Būvdarbi
PII Bitīte

Šonedēļ tiek sākti būvlaukuma ierīkošanas darbi pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” Lēdurgas ielā 20A pārbūvei, lai veiktu ēkas pilnu pārbūvi un piegulošās teritorijas labiekārtošanu.

Būvdarbu laikā tiks ieviesti terminēti satiksmes organizācijas ierobežojumi – tiks ierobežota automašīnu apstāšanās un stāvēšana pie daudzdzīvokļu dzīvojamajiem namiem Skolas ielā 32, 32a un 34.

Būvdarbu izpildes pirmajā posmā – līdz nākamā gada februārim – veiks esošās ēkas virszemes stāvu un pagraba stāva daļēju demontāžu.

  • Pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” jaunajai ēkai ir paredzēti 2 stāvi ar savienotu jumta konstrukciju. Katrā no stāviem ir paredzēta 6 grupas telpu izbūve 224 bērniem vecumā no 1,5 līdz 7 gadiem, 1. stāvā paredzēta ēdnīcas, virtuves telpu, aktu zāles un saimniecības telpu izbūve.
  • Ēkas 2.stāvā, papildu grupu telpām, plānota administrācijas telpu, mūzikas, mākslas un mājturības kabinetu un sporta zāles izbūve.

Telpu plānojums paredz vides pieejamību visās telpās, tai skaitā speciāli aprīkotu tualešu izbūvi un lifta izbūvi.

  • Ēkai piegulošajā teritorijā paredzēts uzstādīt 6 nojumes un bērnu rotaļu laukumus ar gumijas segumu un vecuma grupām atbilstošām rotaļu ierīcēm (smilšu kaste, šūpoles, aktivitāšu tornis ar slidkalniņu). Papildus ir paredzēts izbūvēt mīkstā gumijas seguma sporta laukumu un nelielu nojumi – estrādi, kas paredzēta priekšnesumu norisei.
  • Teritorijas ziemeļu rietumu pusē paredzēts izbūvēt saimniecības ēku ar vienu telpu saimniecības inventāra glabāšanai.

Pirmsskolas izglītības ēka nodota ekspluatācijā 1981. gadā un 2017. gadā slitā tehniskā stāvokļa dēļ slēgta.

Būvdarbu izpildi plānots veikt 18 mēnešu laikā un pabeigt līdz 2023.gada martam.

Būvniecības kopējās izmaksas ir 5,22 miljoni eiro, kas tiek finansētas no Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības budžeta līdzekļiem un valsts aizdevuma.

Būvdarbus veic pilnsabiedrība “3A”, būvuzraudzību nodrošina piegādātāju apvienība SIA “BŪVREM” un SIA “PORTIKS”, autoruzraudzību nodrošina SIA “Rem Pro”.

Būvprojektu 2020. gadā izstrādāja SIA “Projektēšanas Birojs AUSTRUMI”.


Dome atvainojas iedzīvotājiem par sagādātajām neērtībām un informē, ka pēc pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” pārbūves darbu pabeigšanas, 2023. gada vasarā, tiek plānots veikt būvdarbus autostāvvietu paplašināšanai un seguma atjaunošanai pie daudzdzīvokļu namiem Skolas ielā 28 un Skolas ielā 32a, Jūrmalā.