Pašvaldība Sabiedrība

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība piešķīrusi 2021. gada augstākos apbalvojumus par īpašu ieguldījumu Jūrmalas attīstībā un kūrortpilsētas vārda popularizēšanā. Goda zīme un tituls „Goda jūrmalnieks” piešķirts arhitektam Andrim Kronbergam un Slokas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājam Aivaram Gusevam, apbalvojums „Par mūža ieguldījumu” – dziedātājam, mūzikas autoram un pedagogam Adrianam Kukuvasam.

A.Kukuvass
Apbalvojumu „Par mūža ieguldījumu” dziedātājam, mūzikas autoram un pedagogam Adrianam Kukuvasam pasniedza Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis un domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe.

Par ilggadējiem nopelniem apbalvojums „Par mūža ieguldījumu” piešķirts jūrmalniekam Adrianam Kukuvasam, dziedātājam, Jūrmalā dibinātās grupas “Menuets” solistam, dziesmu autoram, mūzikas pedagogam un Jūrmalas kultūras dzīves veidotājam. Adrians Kukuvass sarakstījis lielformāta mūzikas darbus, dziesmu ciklus, dziesmas vīru koriem, kā arī roka un populārās mūzikas skaņdarbus. Strādājis par pedagogu Jūrmalas Mūzikas vidusskolā, kur mācījis ģitāras un trompetes spēli, veidojis koncertlekcijas, sarakstījis ģitārspēles mācību grāmatas. Adrians Kukuvass vadījis un attīstījis arī kultūras dzīvi Jūrmalā, strādājot par pilsētas domes Kultūras nodaļas vadītāju. Adrianam Kukuvasam 2021. gadā piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, piektā šķira, – viņš iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri.

Goda zīme piešķirta arhitektam Andrim Kronbergam par izciliem un laikmetīgiem Jūrmalā un Latvijā īstenotiem arhitektūras projektiem, kam raksturīga latviskā identitāte.

A.Kronbergs
Andris Kronbergs ir vienīgais jūrmalnieks, kura vārds ierakstīts Latvijas kultūras kanonā.

Viņš īstenojis tādus vērienīgus arhitektūras projektus kā lidostas “Rīga”pārbūve un Latvijas Bankas filiāle Bezdelīgu ielā Rīgā. Savukārt Jūrmalā viņa raksturīgākie darbi ir savrupmājas Ernesta Birznieka-Upīša ielā un pansijas Jūras ielā projekti; Jomas ielas sākumā Majoros atrodas pēc Andra Kronberga projekta tēlnieces Intas Bergas veidotā strūklaka. Par lielu personīgo devumu Latvijas arhitektūras attīstībā un tās popularizēšanā ārvalstīs arhitektam Andrim Kronbergam 2009. gadā piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, ceturtā šķira, – viņš iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.

Goda zīme piešķirta Slokas evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājam Aivaram Gusevam.

A.Gusevs
Pateicoties Aivara Guseva iniciatīvai un darba ieguldījumam, tiek atjaunots viens no senākajiem Jūrmalas dievnamiem, kļūstot par vietu, kur atjaunot garīgos spēkus.

Aivars Gusevs vienmēr ir atsaucīgs līdzcilvēku vajadzībām, sniedzot atbalstu dažādās dzīves situācijās un iedzīvinot sabiedrībā kristīgās vērtības. Viņš arī piedalās Jūrmalas pilsētai nozīmīgos notikumos.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība piešķīra arī astoņus Goda rakstus par nopelniem un ieguldījumu iedzīvotāju veselības aizsardzībā un aprūpē, kultūras jomā, izglītībā un uzņēmējdarbībā.

Goda raksti pasniegti:

  • Andai Nullei, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstei, VSIA „Nacionālais rehabilitācijas centrs „Vaivari”” valdes priekšsēdētājai, par nozīmīgu ieguldījumu rehabilitācijas jomas attīstībā;
  • Solvitai Zundai, Pumpuru vidusskolas skolotājai, par ilggadēju un nozīmīgu darba ieguldījumu pedagoģijā;
  • Ausmai Buividei, pedagoģei logopēdei, vairāku mācību līdzekļu autorei, par ilggadēju un profesionālu darba ieguldījumu pedagoģijā;
  • Agnesei Miltiņai, Jūrmalas domes Kultūras nodaļas vadītājai, par ieguldījumu kultūras dzīves veidošanā Jūrmalā;
  • Inesai Trubačevai, oftalmoloģei, par ilggadēju darba ieguldījumu iedzīvotāju veselības aizsardzībā;
  • Mārai Šēferei, VSIA “NRC “Vaivari”” neiroloģei, par ilggadēju darba ieguldījumu iedzīvotāju veselības aizsardzībā;
  • Gintam Maželim, SIA “Jūrmalas slimnīca” Covid nodaļas vadītājam, par ieguldījumu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā;
  • Veltai Lasmanei, ūdens atrakciju parka SIA “Akvaparks” izpilddirektorei, par atbildīgu uzņēmējdarbību un aktīvu dalību Jūrmalas valstspilsētas sabiedriskajos procesos.
Pasniegti Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības Goda raksti

Par Goda zīmi

Jūrmalas pašvaldība augstāko apbalvojumu – Goda zīmi un titulu “Goda jūrmalnieks” – dibinājusi 2015. gadā. To saņēmis izcilākais latviešu populārās mūzikas autors, komponists un pianists Raimonds Pauls, estrādes dziedātāja Laima Vaikule, SIA “Jūrmalas slimnīca” valdes priekšsēdētājs, Ķirurģijas nodaļas vadītājs Egons Liepiņš, uzņēmējs Lauris Aleksejevs, pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs, operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko, Jūrmalas pašvaldības SIA „Kauguru veselības centrs” vadītājs Gundars Prolis, zinātnieks, novadpētnieks Valdis Gavars, ilggadējā Pumpuru vidusskolas direktore Irēna Kausiniece, tēlniece Olgai Šilova, SIA „Sanare – KRC Jaunķemeri” valdes priekšsēdētāja Elīna Malkiela un Jūrmalas valstspilsētas Kauguru vidusskolas direktore Zinaīda Tarasenko.

Balvu “Par mūža ieguldījumu” Jūrmalas valstspilsēta piešķīrusi četrkārtējai Eiropas čempionei akadēmiskajā airēšanā, ķīmijas zinātņu doktorei un sabiedriskajai darbiniecei Dainai Šveicai, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas klavierspēles pedagoģei Irēnei Štrausei un Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolotājai Vēsmai Reinkaitei.