Kultūra un izklaide
Mākslas projekta “Art=Shelter | Māksla=Patvērums” afiša

Mākslas stacijā Dubulti turpinās mākslinieka Tomasa Hiršhorna mākslas projekts “Art=Shelter | Māksla=Patvērums”.

Piecpadsmit dienas – no 21. aprīļa līdz 5. maijam – Šveices mākslinieks Tomass Hiršhorns Mākslas stacijā Dubulti radīja darbnīcu telpu un mākslas darbu. Katru dienu norisinājās mākslinieka vadītas radošās darbnīcas ar nosaukumu “Enerģija=jā! Kvalitāte=nē!”. Improvizētā studijā notika lekcijas, priekšlasījumi, diskusijas un sarunas.

Par mākslas projektu Tomass Hiršhorns saka: “Cerība, radīšana, dialogs, iekļaušana, (mākslas) mīlestība un apmaiņa – jā; naids, dusmas, vardarbība, negatīvisms, pasivitāte un aizvainojums – nē. “Māksla=Patvērums” ir forma, mana forma, mūsu forma, kas uzlūkojama kā opozīcija karam Ukrainā, bet vienlaikus tā ir forma, kas apliecina manu pārliecību, instinktu un intuīciju saistībā ar visiem kariem un izturēšanos pret tiem: māksla var būt un tai jābūt patvērumam, māksla dod patvērumu un to veido.”

Par laikmetīgā mākslinieka darbību izstādes kuratore Inga Šteimane skaidro, – jau trīsdesmit gadus Tomass Hiršhorns savā mākslā ietver kritiku un brīdinošus signālus par to, ka politiskā un sociālā vide ir trausla, ka tajā ir pārāk daudz izņēmumu un pārāk ierobežojoši kritēriji identitātei un atšķirīgajam. Savus jaunākos darbus Hiršhorns veido kā telpu un apstākļus, kur iespējams pavadīt laiku un kaut ko radīt, kur var sarunāties un iepazīties ar līdzcilvēkiem. Savu politiku mākslinieks veido ar katru skatītāju individuāli. Hiršhorna darbu forma ir bezgalīgi izvērstas skulptūras no industriāliem, neekskluzīviem materiāliem, bez laika ierobežojumiem darba darināšanas un uztveres procesā. Mākslinieks ir pret to, lai skatītājs tiktu saukts par neprofesionāli. Tomasa Hiršhorna monumentālo apdzīvojamo skulptūru forma ir radusies intuitīvi un tāpat to attīsta skatītājs, savā subjektīvā veidā radot jaunu, vitalitātes un iniciatīvas pārpilnu pasauli.

Mākslas projekts – izstāde “Māksla=Patvērums”

Mākslas projekta “Māksla=Patvērums” tapušais mākslas darbs Mākslas stacijā Dubulti būs apskatāms līdz 29. jūnijam katru dienu plkst. 9.00–18.00. Izstādes apmeklējums un dalība projekta norisēs ir bez maksas.

Projekts tiek īstenots ar Jūrmalas domes un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.