Jau sešpadsmito reizi, novērtējot Jūrmalas pilsētas kultūras dzīves spilgtākos notikumus pašvaldības, valsts un starptautiskā mērogā, svinīgā ceremonijā tika pasniegtas "Jūrmalas Gada balvas kultūrā 2018".

2018. gadā Jūrmalas pilsētā notikuši vairāk nekā 770 dažādi kultūras un izklaides pasākumi, konkursam tika saņemti 90 pieteikumi dažādās nominācijās. Skatītāju simpātiju balvai konkursā bija pieteikti 93 pasākumi, par kuriem nobalsojuši 572 cilvēki.

Svinīgajā ceremonijā Dzintaru koncertzālē tika apbalvoti “Jūrmalas Gada balvas kultūrā 2018” laureāti sešās nominācijās.

Dace Ziemele

“Gada balva kultūrā 2018” piešķirta Jūrmalas Mākslas skolas projektu vadītājai Dacei Ziemelei par projekta – izstādes “100 tautumeitas Latvijas simtgadei” organizēšanu.

“100 tautumeitas Latvijas simtgadei” saņēma arī “Skatītāju simpātiju balvu par spilgtāko kultūras pasākumu Jūrmalā”.

Projekts “100 tautumeitas Latvijas simtgadei” aizsākās 2017. gadā Jūrmalas Mākslas skolā kā keramikas mācību stundas uzdevums – mālā veidot tautumeitu figūriņas, kas pārtapa projektā, kurā aizrautīgi iesaistījās dažādu paaudžu cilvēku – skolas audzēkņi un viņu vecāki, skolas absolventi un skolotāji, arī pilsētas iedzīvotāji un viesi. Kopumā tapušas vairāk nekā 150 māla tautumeitu figūriņas.

“100 tautumeitas Latvijas simtgadei” plašai publikai parādītas ar ceļojošo izstāžu starpniecību. Tautumeitu izstāde pabijusi Jūrmalas Mākslas skolā, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Majoros un dizaina koncepta veikala skatlogā pie Dzintaru koncertzāles Jūrmalā. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā izstādi apskatījuši gandrīz 8000 skaitītāju, savukārt Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā aptuveni 15 000 skatītāju.

Gada balva kultūrā 2018
  • Balvu par mūža ieguldījumu Jūrmalas kultūras dzīves veidošanā tika piešķirta gleznotājam, grafiķim un mākslas zinātniekam Andrejam Ģērmanim – talantīgai un erudītai personībai ar plašu ietekmes loku kultūras darbinieku vidē, sabiedrisko aktivitāšu rosinātājam un īstenotājam, aktīvam Jūrmalas kultūras un mākslas dzīves veicinātājam, Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļas ilggadējam priekšsēdētājam.
  • Nominācijā “Par Jūrmalas tēla popularizēšanu” balva piešķirta Dzintaru koncertzāles direktoram Guntaram Ķirsim par pasākuma “Latvijas Goda aplis” organizēšanu Dzintaru koncertzālē. “Latvijas Goda aplī” Jūrmalā realizētas režisora Roberta Rubīna audiovizuālās projekcijas ar komponista Jāņa Ķirša radīto mūziku “Gaismas toņu mistērija” un Lienes Mackus lielformāta skulptūru izstāde kopā ar Jāņa Šipkēvica un Katarinas Henrisones inspirētu muzikālo performanci.
  • Nominācijā “Par kultūras pieejamības veicināšanu Jūrmalā” apbalvota māksliniece Baiba Māzere. Kopš 2012. gada Jūrmalas pilsētas muzejā notiek zīmēšanas un gleznošanas kurss “Mūžu dzīvo, mūžu mācies”, ko vada Baiba Māzere. Kursu dalībnieki ir Jūrmalas iedzīvotāji, kuri apgūst gleznošanas pamatus. Nodarbības notiek radošā vidē, līdz ar to dalībniekiem ir iespēja sevī atklāt un attīstīt mākslinieku, padziļināt mākslas kompozīcijas un mākslas darbu būtības izpratni.
  • Nominācijā “Par izciliem sasniegumiem Latvijas un starptautiskajos konkursos” balvu saņēma Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Inguna Radziņa par aktīvu un sekmīgu jaunās paaudzes iesaistīšanu bibliotēku pakalpojumu izmantošanā, motivējot bērnus un jauniešus vairāk lasīt, mācīties un attīstīt savas radošās spējas.

Svinīgajā ceremonijā tika pasniegti arī pateicības raksti. Par aktīvu darbu kultūras dzīves veidošanā Ķemeru apkaimē pateicības rakstu pasniedza Vijai Pikai; pateicība par aktīvu dalību Eiropas senioru deju kustībā un starptautiskā senioru deju festivāla “Puķu balle” organizēšanu – Laimdotai Andersonei. Pateicības raksts Ingai Freibergai pasniegts par aktīvu dalību projektā “Esmu Jūrmalas muzeju eksperts” un zibakcijas “Raksti!” organizēšanā; pateicība Jūrmalas pilsētas muzeja kolektīvam – par Latvijas valsts simtgadei veltītās izstādes „Jūrmalas Brīvības stāsti” veidošanu; Kristīnei Zelickai – par projekta “Klavieres uz ielas” īstenošanu; Edītei Deksnei – par aktīvu darbu kultūrvides veidošanā un tās pieejamības veicināšanā Dubultu Kultūras kvartālā. Ingrīda Raudsepa un Jana Rāve saņēma pateicību par starptautiskās mākslas izstādes “Marīna 2018. Par jūru” rīkošanu; Pēteris Vilkaste un Evija Kukuvasa – par Jūrmalas pilsētas radošo kolektīvu dalības organizēšanu XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos.