grūbe, Inta Kisiļeva, Evija Kukuvasa, Jolanta Māziņa, Ilze Paparinska, Vija Pauniņa, Liene Rozenfelde, Jevgēnija Svikle, Ieva Zandere un Zane Zaula.

Kā papildinājums mūsdienās tapušo darbu klāstam izstādē būs aplūkojami arī studijas ilglaicīgo pastāvēšanu apliecinoši elementi: vairāki vēsturiski studijas dalībnieču darbi, kas glabājas Jūrmalas muzeja krājumā. Šīs tekstilijas darinājušas tautas daiļamata meistares, studijas kādreizējās dalībnieces Emma Bremane, Margarita Kalniņa, Erna Liniņa, Marija Līgotne, Marija Šadurska, Biruta Vintere, muzeja krājumā darbi nonākuši 20.gadsimta 70. un 80.gados.

Izstādē eksponētos tekstildarbus papildinās arī multimediāla dimensija: audiovizuāli materiāli, kas vēstīs gan par pašām audējām, gan atklās steļļu salikšanas procesu un citas aušanas aizkulises.