Jauniešiem
Jauniešu māja

Jūrmalas Jauniešu māja Kauguros ir vieta ikvienam jaunietim, kur satikties, radīt un pavadīt savu brīvo laiku.

Te var ne tikai atpūsties no ikdienas darbiem un steigas, bet arī apmeklēt dažādus tematiskos pasākumus, spēlēt galda spēles, pildīt mājasdarbus, veikt brīvprātīgo darbu, satikt draugus vai pievienoties kādai interešu grupai, kā arī radīt savējo.

Piedāvāto iespēju klāstā ir arī pastāvīgās iespējas: interešu izglītības pulciņi un līdzdalības grupas – Jūrmalas Jauniešu dome un skolēnu pašpārvalžu līderi. Telpas ir brīvi pieejamas ikvienam jaunietim, lai neformāli mācītos citam no cita, individuāli vai speciālista vadībā izmantotu mūzikas, mediju vai tehnisko studiju radošām aktivitātēm, virtuvi – gatavošanas meistarklasēm vai lai pagatavotu sev un draugiem gardas pusdienas. Jauniešu mājā pieejams resursu centrs jauniešu grupu un jauniešu uzņēmumu darbībai, kā arī āra terase aktivitātēm.

“Eurodesk” informācijas punkts

Jūrmalas Jauniešu māja ir jauniešu informācijas punkts, kur var saņemt informāciju par iespējām pašvaldībā, Latvijā, Eiropā, iegūt informāciju un iesaistīties “Erasmus+” jauniešu apmaiņas programmās, Eiropas Solidaritātes korpusa un citos projektos. Jaunietim ir iespēja ne tikai piedalīties aktivitātēs, bet arī gūt pieredzi projektu sagatavošanā, vadīšanā un īstenošanā, piedaloties Jūrmalas jauniešu projektu konkursā vai kādā Eiropas fondu projekta izstrādē.

Jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem

  • DJ māksla – dīdžejmākslas pulciņā var apgūt rīkošanos ar DJ aparatūru un veidus, kā samiksēt dažādas dziesmas. Vadītājs – Andris Ratnieks.
  • Skaņu ieraksti – iespēja apgūt mūzikas ierakstīšanu “Ableton Live” programmā, skaņu ierakstu tehniku un skaņdarbu aranžiju. Vadītājs – Andris Ratnieks.
  • Radi mediju! – pulciņš, kurā iepazīt mediju pasauli un iegūt pirmo pieredzi videointerviju veidošanā, podkāstu ierakstīšanā u. c. mediju darbības nozarēs. Vadītājs – Toms Bumbulis.
  • FPV dronu skola – profesionāļa vadībā FPV dronu pilotēšanas apguve, dronu uzbūves un darbības iepazīšana. Vadītājs – Māris Danne.
  • Vide un dizains – rokdarbi, tematiskie vakari, neformāla atmosfēra un citas radošas nodarbes. Vadītāja – Agnese Bauze.
  • Joga – praktizējot jogu, kopīga mācīšanās elpot, relaksēties un apgūt stresa vadību. Joga ir pašizziņas process. Iespēja padziļināt izpratni par to, kā prāts un domas ietekmē ķermeņa sajūtas un veselību. Vadītāja – Sanita Siliņa.
  • Skeitborda pulciņš – profesionāļa vadībā mācīšanās braukt ar skeitbordu, izpildīt trikus, kā arī apgūt skeitborda teoriju, kas palīdzēs izprast triku pamatus un sacensību knifus. Vadītājs – Arts Amoliņš.
  • Jūrmalas Jauniešu dome – tilts ikvienam jaunietim no savas domubiedru grupas līdz pat deputātam. Jūrmalas Jauniešu dome rīko lielākos jauniešu pasākumus Jūrmalā, aktīvi veic brīvprātīgo darbu un pārstāv Jūrmalas jauniešu intereses Jūrmalā un Latvijā. Ja vēlies pievienoties, sazinies ar mums mūsu sociālo mediju kontos!
  • Skolēnu pašpārvalžu līderu grupa – visu Jūrmalas skolu pašpārvalžu līderi vienuviet. Aktīva jauniešu grupa ar mērķi veicināt skolu savstarpējo sadarbību, pārstāvēt savu skolu un tās jauniešu viedokli un risināt skolēnu dzīvē aktuālus jautājumus. Ja vēlies iesaistīties savas skolas pašpārvaldē, vērsies pie savas skolas skolēnu pašpārvaldes koordinatora!

“Proti un dari!”. Iesaisties un attīsti prasmes!

Jauniešus vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri šobrīd nemācās, nestrādā un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā bezdarbnieka statusā, bet kuriem ir mērķis un vēlme rīkoties, taču pietrūkst atbalsta vai arī nav mērķa, bet ir vēlēšanās kaut ko savā dzīvē mainīt, aicina projektā “Proti un dari”. Jauniešiem būs iespēja apmeklēt dažādus kursus, saņemt gan emocionālu, gan praktisku mentora atbalstu savu mērķu sasniegšanai. Mentore – Inga Keirāne. Projekta dalībnieki jau ir apmeklējuši apmaksātus kursus skaistumkopšanas jomā, apdares darbu veikšanā, datorkursus, valodu kursus un izmantojuši citas iespējas atbilstīgi savām vēlmēm.

Jūrmalas Jauniešu māja ir Jūrmalas Jaunatnes iniciatīvu centra mājas. Plašāka informācija par iespējām un aktivitātēm – sociālajos tīklos “Facebook” vai “Instagram”, vai sazinoties pa tālruni +371 25728797.