Caurlaides Sabiedrība
Caurlaižu automāts Priedainē

No 1.aprīļa atsāksies periods, kad iebraukšanai Jūrmalas pilsētas īpaša režīma zonā nepieciešama caurlaide. Jūrmalas pilsētas dome aicina transportlīdzekļu vadītājus, kuri plāno noformēt vai iegādāties ilgtermiņa caurlaides, neatlikt to uz pēdējo brīdi. 

Caurlaides 7, 30, 90 dienām vai visam periodam no 1.marta var noformēt portālā www.epakalpojumi.jurmala.lv.

Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka lielākā daļa transportlīdzekļu vadītāju par ilgtermiņa caurlaides noformēšanu atceras marta beigās. Jo savlaicīgāk pieteikums tiks iesniegts, jo ātrāk tas tiks izskatīts un caurlaide noformēta. Lai caurlaide būtu spēkā jau 1.aprīlī, pieteikums jāiesniedz līdz 24.martam un līdz 31.martam jāsamaksā nodeva vai maksas par pakalpojumu. Marta pēdējās dienās iesniegtos pieteikumus pašvaldība var nepaspēt izskatīt, tādēļ caurlaide 1.aprīlī var vēl nebūt spēkā.

Caurlaižu piešķiršanas kārtība nemainās

Kārtība, kādā jūrmalniekiem piešķir caurlaides, arī šogad paliek nemainīga – Jūrmalā deklarētajām personām un nekustamā īpašuma īpašniekiem (fiziskām personām) caurlaides visiem Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) īpašumā, valdījumā un turējumā reģistrētiem transportlīdzekļiem bez maksas un bez pieteikuma reģistrē informācijas sistēma automātiski. Tāpat arī juridisko personu, kuru juridiskā adrese ir Jūrmalā, CSDD reģistrētiem īpašumā un turējumā esošiem transportlīdzekļiem caurlaides tiks piešķirtas automātiski un bez maksas.

Sākot ar 15. martu, iedzīvotāji aicināti pārliecināties par automātiski reģistrēto caurlaidi, tīmekļvietnē www.jurmala.lv ievadot transportlīdzekļa reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru.

Visos citos gadījumos caurlaides noformēšanai ir jāiesniedz pieteikums – noformējot caurlaidi par pilnu maksu, ar atvieglojumu vai atbrīvojumu. Visi gadījumi, kādos pienākas caurlaides nodevas atvieglojums vai atbrīvojums, ir uzskaitīti pašvaldības portālā www.jurmala.lv sadaļā “Caurlaides”.

Ja transportlīdzeklis nav reģistrēts uz jūrmalnieka vārda

Savukārt, ja jūrmalnieks (Jūrmalā deklarētā persona vai nekustamā īpašuma īpašnieks – fiziskā persona) lieto transportlīdzekli, kas CSDD nav reģistrēts uz šīs personas vārda, caurlaidi ar nodevas atbrīvojumu vienam šādam lietošanā esošam transportlīdzeklim var saņemt šādos gadījumos:

  • ja tā ir darba mašīna, par kuru ir samaksāts uzņēmuma vieglo transportlīdzekļu nodoklis
  • CSDD uz jūrmalnieka vārda nav reģistrēti īpašumā, valdījumā vai turējumā esoši transportlīdzekļi un personai ir derīga vadītāja apliecība ar tiesībām vadīt atbilstošas kategorijas transportlīdzekli.

Lai šādos gadījumos noformētu caurlaidi lietošanā esošam transportlīdzeklim, jūrmalniekam ir jāiesniedz pieteikums e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.jurmala.lv vai jāaizpilda pieteikuma veidlapa (veidlapas skatīt šeit) un jāatstāj kādā no Jūrmalas pilsētas domes Apmeklētāju apkalpošanas centru pastkastītēm (Jūrmalas pilsētas domē Jomas ielā 1/5, Kauguros Raiņa ielā 110 vai Ķemeros Tukuma ielā 20). Aicinām neatlikt pieteikuma iesniegšanu uz pēdējo brīdi, jo caurlaidi reģistrē tikai pēc pieteikuma apstiprināšanas un samaksas par dokumentu apstrādi (3,40 eiro)!

Maksas caurlaides

Pārējos gadījumos nodevas samaksa jāveic vispārīgā kārtībā, izvēloties piemērotāko caurlaides veidu.

 

Nodevas maksa transportlīdzeklim

līdz 3,5 t

virs 3,5 t

Dienas caurlaide

(derīga iebraukšanai no plkst. 00.00 līdz 23.59)

2 EUR

7 dienu caurlaide

10 EUR

12 EUR

30 dienu caurlaide

31 EUR

43 EUR

90 dienu caurlaide

55 EUR  

110 EUR

Perioda caurlaide
(derīga līdz 30. septembrim)

107 EUR

213 EUR

Sods par iebraukšanu bez caurlaides

Atgādinām, ka sods par iebraukšanu bez caurlaides ir 50 eiro. Kopš pagājušā gada ir mainījusies soda piemērošanas kārtība – pēc jaunā Administratīvās atbildības likuma spēkā stāšanās (01.07.2020.) pārkāpējs vairs netiek aicināts uz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanu, transportlīdzekļa īpašniekam/turētājam tiek nosūtīts lēmums par soda piemērošanu (līdzīgi kā par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, ko ir fiksējis fotoradars).

Var pieteikties atgādinājumu saņemšanai

Lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, kad par caurlaides iegādi bija piemirsts, aicinām tīmekļvietnē www.jurmala.lv reģistrēt transportlīdzekli atgādinājumu saņemšanai. Tad, ja transportlīdzeklis būs iebraucis Jūrmalā bez caurlaides, uz norādīto e-pasta adresi vakarā tiks nosūtīts atgādinājums, jo par caurlaidi var samaksāt iebraukšanas dienā līdz plkst. 23.59.

Vairāk informācijas par personu grupām, kurām pienākas nodevas atbrīvojums vai atvieglojums, kā arī aktuālā informācija par caurlaidēm pieejama sadaļā Caurlaides.