Caurlaides Sabiedrība
Iebraukšana no Priedaines

Turpmāk samaksāt nodevu par dienas caurlaidi būs iespējams arī nākamajā dienā pēc iebraukšanas īpaša režīma zonā Jūrmalā. Izmaiņas veiktas, uzklausot iedzīvotāju un kūrortpilsētas viesu ierosinājumus. Izmaiņas arī ilgtermiņa caurlaižu kārtībā – īrnieki nodevas samaksas atbrīvojumu varēs saņemt tikai tādā gadījumā, ja dzīvojamās telpas īres līgums būs ierakstīts zemesgrāmatā. To paredz grozījumi saistošajos noteikumos Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā”.

  • Lai samazinātu neapzināti un aiz neuzmanības pieļauto administratīvo pārkāpumu skaitu par iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalā bez caurlaides, tagad ir iespējams samaksāt nodevu arī nākamajā dienā pēc iebraukšanas. Nodevas maksājumu par iebraukšanas dienu var veikt tikai Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības tīmekļa vietnē www.jurmala.lv  vai elektronisko pakalpojumu tīmekļa vietnē epakalpojumi.jurmala.lv līdz nākamās dienas plkst. 23.59.

Svarīgi atcerēties, ka, iegādājoties caurlaidi, ir jānorāda tas datums, kurā transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalas īpaša režīma zonā un jānorāda precīzs transportlīdzekļa reģistrācijas numurs. Pašvaldība vērš uzmanību, ka īpaša režīma zona pilsētā ir atpzīmēta ar ceļa zīmēm “Maksas zona”, kurām braucēji aicināti sekot līdzi.

  • Izmaiņas ilgtermiņa caurlaižu iegādē skar arī nekustamā īpašuma īrniekus. Turpmāk atbrīvojumu no nodevas samaksas piemēros, ja dzīvojamās telpas īres līgums būs ierakstīts zemesgrāmatā (jaunā kārtība spēkā no 11.jūnija). Esošos ilgtermiņa caurlaižu turētājus, kuri caurlaidi jau saņēmuši, tas neietekmē – īres līgumi nav jāpārreģistrē zemesgrāmatā.

Līdz šim viens no priekšnosacījumiem nodevas atbrīvojuma piešķiršanai uz īres līguma pamata bija nekustamā īpašuma īpašnieka reģistrācijas fakta pārbaude komercreģistrā vai Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu maksātāju reģistrā, kas būtībā nepierāda faktisko īres tiesību pastāvēšanu. Ņemot vērā, ka saskaņā ar Dzīvojamo telpu īres likumu īres tiesības var nostiprināt zemesgrāmatā, turklāt nostiprinājuma lūdzēji ir atbrīvoti no kancelejas nodevas par īres tiesību nostiprināšanu un grozīšanu zemesgrāmatā, izīrētāja reģistrācijas fakta pārbaude tiek aizstāta ar zemesgrāmatas ierakstu pārbaudi.

Izmaiņas caurlaižu iegādes kārtībā stājušās spēkā līdz ar grozījumiem saistošajos noteikumos Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas valstspilsētas administratīvajā teritorijā”.

Jūrmalas pašvaldība atgādina par iebraukšanu Jūrmalas īpaša režīma zonā ir jāmaksā nodeva 2 eiro apmērā, un caurlaides pašvaldība aicina iegādāties elektroniski: tīmekļa vietnē www.jurmala.lv, ar “Mobilly”, “Europark” vai “Citadele” mobilo aplikāciju starpniecību. Ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā var iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta.

Lai neaizmirstu iegādāties caurlaidi, ir iespējams pieteikties atgādinājuma saņemšanai e-pastā. Ja transportlīdzeklis būs iebraucis Jūrmalā un tam nebūs iegādāta caurlaide, piereģistrētajā e-pastā tās pašas dienas vakarā laikā no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.30 tiks nosūtīts atgādinājums, lai varētu paspēt iegādāties caurlaidi un nebūtu jāsaņem sods. Pieteikties atgādinājuma saņemšanai var sadaļā "Caurlaides derīguma pārbaude, pieteikšanās atgādinājumiem, numura kļūdu labošana".