No 7. jūlija līdz 3. septembrim Jūrmalā notiks 4. starptautiskā jūras tematikai veltītā mākslas biennāle “Marīna 2023” ar nosaukumu “Ūdensdievam uz pleciem”. Biennāle šogad pievēršas personīgajai mitoloģiskajai pieredzei saistībā ar jūru.

Katrs, kurš kaut reizi bērnībā bijis pie jūras, ir saskāries ar kādu maģisku stāstu vai mītisku piedzīvojumu, kuram, šķietami, nav loģiska izskaidrojuma. Cilvēkus visos laikos ir vilinājusi neizdibināmā pasaule, ko slēpj spoguļgludā virsma.

Biennāles kuratore mākslas zinātniece Inga Bunkše aicina ļauties bērnības atmiņām vai dzīves laikā piedzīvotajam, vai sajūtām, ko rada neizskaidrojamais; atcerēties bērnības spēles un nodarbes, kurās izpaužas kaut kas no noslēpumainā mūžības rita vai pieaugušo “slepeno zināšanu” ceremonijas, kas pildītas, lai izzinātu dabas un cilvēka dziņu līkločus.

Mākslas biennāles “Marīna 2023” laikā no jūlija līdz septembrim Jūrmalas muzejos un izstāžu zālēs būs skatāmas laikmetīgās mākslas izstādes, notiks arī mākslas aktivitātes ģimenēm. Visi “Marīna 2023” notikumi – www.jurmala.lv sadaļā “Notikumu kalendārs”. Biennāles aktualitātēm aicināti sekot www.facebook.com/MarinaBiennale

Jūras tematikai veltīto izstāžu pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad gandrīz četrdesmit mākslinieki no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas Jūrmalas muzejā aizsāka jūras tematikai veltīto izstāžu tradīciju. 2017. gads iezīmēja jaunu pavērsienu, kad, sadarbojoties Jūrmalas muzejiem, izstāžu zālēm, privātām galerijām un biedrībām jūras tematikai veltītās izstādes paplašināja robežas un pārtapa par 1. starptautisko jūras tematikai veltīto mākslas biennāli “Marīna 2017”, skatītājiem piedāvājot dažādu mākslas žanru izstādes visā pilsētā.

Biennāli rīko Jūrmalas muzejs, atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība.
 

baneris

Izstādei apstiprināto autoru un darbu saraksts / List of authors and works confirmed for the exhibitionENG BELOW

Biennāle “MARĪNA 2023” pievēršas personīgajai mitoloģiskajai pieredzei saistībā ar jūru un to atspoguļojumam mākslas darbos. 

Pieteikuma veidlapa pieejama šeit.

Mākslas biennāles koncepcija ""Ūdensdievam uz pleciem". Personīgie mīti un leģendas"

Katrs, kurš kaut reizi bērnībā bijis pie jūras, ir saskāries ar kādu maģisku stāstu vai mītisku piedzīvojumu, kuram, šķietami, nav loģiska izskaidrojuma. Iespējams, bērnības atmiņās mīt stāsts vai spēle, kas saistīta ar jūras neizzināmo dabu, prieku, bailēm, burvību.

Aicinām māksliniekus ļauties visdziļākajām bērnības atmiņām vai dzīves laikā piedzīvotajam, vai sajūtām, ko rada neizskaidrojamais. Aicinām atcerēties bērnības spēles un nodarbes, kurās izpaužas kaut kas no noslēpumainā mūžības rita vai pieaugušo “slepeno zināšanu” ceremonijas, kas pildītas, lai izzinātu dabas un cilvēka dziņu līkločus. 


ENG 

Application form available here.

Organizatori: Jūrmalas muzejs un Jūrmalas vēstures un mākslas biedrība sadarbībā ar Jūrmalas valstpilsētas pašvaldību.