Asaru bibliotēkas ēka

Vēsture

Asaros Dzelzceļa ielā 3 1948. gada vidū atvēra Rīgas pilsētas 24.bibliotēku (Jūrmala līdz 1959.gadam bija Rīgas pilsētas sastāvdaļa). Ēka celta divdesmitajos gados, un pirms kara tā piederējusi aizsargiem. Pirmajā stāvā darbojās Dzelzceļnieku atpūtas nama klubs, bet bibliotēka bija izvietota ēkas otrajā stāvā. Tajā bija abonements un lasītava.

1959. gadā, kad Jūrmala tika izveidota par patstāvīgu pilsētu, bibliotēka pārtapa par Jūrmalas 2.bibliotēku. Sešdesmito gadu sākumā bibliotēka pārņēma abus ēkas stāvus, tad arī atsevišķi tika izdalalīta bērnu nodaļa.

1963. gadā Mellužos Mellužu prospektā 14 atvēra Asaru bibliotēkas filiāli, kas vēlāk kļuva par pastāvīgu bibliotēku. Ilgus gadus, kad vasaras sezonā pilsētu pārpludināja atpūtnieki, darbojās arī vasaras lasītavas Mellužos un Vaivaru kempingā.

1976. gadā Asaru bibliotēka kļuva par Jūrmalas centralizētās bibliotēku sistēmas 2 .filiāli.

1991. gadā bibliotēkai tika pievienota Jūrmalas 5.bērnu bibliotēka, kura līdz tam atradās Mirdzas ielā 5, tādējādi veidojot Asaru bibliotēku ar bērnu nodaļu, un šādu statusu tā saglabājusi līdz mūsu dienām.

2010. gada 10. maijā Asaru bibliotēka pārcēlās uz telpām Dzimtenes ielā 15.

Asaru bibliotēka

asarub [at] jurmala.lv