Būvdarbi Sabiedrība
logo

Kamēr Jūrmalā vēl turpinās pēdējie projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības IV kārta” būvdarbi, saņemtā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstule par noslēdzošā pēcieviešanas perioda pārskata apstiprināšanu apliecina projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstība III kārta” veiksmīgu realizāciju.

Aktīvie būvdarbi šajā projektā, parakstot ekspluatācijā nodošanas aktu izbūvētajiem ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīkliem, noslēdzās 2016. gada 10. jūnijā. Taču SIA “Jūrmalas ūdens” Projekta ieviešanas vienības un pārējiem uzņēmuma darbiniekiem nācās ieguldīt vēl milzīgu darba apjomu, lai izpildītu tagad nu jau sasniegtos projekta mērķus.

izremontēta iela

Ja projekta “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības projekts, II kārta” izpildes laikā veica ūdens kvalitātes uzlabošanas tā ieguves un sagatavošanas stacijās un maģistrālo tīklu izbūves darbus, tad III kārtā ļoti īsā laikā realizēja lielu ielu tīklu izbūves garumu Ķemeros, kas tika izvirzīti kā prioritāte projekta III kārtā ne tikai seno kurortoloģijas tradīciju dēļ, bet arī rūpējoties par tīru vidi Ķemeru nacionālajā parkā. Tāpat ielu tīklu un pievadu līdz īpašuma robežām izbūvi realizēja Asaru – Mellužu un citos pilsētas rajonos.

Kopumā tika izbūvēti turpat 40 km jaunu ūdensvada un 46 km kanalizācijas tīklu ar aptuveni 1500 pievadiem Jūrmalas mājsaimniecībām.

Šāda apjoma darbi nebūtu iespējami bez būtiska ieguldījuma no Eiropas Savienības un Jūrmalas pašvaldības. Kopējās projekta izmaksas bija vairāk nekā 19 miljoni eiro, no kurām 8.5 miljoni eiro bija Kohēzijas fonda ieguldījums.

Kā turpinājums nu jau realizētajiem II un III kārtas projektiem SIA “Jūrmalas ūdens” šobrīd tuvojas aktīvās būvniecības beigām projektā “Jūrmalas ūdenssaimniecības attīstības IV kārta”.

Aicinām izmantot iespēju un pieslēgt mājsaimniecību centralizētajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem. Lai to izdarītu, vispirms nepieciešams pieprasīt tehniskos noteikumus SIA “Jūrmalas ūdens” Tehniskajā daļā (tālrunis 67811381, e-pasts: tehniskadala@jurmalasudens.lv). Tehniskie noteikumi kopā ar pagalma tīklu izbūves shēmu tiek izdoti bez maksas.