Pašvaldība Sabiedrība
Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības apbalvojumu saņēmēji

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai veltītā svinīgā sarīkojumā Dzintaru koncertzālē 17. novembrī pasniedza pašvaldības augstākos apbalvojumus par īpašu ieguldījumu Jūrmalas attīstībā un kūrortpilsētas vārda popularizēšanā.

Goda zīme un tituls “Goda jūrmalnieks” piešķirti Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskajam vadītājam Aivaram Leimanim un SIA “Jūrmalas slimnīca” Iekšķīgo slimību nodaļas vadītājam Jurim Leitānam, apbalvojums “Par mūža ieguldījumu” – Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra vecākajai referentei kultūrvēsturiskā  mantojuma jautājumos arhitektei Anitai Maijai Naudišai.

Par mūža ieguldījumu

Apbalvojums “Par mūža ieguldījumu” piešķirts Anitai Maijai Naudišai, kas Jūrmalas kultūrvēsturiskā mantojuma aizsardzībai veltījusi vairāk nekā 30 darba gadu. Kopš 1994. gada vadījusi Jūrmalas pašvaldības Kultūrvēsturiskā mantojuma nodaļu, no 2021. gada – Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centra vecākā referente kultūrvēsturiskā mantojuma jautājumos – arhitekte. Anita Maija Naudiša ir vairāku izstāžu, grāmatu un publikāciju par Jūrmalas īpašo kultūrvēsturisko mantojumu autore un līdzautore, savā darbā izceļot Jūrmalas vēsturisko apbūvi, dabu un kultūrvidi kā vienu no Latvijas kultūras mantojuma lielākajām vērtībām.

Piešķirtas Goda zīmes

Par ieguldījumu mākslinieciski augstvērtīga starptautiskā baleta festivāla “Baleta zvaigznes Jūrmalā” izveidē un ilgtspējā Goda zīme un tituls “Goda jūrmalnieks” piešķirts Aivaram Leimanim, Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskajam vadītājam un izcilam baletdejotājam. Aivars Leimanis kopš 1998. gada Dzintaru koncertzālē organizē starptautisko baleta festivālu “Baleta zvaigznes Jūrmalā”, popularizējot Jūrmalas un Latvijas vārdu pasaulē. Par veiksmīgu jaunradi saņēmis Jūrmalas pašvaldības apbalvojumu “Gada balva kultūrā 2007”. 2003. gadā piešķirts valsts apbalvojums – Triju Zvaigžņu ordenis, saņēmis citus nozīmīgus apbalvojumus.

Goda zīme un tituls “Goda jūrmalnieks” par ieguldījumu veselības aprūpē piešķirts SIA “Jūrmalas slimnīca” Iekšķīgo slimību nodaļas vadītājam Jurim Leitānam. Juris Leitāns medicīnas jomai veltījis 40 darba gadus, nodrošinot kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus iedzīvotājiem. Jūrmalas slimnīcā strādā kopš 1998. gada. Viņš ir teicams organizators un vadītājs, augstas raudzes profesionālis, sava darba entuziasts un Jūrmalas slimnīcas patriots.

Goda raksti

Piešķirti astoņi Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības Goda raksti par nopelniem un ieguldījumu iedzīvotāju veselības aizsardzībā un aprūpē, kultūras jomā, izglītībā un uzņēmējdarbībā.

Goda raksti piešķirti: Maijai Krieviņai, MC “Turaidas Property” valdes priekšsēdētājai, par atbildīgu uzņēmējdarbību un ieguldījumu publiskās vides veidošanā; Pēterim Vilkastem, Jūrmalas Kultūras centra direktora vietniekam, par ieguldījumu kultūras dzīves veidošanā Jūrmalā; Anitai Jansonei, SIA “Gartens” darbiniecei, par ilggadēju ieguldījumu sakoptas vides uzturēšanā Ķemeru parkā; Jurim Grauziņam, SIA “Sanare-KRC Jaunķemeri” tehniskajam direktoram, par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu KRC “Jaunķemeri” attīstībā; Vijai Kalniņai, SIA “Jūrmalas slimnīca” vecmātei un radiologa asistentei, par ilggadēju ieguldījumu iedzīvotāju veselības aprūpē; Ausmai Kreicbergai, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagoģei, par ilggadēju un nozīmīgu ieguldījumu profesionālās ievirzes izglītībā un pedagoģijā; Anitai Auziņai, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolotājai, par ilggadēju ieguldījumu pedagoģijā; Dacei Kalējai, Jūrmalas Kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīva “Jūrmaldancis” vadītājai, par nozīmīgu ieguldījumu latviskās tradīcijas saglabāšanā un tautas dejas  popularizēšanā.

Par Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības apbalvojumiem

Jūrmalas pašvaldība augstāko apbalvojumu – Goda zīmi un titulu “Goda jūrmalnieks” – dibinājusi 2015. gadā. To saņēmis komponists un pianists Raimonds Pauls, estrādes dziedātāja Laima Vaikule, SIA “Jūrmalas slimnīca” valdes priekšsēdētājs, Ķirurģijas nodaļas vadītājs Egons Liepiņš, uzņēmējs Lauris Aleksejevs, pludmales volejbola treneris Genādijs Samoilovs, operdziedātājs Aleksandrs Antoņenko, pašvaldības SIA “Kauguru Veselības centrs” vadītājs Gundars Prolis, zinātnieks, novadpētnieks Valdis Gavars, Pumpuru vidusskolas direktore Irēna Kausiniece, tēlniece Olga Šilova, SIA “Sanare – KRC Jaunķemeri” valdes priekšsēdētāja Elīna Malkiela un Jūrmalas valstspilsētas Kauguru vidusskolas direktore Zinaīda Tarasenko, arhitekts Andris Kronbergs un Slokas Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Aivars Gusevs.

Balvu “Par mūža ieguldījumu” Jūrmalas valstspilsēta piešķīrusi četrkārtējai Eiropas čempionei akadēmiskajā airēšanā, ķīmijas zinātņu doktorei un sabiedriskajai darbiniecei Dainai Šveicai, Jūrmalas Mūzikas vidusskolas klavierspēles pedagoģei Irēnei Štrausei, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas skolotājai Vēsmai Reinkaitei, dziedātājam, komponistam un pedagogam Adrianam Kukuvasam.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības augstāko apbalvojumu piešķiršana