Datums 1. novembris, 2022 – 15. decembris, 2022
Laiks11.00–19.00
Vieta Jūrmalas Centrālajā bibliotēkā Strēlnieku prospektā 30
Veronika

Ukrainas kara bēgļu foto sērija tapusi Mākslas stacijā “Dubulti” projekta “Tagadismi un runas par formu” ietvaros. Projekta idejas autore – kuratore Inga Šteimane. Fotoprojekts tika izveidots 10 dienu laikā.

Veronika Simoņenkova izvēlējās fotografēt Ukrainas cilvēkus, kuri nejauši ienāca Dubultu stacijā un vēlējās aplūkot tur esošo izstādi „Art shelter” jeb „Māksla = Patvērums”. Fotogrāfe vēlējās parādīt ukraiņus tādus, kādi viņi ir – domīgi, satraukti, bēdīgi, jo tieši tā Ukrainas kara bēgļi šobrīd jūtas. Izstāde aicina pamanīt un nepalikt vienaldzīgiem, bet sniegt atbalstu un palīdzēt Ukrainas ļaudīm.

Veronika Simoņenkova ir jūrmalniece, profesionāla fotogrāfe jau 13 gadus. Fotogrāfijās pievēršas portreta žanram, foto mirkļos iemūžinot cilvēka emocijas un izjūtas. Fotogrāfei tuvs arī reportāžas žanrs, kur vajadzīga ātra reakcija un svarīgi “noķert” īsto, neatkārtojamo, vienreizējo mirkli.

Pirmā personālizstāde “Diāna” – 2015.gads, Jūrmalas muzejs.

Kopš 2012.gada fotostudijas “Aspazija” biedre. Kopā ar fotostudiju “Aspazija” piedalījusies vairākās fotoizstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās.