Kultūra un izklaide
Ieskats Karine Paronjancas izstādē “Bio sistēmas”.
Ieskats Karine Paronjancas izstādē “Bio sistēmas”.

Lai ierobežotu cilvēku fizisko kontaktu skaitu un pulcēšanos, no 11. oktobra pakalpojumus klātienē var saņemt un sniegt tikai epidemioloģiski drošajā – “zaļajā” vidē. Līdz ar to visiem kultūrvietu un norišu apmeklētājiem jābūt ar derīgu Covid-19 sertifikātu, jāvalkā pareizi uzliktas sejas maskas, kā arī kultūras iestādēm jāparedz 15m2 no telpas platības vienai personai.

No 11. oktobra, apmeklējot kultūras norises, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, izņēmums – bibliotēkās reģistrētajiem lasītājiem tiek nodrošināta individuāla grāmatu apmaiņa un iespēja lietot datoru e-pakalpojumu izmantošanai, kā arī ikvienam iedzīvotājam tiek saglabāta iespēja bez sadarbspējīga sertifikāta uzrādīšanas apmeklēt dabas takas, piedalīties reliģiskās darbības norisēs iekštelpās un ārtelpās, ievērojot vispārējās epidemioloģiskās drošības prasības.

Kultūrvietu darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri kontaktējas ar apmeklētājiem muzejos, bibliotēkās, arhīvos, kultūras centros, mākslas galerijās, izstāžu zālēs, brīvdabas estrādēs, teātros, koncertzālēs, kā arī vietās, kur tiek organizēts amatiermākslas kolektīvu mēģinājums, ir prasība strādāt ar sadarbspējīgiem vakcināciju/ Covid-19 pārslimošanu apliecinošiem sertifikātiem.

Apmeklējot kultūras norises muzejos un izstāžu telpās (Jūrmalas muzejs, Aspazijas māja, Jūrmalas Brīvdabas muzejs, Bulduru Izstāžu nams, Jūrmalas Mākslas skolas izstāžu zāle, Ķemeru ūdenstornis, Raiņa un Aspazijas vasarnīca), Jūrmalas Kultūras centrā, Kauguru Kultūras namā, kā arī Dzintaru koncertzālē un Dubultu koncertzālē:

  • jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas/ pārslimošanas sertifikāts un personu apliecinošs dokuments;
  • bērniem līdz 12 gadu vecumam Covid-19 sertifikāts nav nepieciešams, savukārt bērniem no 12 gadu vecuma, jāuzrāda derīgs Covid-19 testēšanas sertifikāts vai laboratorijas izziņa par pēdējo 72h laikā veiktu negatīvu skrīninga testu;
  • apmeklētājiem/ darbiniekiem telpās jālieto mutes un deguna aizsegi (izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam);
  • apmeklētājiem stāvpasākumos jālieto FFP2 respiratori;
  • jāievēro 2m distance starp apmeklētājiem/ darbiniekiem (izņemot personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā).

Jūrmalas Centrālā bibliotēka un tās filiāles reģistrētiem lasītājiem pieejamas bez Covid-19 sertifikāta, lai nodrošinātu individuālu grāmatu apmaiņu un iespēju lietot datoru e-pakalpojumu izmantošanai. Reģistrētie bibliotēkas lasītāji, kuri nevar uzrādīt sertifikātu, aicināti bibliotēkas apmeklējumu pieteikt un grāmatas līdzņemšanai rezervēt iepriekš – telefoniski vai e-pastā.

Darba vieta lasītavā un/ vai pie brīvpieejas datora (30 minūtes dienā) visiem lasītājiem jārezervē pirms bibliotēkas apmeklējuma, zvanot pa tālruni vai rakstot e-pastā.

Pasākumus bibliotēku telpās var apmeklēt tikai personas ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, dalība pasākumā iepriekš jāpiesaka.

Atrodoties bibliotēkā:

·      apmeklētājiem (no 7 gadu vecuma) un darbiniekiem obligāti jāvalkā sejas un deguna aizsargmaska;

·      bibliotēku telpās vienlaikus var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits – aicinām sekot bibliotēkās izvietotajām norādēm un darbinieku norādījumiem;

·      telpās esošajiem apmeklētājiem jāievēro savstarpēja 2m distance.

Bibliotēkas turpina nodrošināt arī tiešsaistes pakalpojumus un konsultācijas, lasītāji aicināti izmantot bibliotēkas piedāvātos attālinātos pakalpojumus – attālinātu lasītāju reģistrāciju, 3td e-GRĀMATU bibliotēku.

Amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos “zaļajā” drošības režīmā var tikties līdz 20 dalībniekiem grupā, vienai personai nodrošinot ne mazāk kā 15m2 no mēģinājumam paredzētās telpas platības. Izmantojot ģērbtuves, to aizpildījums vienlaikus nedrīkst pārsniegt 25%, grupas dalībnieku plūsma nedrīkst pārklāties ar citu personu plūsmām un mēģinājuma laikā jānodrošina 2 metru distance, izņemot deju nodarbību laikā.

Savukārt personas, kurām nav sadarbspējīga vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, var apmeklēt tikai individuālas amatiermākslas nodarbības. Individuālu nodarbību vadītājam jāstrādā ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve mūzikas un mākslas skolās izglītojamiem, kuri nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19 vīrusu, notiek attālināti vai klātienē, ja izglītojamais uzrāda apliecinājumu par negatīvu Covid-19 testa rezultātu:

  • individuālās nodarbībās;
  • vienas grupas, klases vai kursa ietvaros, ja izglītojamie vienlaikus nav citu grupu, klašu vai kursu izglītojamie;
  • ārtelpās ne vairāk kā 20 izglītojamiem no dažādām grupām, klasēm vai kursiem.