Izglītība
Jūrmalas jaunieši
No kreisās Jūrmalas Bērnu un jauniešu centra direktore Evija Majore, jaunatnes darbiniece Laura Lazdāne, jaunatnes lietu speciāliste Solvita Vigule, jaunatnes darbiniece Agita Bāliņa.

28. decembrī konkursa “Labākais darbā ar jaunatni 2021” apbalvošanas ceremonijā tika sumināti vienpadsmit laureāti no visas Latvijas. Par ieguldījumu jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanā tika izteikta atzinība pašvaldībām, darbā ar jaunatni iesaistītajām personām, jauniešu centriem, kā arī jaunatnes organizācijām un biedrībām, kas veic darbu ar jaunatni.

Nominācijas “Pašvaldība jaunietim” uzvarētājs tika noteikts interneta balsojumā. Šajā nominācijā tika sumināta Jūrmalas pašvaldība. 

Nominācijā “Labākais starts”  tika izvirzītas personas, kuras  uzsākušas veikt darbu ar jaunatni pēdējo divu gadu laikā. Šajā nominācijā laurus plūca Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centra jaunatnes lietu speciāliste Solvita Vigule.

Jūrmalā tiek nodrošināts aktīvs darbs ar jaunatni un starpinstitūciju iesaiste nodrošina vispusīgu iespēju piedāvājumu dažādām jauniešu auditorijām. Tiek domāts gan par aktīvo jauniešu pilnveidi, gan sociālā riska grupu iesaisti, gan Jaunatnes likumā noteiktā jauniešu vecuma diapazona aptveršanu.

Pašvaldībā ir izstrādāta un tiek īstenota jauniešu līdzdalības sistēma, kas paredz četras galvenās jauniešu līdzdalības formas un iet secīgi viena pēc otras: 1. individuāli Jūrmalas jaunieši vai neformālas jauniešu grupas, 2. skolēnu pašpārvalžu Līderu grupa (SP Līderu grupa), 3. Jūrmalas jauniešu dome (JJD) un 4. nevalstiskās organizācijas.  

Papildus līdzdalībai pilsētas un jauniešu mājas plānošanas procesos JJD sniedza iespējas jauniešiem, organizējot atklāto sēdi ar atskatu uz 2020.gadā paveikto un 2021. gada plāniem, online pasākumu “Virtuālais gaming - Mafija”, “Virtuālais gaming - Word play” , kā arī iniciatīvu projektu “Darīsim KOPĀ” ar pieciem tematiskiem vakariem dejošanā, sportā, ēst gatavošanā, spēlēs un prezentācijās. 

Pašvaldība ir radījusi labvēlīgu vidi jauniešu iniciatīvām, par ko liecina aizvien vairāk lielāku vai mazāku jauniešu grupu veidošanās ar iniciatīvām vai jautājumiem, kas šos jauniešus vieno, vai individuālu ideju īstenošana.

Konkursu “Labākais darbā ar jaunatni 2021” un apbalvošanas ceremoniju organizēja Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Latvijas Jaunatnes padomi, Latvijas Pašvaldību savienību un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.