Kultūra un izklaide
Rozes Ķemeru parkā

Jūlijs ir brīnišķīgs laiks, lai apmeklētu Ķemeru vēsturisko parku rožu ziedēšanas laikā. Populārajā Jūrmalas tūrisma objektā ir iestādīts gandrīz 2300 rožu baltās, sārtās un oranžās krāsās kopumā 1800 m² platībā, kuras papildina ziemciešu dobju augu sortiments ar krāšņi ziedošiem augiem 2000 m2 platībā parka teritorijā un partera zonā līdz 1700 m2 platībā.

Rožu aleja iekrāsojusies sārtos un oranžos toņos, kur zied rožu šķirnes 'Credit Mutuel', 'Rugelda', 'Caramella', 'Westerland', 'Reine Sammut'. Balto toņu harmonija un burvība vērojama partera zonā, kur uzziedējušas rožu šķirnes 'Alabaster', 'White Meidiland', 'Artemis, 'Schneewittchen'. Augusta vidū sāks krāsoties skarainās hortenzijas 'Grandiflora'. Kopumā Ķemeru parkā iestādīts gandrīz 2300 rožu, taču vairāk nekā 900 rožu (rievainā roze šķirnes 'Alise' un noraglapu rozes) ir jau noziedējušas.

Parka apstādījumos atbilstoši kūrorta stilistikai izmantots daudzveidīgs krāšņumaugu sortiments. Līdzās krāšņi ziedošajām rožu dobēm parku papildina ziemciešu dobju augu sortiments ar izteiktu dekorativitāti un krāšņi ziedošiem augiem 2000 m2 platībā parka teritorijā un partera zonā līdz 1700 m2 platībā. Šobrīd zied tradeskancijas, sarkanā guntiņa, dižā pulkstenīte, gandrenes, astilbes, pelašķi.

Ķemeros var baudīt ne tikai vēsturiskā parka burvību, bet arī uzkāpt 42 metrus augstajā ūdenstornī, kas ir atvērts apmeklētājiem no maija līdz oktobra beigām katru dienu no plkst.10.00 līdz 18.00. Augstāko skatu laukumu var apmeklēt, tikai iepriekš rezervējot, rezervāciju var veikt visitjurmala.lv vai pa tālruni 67147900 (Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs). Apmeklējums ir bez maksas.

Ķemeru parkā pilnbriedā zied rozes