Plakāts

Lai atklātu teritorijas daudzveidību un sniegtu iespēju vairāk uzzināt par dabas vērtībām, kultūrvēsturisko mantojumu un vietējo uzņēmēju plašo piedāvājumu klāstu, 2. un 3. oktobrī jau desmito reizi norisināsies Ķemeru Nacionālā parka Ceļotāju dienas, kurās ikviens interesents aicināts piedalīties izzinošās ekskursijās, pārgājienos, brīvdabas koncertā, amatnieku tirdziņā, zaļajā sporta zālē, u.c.

Šogad pirmo reizi Ceļotāju dienas norisināsies divas dienas – sestdien un svētdien. Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti Ķemeru Nacionālo parku (turpmāk - ĶNP) aicinās iepazīt, dodoties pārgājienos gan ar kājām, gan velosipēdiem. Īpaši padomāts arī par aktivitātēm atjaunotajā Ķemeru kūrorta parkā, vēršot uzmanību uz šeit sastopamajām dabas vērtībām.

Pasākumu programmu ievērojami bagātinās vietējie iedzīvotāji un uzņēmēji, kuri ne vien veido un attīsta šo  teritoriju, bet arī allaž ir gatavi dalīties savos stāstos un arī citiem izrādīt savas prasmes un veikumu. Vietējos amatniekus ikvienam būs iespēja satikt sestdien amatnieku tirdziņā, kas norisināsies senajā tramvaja galapunktā pie restorāna “Neptūns”. Savukārt, baudīt brīvdabas koncertu laivās “Melnezera skaņas”, kura laikā par mūziku rūpēsies grupas "Resnie Putni" īpašais akustiskais sastāvs Roberta Gobziņa vadībā, interesenti varēs sestdienas vakarā Melnezerā.

Ceļotāju dienas programma Jūrmalā:

2. OKTOBRIS

10.00 Zaļā sporta zāle – daru labu dabai, daru labu veselībai! Aktīva rīta rosme kopā ar kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” veselības speciālistiem un Dabas aizsardzības pārvaldes ekspertiem, piedaloties talkā cīņai ar invazīvo sugu – krokaino rozi – Jaunķemeru kāpās.
Dalībnieku skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās.

Pēc aktivitātes iesakām apmeklēt Mājas kafejnīcu dienas, amatnieku tirdziņu un citas norises pie restorāna “Neptūns” Jaunķemeros.

10.30–18.00 Bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde dabas izglītības centrā “Meža māja” Ķemeros

10.30–16.00 Velo pārgājiens Ķemeri – Antiņciems – Lapmežciems – Jaunķemeri – Ķemeri. Pārgājiena norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam. Galvenie pieturas punkti:

 • Sēra dīķu laipa
 • Mājas kafejnīca „Pļavā pie Dāres” Antiņciemā
 • Putnu vērošana Kaņiera ezera laivu bāzē kopā ar ornitologu Dmitriju Boiko
 • Lapmežciema muzejs
 • Āra foto izstāde “Zvejnieku ciemu senais stāsts” atjaunotajā Lapmežciema parkā
 • Senā tramvaja stāsti restorānā “Neptūns” Jaunķemeros

Maršruta kopējais garums ir ap 25 km, brauciena temps plānots nesteidzīgs, ar daudziem pieturas punktiem un apskates objektiem, nodrošinot iespēju piedalīties vairākās Ceļotāju dienas aktivitātēs. Līdz ar to, brauciens būs piemērots arī ne tik pieredzējušiem velobraucējiem.

10.30 Ekskursija “Pārsteidzošā sēņu pasaule Ķemeru kūrortā” kopā ar Latvijas Dabas muzeja sēņu eksperti Initu Dānieli.
Ekskursijas norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

10.30–16.00 Velo pārgājiens Ķemeri – Antiņciems – Lapmežciems – Jaunķemeri – Ķemeri.
Pārgājiena norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam. Galvenie pieturas punkti:

 • Sēra dīķu laipa
 • Mājas kafejnīca „Pļavā pie Dāres” Antiņciemā
 • Putnu vērošana Kaņiera ezera laivu bāzē kopā ar ornitologu Dmitriju Boiko
 • Lapmežciema muzejs
 • Āra foto izstāde “Zvejnieku ciemu senais stāsts” atjaunotajā Lapmežciema parkā
 • Senā tramvaja stāsti restorānā “Neptūns” Jaunķemeros

Maršruta kopējais garums ap 25 km; pārvietošanās plānota nesteidzīgā tempā ar daudziem pieturas punktiem un apskates objektiem, dodot iespēju piedalīties vairākās Ceļotāju dienu norisēs.

Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros – iespēja ko vairāk uzzināt par Ķemeru ielu dzelzceļu – tramvaju, pavadot dienu senā tramvaja galapunktā pie restorāna “Neptūns” Jaunķemeros.

12.00–18.00 Ķemeru Nacionālā parka amatnieku tirdziņš (rokdarbi, rotas, pinumi, bioloģiskie produkti un kosmētika utt..)

 • Foto objekts “Brauciens senajā tramvajā”
 • Foto siena “Jaunķemeri” – iespēja vairāk uzzināt par Jaunķemeru veidošanās vēsturi un senā tramvaja maršrutu
 • 12.00, 13.00 un 14.00 Stāstījums un foto ekspozīcijas apmeklējums par tramvaja vēsturi. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās.
 • 12.00 – 20.00 Mājas kafejnīcu dienu norise >> Pasākumu ērti apvienot ar “Zaļās sporta zāles” apmeklējumu plkst. 10.00 Jaunķemeros (skat. sadaļu “Veselībai – zaļā sporta zāle”). (Maksas pasākums) 

12.00–20.00 Jaunķemeri, restorāns “Neptūns” - “Jūrmalas laika mašīna”.

Restorāns Neptūns Jaunķemeros ir viens no senākajiem Jūrmalā un atrodas Ķemeru nacionālā parka teritorijā, saimnieko dabai draudzīgi un gatavo no sirds, maksimāli izmantojot vietējos un sezonālos produktus. “Mājas kafejnīcu dienu” piedāvājumā būs  vietējie produkti kopā ar vietējiem stāstiem no dažādiem laikiem. Papildus gastronomiskajam piedāvājumam notiks izstāde par jūrmalnieka K.Dinsdorfa dzīves gaitām un filma par Ķemeriem, foto stūrītis ģimenēm, par muzikālo noformējumu rūpēsies Toms Bumbulis, kā arī amatnieku tirdziņš.

Adrese: Restorāns “Neptūns”, Ķemeru nacionālais parks, Jaunķemeru ceļš 1, jaunķemeri, Jūrmala. T: 26189261 (maksas pasākums) 

17.00 Brīvdabas koncerts laivās “Melnezera skaņas”. Par mūziku rūpēsies grupas Resnie Putni īpašais akustiskais sastāvs Roberta Gobziņa vadībā - Lauris Amantovs ar akordeonu un trompeti, Marko Ojala ar bajānu un ģitāru, un Francis Upaciers ar sintezatoru. Šoreiz galvenais muzikālais akcents būs īpašā ezera noskaņa, nevis humors. Protams arī pa kādam smaidam neizpaliks.
Plašāka informācija (tostarp, par dalības maksu) un 
pieteikšanās koncerta apmeklējumam >> (maksas pasākums) 

3. OKTOBRIS

11.00 Ekskursija pa Ķemeru parku (vēsture, atjaunošanas projekts, tālākie plāni) kopā ar Irēnu Romanovsku. Ekskursijas norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Dalībnieku skaits ierobežots; obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa e-pastu: irena.romanovska@inbox.lv Tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam. (Maksas pasākums) 

11.00 – 16.00 Pārgājiens “Piekrastes ciematu stāsti Ķemeru Nacionālajā parkā” no Ragaciema līdz Jaunķemeriem.
Obligāta iepriekšēja pieteikšanās; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam. Galvenie pieturas punkti:

 • Projekta “Jūra visu gadu” ietvaros veidotās foto sienas un ciematu stāsti
 • “Skadiņi” Ragaciemā
 • Ragaciema sedums
 • Pirmo reizi – iespēja plašākai publikai paviesoties tēlnieka Oļega Skaraiņa dzīvesvietā “Skaras”, iepazīt viņa atstāto mantojumu un paklausīties atraitnes Irēnas Skaraines atmiņās par tēlnieka radošo darbību un dzīvi jūras krastā
 • Putnu vērošana kopā ar ornitologu Dmitriju Boiko Starpiņupes grīvā
 • Lapmežciema muzejs
 • Āra foto izstāde “Zvejnieku ciemu senais stāsts” atjaunotajā Lapmežciema parkā
 • Garo pārgājienu maršrutu “Jūrtaka” un “Mežtaka” satikšanās punkts Bigauņciemā
 • Senā tramvaja stāsti restorānā “Neptūns” Jaunķemeros

11.30–12.30 Ekskursija “Raganu purva noslēpumi”. Iespēja kopā ar dabas ekspertiem vairāk uzzināt par sēra minerālūdeņu izplūdes vietām Raganu purvā, kā arī paveiktajiem un plānotajiem darbiem purva atjaunošanā. Ekskursijas norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Dalībnieku skaits ierobežots, obligāta iepriekšēja pieteikšanās. Tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

13.00 Ekskursija “Dabas dārgumi Ķemeru kūrortā” kopā ar dabas ekspertu.
Ekskursijas norise saskaņota ar vilcienu kursēšanas laikiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās; tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam.

15.00 Ekskursija pa Ķemeru parku kopā ar Irēnu Romanovsku (vēsture, atjaunošanas projekts, tālākie plāni) - krievu valodā.
Dalībnieku skaits ierobežots; obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa e-pastu:
 irena.romanovska@inbox.lv Tikšanās vieta tiks precizēta pēc pieteikšanās pasākumam. (Maksas pasākums) 

10.30–17.00 Bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde DIC “Meža māja”

Ceļotāju dienās būs gaidīts ikviens. Tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, dalībnieku skaits gandrīz visos pasākumos būs ierobežots un ir noteikta obligāta iepriekšēja pieteikšanās!

Pieteikšanās pasākumiem un plašāka informācija par Ceļotāju dienas aktivitātēm pieejama Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv un   ĶNP Facebook lapā:  www.facebook.com/KemeruNacParks. Ja rodas jautājumi, lūdzam zvanīt pa tālr. +371 26424972.

Detalizēta informācija par pasākuma norisi Ķemeru nacionālajā parkā: https://www.daba.gov.lv/lv/notikums/kemeru-nacionala-parka-celotaju-dienas?date=0