Vide Kultūra un izklaide
Skulptūra “Jūrava un peldētājs”

Jūrmalas pilsēta saņēmusi tēlnieces Olgas Šilovas dāvinājumu – laikmetīgās mākslas objektu – skulptūru “Jūrava un peldētājs”. Skulptūra tiks uzstādīta Dubultu pludmales kāpu zonā.

Tēlnieci, Latvijas Mākslas akadēmijas profesori Olgu Šilovu var dēvēt par Jūrmalas mākslinieci ne vien tāpēc, ka pilsētvidi papildina viņas radītās skulptūras un vides objekti, bet arī tādēļ, ka tie top Jūrmalā – viņas darbnīcā Lielupē, arī četrus metrus augstā Jūravas skulptūra, kuru māksliniece dāvina pilsētai.

Abstraktās formās alumīnijā atlieto nāru māksliniece radīja 2005. gadā pēc kāda uzņēmēja pasūtījuma. Mākslas darbs tika novietots privātīpašumā Jomas ielā, kur tas bija publiski pieejams un aplūkojams un papildināja pilsētvidi.

2020. gadā māksliniece saņēma policijas informāciju, ka viņas radītais objekts tiek demontēts. Drīz pēc tam, kad “Jūravas” pasūtītājs pēkšņi bija devies mūžībā, viņa biznesa pārņēmēji nolēma no skulptūras atbrīvoties. Olgai Šilovai tomēr izdevās mākslas darbu atpirkt. Meklējot risinājumu, kā objektu varētu izvietot publiskā telpā, tēlniece nolēma mākslas darbu uzdāvināt Jūrmalas pilsētai.

Jūrmalas domes 2023. gada 27. aprīļa sēdē deputāti nobalsoja par lēmumu pieņemt 40 000 eiro vērto Olgas Šilovas dāvinājumu.

Tiks sākts darbs vides objekta uzstādīšanai. Saskaņā ar mākslinieces ieceri skulptūra “Jūrava un peldētājs” tiks novietota kāpu zonā Dubultos, Ērgļu ielas galā pie izejas uz pludmali. Tādējādi laikmetīgais mākslas darbs veidos sinerģiju ar moderno arhitektūru un līdzīgi kā citi Olgas Šilovas veidotie skulpturālie objekti – “Stāvēju, dziedāju augstajā kalnā” (2021) un “Aspazija kāpās” (2020) – kļūs par vienu no Jūrmalas pilsētas simboliem.