Datums 4. novembris, 2022 – 27. janvāris, 2023
Laiks10.00–17.00
Vieta Aspazijas mājā Z.Meierovica prospektā 18/20
Afiša

Lai gan visus izstādē apskatāmos darbus caurvīs dažāda lieluma eļļas tehnikā gleznoti mākoņi, kas ir kļuvuši par mākslinieces atpazīstamības zīmi, Ilze Smildziņa uzsver, ka gleznās ietvertie sižeti ir svarīgāki par fonu: “Mākoņi ir saistošais elements, kas manos stāstos laiku un telpu padara nebūtisku.” Līdz ar to skatītājiem ir iespēja  pašiem interpretēt, kur gleznotāja savu darbu varoņus – draugus, paziņas vai nejauši satiktos cilvēkus, ir attēlojusi. Lai šī interpretāciju varētu notikt,  māksliniecei ir svarīgi radīt telpu un plašumu, kas “pilnīgi reālas ainas padara sirreālas.” 

Ilze Smildziņa ar mākoņiem sāka aizrauties 2013. gadā.  Māksliniece mākoņus glezno pēc atmiņas, apzinoties, ka reizēm uzlabo dabā redzēto: “Es droši vien nevarētu dzīvot vietā, kur nav mākoņu. Katrā ainavā tiem būtu jābūt. Tā ir ainaviskā vērtība un rada kolosālāko perspektīvu. Mākoņi pastiprina tālumu un tuvumu.”

Izstādē “Zelta mākoņi” apskatāmi pēdējos gados tapušie Ilzes Smildziņas darbi, četras gleznas Aspazijas mājā piedzīvos pirmizrādi. 

Ilze Smildziņa ieguvusi maģistra grādu figurālajā glezniecībā  un grafikas apakšnozarē Latvijas Mākslas akadēmijā. Māksliniece ir rīkojusi vairākas personālizstādes Latvijā un Lietuvā, kā arī piedalījusies dažādās vietējās un ārvalstu grupu izstādēs un mākslas konkursos, tostarp “ArtParis” mākslas izstādē, pārstāvot ''Saatchionline mākslas galeriju (2011), 6. Pekinas starptautiskajā mākslas biennāle (2015, 2019). Smildziņas mākslas darbi atrodami privātkolekcijās – Kanādā, Beļģijā, Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Īrijā, ASV, Baltkrievijā un Latvijā, Ķīnas Nacionālās mākslinieku asociācijas kolekcijā un Luciano ''Benetton'' kolekcijā.

Ieeja bez maksas.

Gleznotājas Ilzes Smildziņas  izstādes “Zila debess zelta mākoņos” atklāšana