Kultūra un izklaide
Stopkadrs no filmas

3. starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2021” laikmetīgās mākslas un glezniecības izstādēs Jūrmalas pilsētas muzejā, Aspazijas mājā, Bulduru Izstāžu namā un Jūrmalas Brīvdabas muzejā noritēs domnīcas diskusijas. Piedaloties nozaru profesionāļiem, izstāžu māksliniekiem un kuratoriem, domnīcās tiks aktualizēta izstāžu tematika un tajās iekļautā problemātika.

Domnīca izstādē “Anniņa un jūra”

stāsta par Aspazijas mājkalpotāju Annu Rijnieci Aspazijas mājas dārzā (Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubultos) notiks trešdien, 21. jūlijā plkst. 18.30.

Kā veidojās latviešu kungu un kalpu attiecības, ar ko latviešu kungi atšķīrās no vācbaltiem, un ar ko kalpošana latviešu kungiem atšķīrās Jūrmalā, diskutēs Aspazijas mājas vadītāja Ārija Vanaga, Jūrmalas pilsētas muzeja vēsturniece Inga Sarma un Rīgas Jūgendstila centra vadītāja Agrita Tipāne.  

Ieeja ar Covid-19 sertifikātu vai derīgu Covid-19 negatīvu testu.

Domnīca izstādē “Saule, jūra, Valdis Bušs”

Bulduru Izstāžu namā, mākslinieka Valda Buša darbnīcā (Muižas ielā 6, Bulduros) notiks sestdien, 24. jūlijā plkst. 15.00.

Mākslas vēsturnieces Edvardas Šmites redzējums par raksturīgo un būtisko mākslinieka Valda Buša gleznotajās ainavās. Domnīcas noslēgumā iespēja iesaistīties diskusijā, uzdot jautājumus mākslas vēsturniecei Edvardai Šmitei, Valda Buša ģimenes pārstāvjiem un māksliniecei, izstādes kuratorei Līgai Baņķierei.

Pieteikšanās apmeklējumam rakstot e-pastā liga.bankiere@jurmala.lv vai zvanot pa tālruni 29769386.

Domnīca “Ko jūra man ir mācījusi?”

laikmetīgās mākslas izstādē “Izdzīvotāji” Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29, Majoros) notiks Facebook tiešsaistē https://www.facebook.com/MarinaBiennale/ piektdien, 30. jūlijā plkst. 17.00.

Izstādes idejas autores un kuratores Ingas Bunkšes refleksija par izstādes “Izdzīvotāji” konceptu, par cilvēka un jūras attiecībām, pētot izdzīvošanas fenomenu no jūrnieku un zvejnieku skatu punkta. Ilgstoši atrodoties darbā, jūrnieki ir saistīti gan ar jūru, gan zemi. Esot jūrā, tie ilgojas pēc mājām, mīļotajām, ģimenes, bet uz zemes tos urda nemiera gars. Vēlēšanās vienlaikus būt gan jūrā, gan uz zemes, radīja situāciju, ka jūrniekam nācās rādīt vīrišķību, kas ļāva viņam darboties abās vietās, saglabājot vīrišķo spēku un rīcības brīvību."

Līdz 26. jūlijam zvanot pa tālruni 29489109 vai rakstot e-pastā inga@artgarden.lv ir iespēja pieteikties brīvajam mikrofonam par to, kā būšana jūrā ir mainījusi dzīvi.

Domnīca brīvdabas izstādē “Tagad”

Jūrmalas Brīvdabas muzejā (Tīklu iela 1a, Buļļuciemā) notiks ceturtdien, 12. augustā plkst. 16.00.

Pastaiga kopā ar brīvdabas izstādes “Tagad” autorkolektīvu: māksliniecēm Andu Poikāni, Ievu Kaulu, Astru Šēnbergu, Olgu Meļehinu, Ievu Jurku, Kristīni Lazdāni un mākslas vēsturnieci Evu Rotčenkovu. Pastaiga vedīs starp keramikas un jauktās tehnikās veidotiem mākslas objektiem, kas radīti ar pietāti pret seno zvejnieku sētu un integrēti muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā. Mākslinieces dalīsies savās pardomās par apzinātību un būšanu šeit un tagad, par robežu laušanu starp pagātni, tagadni un nākotni, ļaujot laikmetīgajam mijiedarboties ar senatnīgo.

Domnīca 3. starptautiskajā jūras tematikai veltītajā konkursizstādē “Marīna 2021”

Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu ielā 29, Majoros) un Facebook tiešsaistē https://www.facebook.com/MarinaBiennale/ svētdien, 29. augustā plkst. 12.00.

Domnīcā piedalās izstādes kuratore Guna Kalnača, izstādes scenogrāfs Mārtiņš Heimrāts un mākslas zinātnieks Raimonds Kalējs.

Domnīcai klātienē pieteikties līdz 26. augustam, rakstot e-pastā muzejpedagogs@jurmala.lv vai zvanot pa tālruni 26524361.

Domnīcas laikā noslēgsies starptautiskās glezniecības konkursizstādes “Marīna 2021” skatītāju balsojums. Izlozes kārtībā viens balsotājs savā īpašumā iegūs 20. gadsimta sākuma peldkostīma repliku, šādu balvu saņems arī mākslinieks, kurš saņēmis lielāko skatītāju balsu skaitu.

Domnīcas notiek 3. starptautiskās jūras tematikai veltītās biennāles “Marīna 2021” laikā, kas Jūrmalas mākslas telpās notiek no 8. jūlija līdz 29. augustam. 2021. gada biennāles tēma ir “Es un jūra”. Biennāles programmā ir 12 vizuālās mākslas izstādes, ielu mūzika, slēpņošanas spēle ģimenēm ar bērniem, domnīcas. Vairāk informācijas www.facebook.com/MarinaBiennale

Biennāli rīko Jūrmalas pilsētas muzejs ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu, sadarbībā ar citiem muzejiem, izstāžu zālēm un galerijām visā pilsētā.