Sabiedrība Sports un aktīvā atpūta
Glābēju laiva

Peldsezonas laikā Jūrmalas pašvaldības policijā saņemti izsaukumi par personām, kuras saviem spēkiem nav spējušas izkļūt no ūdens. Glābēju palīdzība ir bijusi nepieciešama gan personām, kuras ir pārāk tālu iepeldējušas ūdenī, gan personām, kuras, izmantojot piepūšamos matračus, riņķus un citu atpūtas inventāru uz ūdens, ir nokļuvušas pārāk tālu no krasta vēja vai straumes dēļ. Atsevišķu personu bezatbildības dēļ joprojām tiek apdraudēta gan pašu, gan citu personu drošība pludmalē un ūdenī.

Šajā peldsezonā esam saskārušies ar trīs gadījumiem, kad cilvēks iepūsts jūrā ar piepūšamo matraci, un vienu slīkšanas gadījumu. Veiksmīgas notikumu sakritības un operatīvas glābēju rīcības rezultātā personas veiksmīgi nogādātas krastā.

Vēlamies, lai katrs pludmales apmeklētājs kritiski izvērtē savas spējas, atpūšoties pie ūdens. Iesakām peldēt nevis perpendikulāri krastam (dziļumā), bet gan paralēli krastam (pa krasta līniju) dziļumā, kur ar kājām varam aizsniegt zemi vai nepieciešamības gadījumā nokļūt krastā.

Tas pats attiecas arī uz piepūšamo peldlīdzekļu izmantošanu jūrā un upēs – kritiski jāizvērtē, vai šis atpūtas inventārs nebūs drauds dzīvībai. Straumju dēļ šie peldlīdzekļi kopā ar peldētāju tiek iepūsti dziļumā, kā rezultātā rodas apdraudējums, kas var beigties traģiski. Peldlīdzekļu vietā ieteicams izmantot peldēšanas vestes.

Sakarā ar notikumiem Latvijā šajā peldsezonā atgādinām vecākiem pievērst maksimālu uzmanību bērniem ūdenī un tā tuvumā. Nekādā gadījumā nelietojiet viedtālruņus vai citus rīkus, kas novērš jūsu uzmanību no bērna! Ūdenī nepastāv “drošais dziļums”, kurā bērni būtu pasargāti no iespējamas nelaimes. Protams, pludmalē darbojas arī glābēji, kuri nekavējoties veic nepieciešamos pasākumus, lai novērstu tūlītēju apdraudējumu un sniegtu nepieciešamo palīdzību, taču vēršam uzmanību, ka karstās un saulainās dienās pludmali apmeklē vairāk nekā 10 000 atpūtnieku un arī glābēju resursi nav neierobežoti, it īpaši tik blīvi apmeklētā pludmalē, tāpēc neviens pludmales apmeklētājs nedrīkst būt bezatbildīgs pret savu un citu drošību.

Jūrmalas pašvaldības policija atgādina ikvienam pludmales apmeklētājam: esiet vērīgi un atbildīgi par savu un citu drošību. Jo vērīgāki un atbildīgāki mēs būsim, jo mazāk saskarsimies ar apdraudējumu savai veselībai un dzīvībai.

Ja nepieciešama tūlītēja Jūrmalas pašvaldības policijas palīdzība, nekavējoties zvaniet uz tālruni 67 740 448 vai 29 444 810, vai uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukuma numuru “112”.

Kas jāņem vērā, atpūšoties pludmalē