Sports un aktīvā atpūta
Graudiņa, Kravčenoka pēc spēles

Latvijas pāris Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā Šveicē iegūst 4. vietu.

Līdz pusfinālam Graudiņa un Kravčenoka, kuras turnīrā izsētas ar desmito numuru, nokļuva bez zaudējumiem. Grupā ar 2-1 tika pieveikts sīkstais Kanādas duetu Megana Maknamara/Nikola Maknamara (23.)., bet cīņā par uzvaru grupā un iekļūšanu uzreiz izslēgšanas maču otrajā kārtā ar 2-1 tika uzvarēts Austrālijas duets Miraiefa Artako/Talikva Klensija (7.).

Astotdaļfinālā no Latvijas pāra rokas krita ar ceturto numuru izliktās amerikānietes Kellija Kleiza un Sāra Sponsila, kuras pretī stāsies arī Tokijas olimpisko spēļu grupas turnīrā, – 2-0, bet ceturtdaļfinālā ar 2-0 tika uzvarētas polietes Kinga Vojtasika un Katažina Kocjoleka (25.).

Svētdien pusfinālā Latvijas pāris tikās ar vēl vienām Tokijas spēļu pretiniecēm grupā – Brazīlijas duetu Ana Patrisia Silva Ramosa/Rebeka Kavalkanti Barboza Silva (6.). Spēle iesākās ar spraigu cīņu, pirmā seta galotnē spēlējot punkts punktā, taču stiprākas izrādījās brazīlietes, mūsu dāmām zaudējot ar 22:24.  Mača otro setu latvietes iesāka ar izrāvienu (5:1), saglabājot pārsvaru visa seta garumā un uzvarot ar rezultātu 21:18. Izšķirošajā setā un uzvaru spēlē guva Brazīlijas duets, Tīnai un Anastasijai zaudējot ar 1-2.

Finālspēlē par 3. vietu Graudiņai/Kravčenokai pretī stājās pasaules čempiones – Kanādas duets Sāra Pavan/Melisa Humana-Paredes. Spēle aizsākās vienlīdzīgi, taču pirmā seta uzvaru guva kanādietes, demonstrējot savu pārākumu.

Otrajā setā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka lieliski pretojās Kanādas duetam, parādot spraigu cīņu, kas sekmējās ar uzvaru un dodot iespēju turpināt cīņu par bronzas medaļām.

Trešajā setā spēle turpinājās vienlīdz spēcīgi, taču neveiksmīgi tika izspēlēts pēdējais spēles punkts un, diemžēl spēle noslēdzās ar 1-2 zaudējumu, kopvērtējumā Latvijas duetam ieņemot ceturto vietu turnīrā.

Vīriešu turnīrā līdz izslēgšanas spēļu otrajai kārtai tika Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš (12.). Viņi pirmajā spēlē ar 2-0 pārspēja Brazīlijas duetu Gustavu Karvaljaess/Arturs da Silva (21.) un cīņā par uzvaru grupā ar 2-1 – poļus Pjotru Kantoru un Bartošu Losjaku (5.).

Piektdien astotdaļfinālā latvieši ar 0-2 (13:21, 18:21) piekāpās Krievijas pārstāvjiem Vjačeslavam Krasiļņikovam un Oļegam Stojanovskim (9.).

Turnīrā Samoilovs ar Šmēdiņu izcīnīja dalītu devīto vietu.