Kultūra un izklaide
Baltijas jūras koru konkurss. Diriģents Jānis Ozols

No 23. līdz 25. septembrim Jūrmalā notiks 5. starptautiskais Baltijas jūras koru konkurss, kurā piedalīsies kori no piecām Baltijas jūras valstīm – Zviedrijas, Somijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas. Konkursa koncertu apmeklējums ir bez maksas, pasākumi būs skatāmi arī tiešraidē kanālā “TV24” un sociālajā tīklā “Facebook”.

Septembrī Baltijas jūras koru konkurss Jūrmalā pulcē vairākus simtus kordziedātāju no dažādām pasaules valstīm, kā arī vietējos kormūzikas interesentus un profesionāļus.

Šogad par grand prix ieguvēja titulu konkursā sacentīsies jauktais koris “Hägersten A Cappella” (Zviedrija), sieviešu koris “Musmari” (Igaunija), Turku Konservatorijas kamerkoris (Somija), Poznaņas Tehnoloģiju universitātes koris “Volantes Soni” (Polija), kā arī divi pašmāju kolektīvi – jauktais koris “Ventspils” un Emīla Dārziņa jauktais koris.

Sestdienas koncerta īpašie viesi konkursa starplaikos būs Mārupes novada jauktais koris “Maska” un Ropažu novada jauktais koris “Pa Saulei”, savukārt svētdien noslēguma koncertā uzstāsies vokālā grupa “Latvian Voices”.

“Ļoti priecājos, ka pēc divu gadu pārtraukuma mūsu konkurss atkal varēs notikt. Protams, pa šiem gadiem pasaules kārtība ir ļoti būtiski mainījusies, taču kormūzika ir dzīva un spēj iedvesmot daudzus jo daudzus! Ņemot vērā ģeopolitisko fonu, nav pārsteigums, ka šogad dalībnieku skaits ir mazāks un to vidū lielāka interese ir tieši no Baltijas jūras valstīm,” stāsta konkursa mākslinieciskais vadītājs, diriģents Jānis Ozols. “Mūsu mērķis nav mainījies – mēs arvien vēlamies veicināt Latvijas kā kultūrvalsts atpazīstamību un ilgtermiņā veidot kvalitatīvu starptautisku koru konkursu ar ambīciju tuvākajā nākotnē kļūt par prestižā Eiropas koru grand prix posmu,” turpina Ozols.

Koru sniegumu konkursā vērtēs profesionāla starptautiska žūrija, kuras sastāvs drīzumā tiks izziņots. Trīs augstāko vērtējumu ieguvušie kori iegūs naudas balvas: grand prix jeb 1. vietas ieguvējs saņems mākslinieces Gintas Grūbes veidoto Jūrmalas pilsētas kausu un AS “Latvijas Valsts meži” Lielo balvu – 3500 eiro, 2. vietas ieguvējs – 2000 eiro naudas balvu, bet 3. vietas ieguvējs – 1000 eiro. Papildus tiks pasniegta Labākā diriģenta balva (500 eiro), Labākā obligātā skaņdarba interpreta balva (250 eiro), kā arī Skatītāju simpātijas balva.

Konkursa atklāšanas koncerts - Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā 23. septembrī plkst. 20.00. Konkursa pusfināli norisināsies 24. septembrī Dzintaru koncertzālē: plkst. 11.00 kori izpildīs obligātās programmas, savukārt plkst. 17.00 – brīvās izvēles programmas. 25. septembrī plkst. 11.00 Dzintaru koncertzālē sāksies konkursa grand prix fināls, turpinājumā – noslēguma koncerts un konkursa uzvarētāju apbalvošana. Konkursa pusfināla un fināla koncerti būs skatāmi tiešraidē kanālā “TV24” un “Facebook” lapā “BalticSeaChoirCompetition”.

Ieeja visos pasākumos ir bez maksas. Uz 25. septembra norisēm jāizņem bezmaksas ieejas kartes, kas no 19. septembra pieejamas Dzintaru koncertzāles kasē. Vietu skaits ierobežots.

Konkursu atbalsta Jūrmalas pašvaldība, Valsts kultūrkapitāla fonds un AS “Latvijas Valsts meži”.