Par LLPA prezidējošo pilsētu kļūst Jūrmala
Publicēts: trešdiena, 1.jūlijs, 2020
Kategorija: Pašvaldība
Autors: Kaspars Līcītis - mediju attiecību konsultants

30. jūnijā par Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) prezidējošo pilsētu uz gadu kļuvusi Jūrmala. LLPA prezidenta amatā uz prezidentūras laiku stājies Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. Prezidējošās pilsētas prezidentūras maiņa notiek reizi gadā rotācijas kārtībā. 

image

Iepriekšējais bija Jēkabpils pilsētas prezidentūras gads.

 

LLPA statūtos ir noteikts, ka reizi gadā rotācijas kārtībā biedrības prezidentūru pārņem nākamā pilsēta. Tādējādi 30.jūnijā notikušajā kopsapulcē biedrības prezidents - Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Kraps - prezidenta pilnvaras nodeva Jūrmalas mēram Gatim Truksnim.

 

“Lielo pilsētu asociācija ir sevi pierādījusi kā nopietns spēlētājs, sociālais partneris visos Latvijas valsts dzīves aspektos. Rotācijas kārtībā mainās prezidentūra un Jūrmalai ir tas gods uzņemties atbildību šādā sarežģītā laikā, ir notikusi Administratīvi teritoriālā reforma, būs jāskatās kādā veidā nostabilizēsies budžeta iespējas un likumu virzība, kas mainīsies pašvaldību izlīdzināšanas fondā un pašvaldību likumos. Lielās pilsētas pārstāv lielāko daļu Latvijas IKP īpatsvara un iedzīvotāju skaita īpatsvaru. Lielās pilsētas ir Latvijas ekonomikas dzinējspēks un tas, kādā veidā virzās lielo pilsētu jeb valstspilsētu iedzīvotāju dzīve un ekonomika, no tā ir atkarīgs kā virzīsies uz priekšu Latvijas attīstība! Jūrmalai ir liels gods pārņemt Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidentūru šajā atbildīgajā laika periodā,” LLPA prezidents Gatis Truksnis.

 

LLPA biedru sapulcē apstiprināts asociācijas darba plāns laika posmam no 2020.gada jūlija līdz 2021.gada jūnijam. Svarīgākās prioritātes tajā ir Eiropas Savienības fondu finansējuma izmantošana pilsētu attīstībai, pašvaldību finanšu plānošana, izglītības, sociālo, veselības un juridisko jautājumu risināšana, tostarp jauna Pašvaldības likuma izstrāde un pašvaldību autonomo funkciju pārskatīšana, dalība ar administratīvi teritoriālo reformu saistītā normatīvā regulējuma sagatavošanā.

 

Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001.gada 23.augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomiskajā, saimnieciskajā un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jēkabpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils un Valmiera.

IESAKĀM APMEKLĒT
augusts 2020
PILSĒTAS KARTE