Kultūra un izklaide Sabiedrība Vide
Dzintaru mežaparks

Pirmajā adventē, 28. novembrī, Jūrmalā tika iedegtas Ziemassvētku egles, tūkstošiem krāsainu lampiņu iemirdzējās Dzintaru mežaparkā.

Pilsētas galvenā Ziemassvētku egle šogad ir jūrmalnieku un viesu iecienītajā gājēju ielā – Jomas ielas sākumā Majoros. Divpadsmit metrus augstā egle ir veidota no 85 mazākām eglītēm, rotāta ar sniegpārsliņām un gaismas virtenēm. Arī Dzintaru mežaparkā uzstādīta egle, ko veido vairākas mazas eglītes. Egles iemirdzējās arī Kauguros pie kultūras nama un Dubultu Kultūras kvartālā.

Decembra sākumā svētku atmosfēru pilsētā papildinās dažāda augstuma izgaismotas dekoratīvas koka eglītes Horna dārzā Majoros pie Jūrmalas Kultūras centra. Jomas ielu gandrīz divu kilometru garumā rotās izgaismoti dekori pie apgaismojuma stabiem. Dubultos, iepretim dzelzceļa stacijai, un Kauguros, Talsu šosejas rotācijas apļos, būs izvietoti lieli čiekuru dekori. Uz ielām un tiltiem pilsētā pakāpeniski tiks ieslēgts svētku apgaismojums.

Kauguru kultūras nama pagalmā (Raiņa ielā 110) būs apskatāma tēlnieka Tālivalža Muzikanta veidotā skulptūru grupa “Ziemassvētku silīte”.

Gaismas parks

Dzintaru mežaparks krēslas stundās pārvēršas par Gaismas parku  – to rotā īpaši Ziemassvētku tematikai izgatavoti gaismas dekori, kas veidoti no vairākiem tūkstošiem krāsainu LED lampiņu. Lielākais no dekoriem ir  parka tiltiņš, kas veidots jūras viļņa formā no gaismu virtenēm kopumā 3,5 kilometru garumā. Krēslas stundās parku apdzīvo no gaismas virtenēm veidoti lāči, eži, vāveres un citi meža iemītnieki. Gaismas parks šogad papildināts ar jaunu dekoru – izveidota aleja ar krāsainām projekcijām, tā tiks uzstādīta līdz Ziemassvētkiem.

Dzintaru mežaparks apmeklētājiem ir atvērts katru dienu līdz plkst. 22.00; svētku apgaismojums tiek ieslēgts no plkst.16.00 sestdienās un svētdienās, no 12. decembra – katru dienu.

Svētku koncerti

Dzintaru koncertzāle (Turaidas ielā 1) decembrī un gada nogalē aicina uz “Ziemassvētku festivāla” koncertiem, kas norisināsies no 18.  līdz 31. decembrim. Informācija par koncertiem mājaslapā www.dzintarukoncertzale.lv.

Aspazijas mājā 21. decembrī izskanēs Ziemassvētku koncerts “Zvaigžņu māja”, kurā piedalās Ieva Parša. Pasākums notiks tiešsaistē Aspazijas mājas “Facebook” lapā.

22. decembrī tiešsaistē norisināsies koncerts “Iedziedi Ziemassvētkus” no Dubultu baznīcas. Piedalās ērģelniece Edīte Alpe, dziedātājs Dainis Skutelis ar Jūrmalas koriem un Dubultu ev. lut. draudzes pūtēju ansambli. Koncerta tiešraide “You Tube” kanālā “Jurmala Live”.