Uzņēmējdarbība Pašvaldība Sabiedrība
Grantu programmas (ie)dvesma 2023. gada atbalsta saņēmējus sveic Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe
Grantu programmas "(ie)dvesma" 2023. gada atbalsta saņēmējus sveic Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe. Publicitātes foto.

Jūrmalas uzņēmumam SIA “Annas māja” piešķirts mērķfinansējums sabiedriskā ēdināšanas uzņēmuma izveidei Ķemeros.

Noslēdzoties SEB bankas, Jūrmalas valstspilsētas un citu Pierīgas pašvaldību kopīgi rīkotās grantu programmas “(ie)dvesma” septītajai sezonai, 14. novembrī Jūrmalā paziņotas deviņas  perspektīvākās biznesa idejas, kuru autori to īstenošanai saņems finansiālu atbalstu.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība grantu 10 000 eiro apmērā piešķīra uzņēmumam SIA “Annas māja”. Atbalsta saņēmējus sveica Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe.

SIA “Annas māja” plāno Ķemeros izveidot ēdināšanas uzņēmumu. Vienlaikus ar piedāvātajiem ēdināšanas pakalpojumiem kafejnīca plānota arī kā atpūtas vieta un kultūrtelpa tematiskiem vakariem sadarbībā ar mūziķiem, māksliniekiem un aktieriem.

Jūrmalas pašvaldība jau vairākus gadus iesaistās grantu programmā “(ie)dvesma”, lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību. Pērn Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība grantu 10 000 eiro apmērā piešķīra uzņēmumam "ThatDay".

Par grantu programmu

Atbalsta programmu SEB banka rīko kopā ar Pierīgas pašvaldībām – Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Siguldas un Ropažu novadiem. Šogad saņemti 59 pieteikumi jaunu biznesa ideju īstenošanai Pierīgā, 12 no tiem - Jūrmalas jauno uzņēmēju pieteikumi. Pieteikumu atlase norisinājās trīs kārtās, izvērtējot gan atbilstību programmas kritērijiem, gan biznesa plānu un idejas potenciālu. No visām iesniegtajām idejām līdz noslēdzošajai kārtai – prezentācijām žūrijai – tika izvirzītas 19 pārliecinošākās.

Visvairāk pieteikumu šogad saistīti ar apmācību, spēļu un aprūpes pakalpojumu sniegšanu bērniem. Nemainīgi aktuālas ir biznesa idejas, kas saistītas ar pārtikas ražošanu un ēdināšanas pakalpojumiem, kā arī mēbeļu, dizaina un interjera priekšmetu ražošanu. Tāpat vairākas biznesa idejas saistītas ar medicīnu un veselību, tūrismu, atpūtu, vides risinājumiem, kā arī sportu, skaistumkopšanu, digitāliem risinājumiem un izglītību.

Maksimālā naudas summa, uz ko var pretendēt viens granta saņēmējs, ir 10 000 eiro, un kopējais pieejamo grantu apmērs šogad ir 70 000 eiro, ko varēs izmantot saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna uzņēmuma izveidei. Līdz šim programmas ietvaros atbalstu savas idejas īstenošanai saņēmuši 48 jaunie uzņēmēji Pierīgā.

Vairāk par grantu programmu: seb.lv/iedvesma.

Jaunie uzņēmēji