Kultūra un izklaide
Ģitārists Kaspars Zemītis

Pavasara noskaņās Dzintaru koncertzālē atsāksies demokrātiskie “Brīvdienu mūzikas” cikla koncerti – iespēja klausītājiem baudīt izcilu mūziku nepiespiestā atmosfērā un sarunās iepazīt māksliniekus. 3. aprīļa koncertā klausītājus gaida tikšanās ar Ditu Krenbergu, Kasparu Zemīti un Lieni Andretu Kalnciemu.

Stundu garajos svētdienas koncertos īpaši tiek gaidītas ģimenes, jaunieši un seniori, kas koncertu vēlas apmeklēt dienas gaišajā laikā, apvienojot to ar pastaigu Jūrmalā. Koncertus vada atraktīvais diriģents Jānis Ozols un veido tos kā sarunas, iepazīstinot klausītājus ar mūziķiem.

3. aprīlī plkst. 14.00 dienas koncertā “Pikniks pavasarī” uzstāsies mūziķu trio – flautiste Dita Krenberga, ģitārists Kaspars Zemītis un ērģelniece Liene Andreta Kalnciema.

Programmā skanēs senlaicīgas elegances un dejiskuma caurstrāvotie Džona Ratera skaņdarbi, itāļu leģendas Ennio Morikones brīnumskaistā melodija “Gabriela obja”, kā arī spāņu ģitārmūzikas meistara Federiko Moreno Torrobas un angļu filmu komponista Stenlija Maiersa gaišas smeldzes piepildītās mūzikas lappuses. Džeza noskaņās ievedīs ungārs Žolts Gārdoņji, tango ģēnijs Astors Pjacolla radīs naktslokāla burvību, bet francūzis Klods Bolings savā mūzikā aicinās doties piknikā. Koncertā skanēs arī Žaka Ibēra spāņu kultūras iedvesmotais “Entr’acte” un Kaspara Zemīša mūzika.

8. maijā plkst. 14.00 “Brīvdienu mūzikas” koncertā klausītājus priecēs talantīgu dāmu trijotne “Nyx Trio”, kurā muzicē flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja. Kopā ar aktrisi Karīnu Tatarinovu mākslinieces radījušas latviešu orģinālmūzikas un daiļliteratūras koncertprogrammu, kas veltīta Aleksandram Čakam, kuram pērn apritēja 120 gadu jubileja. Čaka prozas lasījumi mijiedarbosies ar latviešu komponistu kamermūzikas skaņdarbiem, kas pēdējā desmitgadē komponēti tieši “Nyx Trio” mūziķēm. Koncertā izskanēs Jāņa Lūsēna, Imanta Zemzara, Jēkaba Nīmaņa, Montas Vērmanes, Agnetas Volkovas, Marinas Vidmontes, Riharda Dubras un Aivara Kalēja kompozīcijas.

Koncertus atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība.

Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās. Ar Jūrmalas iedzīvotāja karti - 20% atlaide.