Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē un Dubultu Evanģēliski luteriskajā baznīcā no 10. līdz 14. jūnijam norisināsies 26. starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala 2025” ērģeļspēlē.
Šogad konkursam pieteikušies 27 jaunie ērģelnieki no Jūrmalas, Rīgas, Cēsīm, Rēzeknes, Saldus, Jēkabpils, Valmieras, Jaunpiebalgas, no Igaunijas pilsētām Viljandes, Keilas un Tallinas, kā arī no Varšavas Polijā.
Jaunos ērģelniekus konkursā vērtēs starptautiska žūrija – ērģeļspēles profesors Prāgas konservatorijā (Čehija) Michal Noveko, prof. Larisa Bulava, prof. Roberts Hansons un doc. Kristīne Adamaite.
Ērģeļspēles konkursa dalībniekiem konkursa norises nedēļā būs iespēja papildināt savas instrumenta spēles prasmes žūrijas locekļu vadītās meistarklasēs.
Īpašs notikums šī gada konkursā būs arī žūrijas locekļu sniegts koncerts, kas notiks 11. jūnijā plkst. 19.00 Dubultu baznīcā.
Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala” kopš 1995. gada ir kļuvis par neatņemamu un nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu. Konkurss ir platforma jaunajiem mūziķiem, lai pilnveidotu savas profesionālās iemaņas tālākai izaugsmei, kā arī, lai piedaloties konkursā, gūtu nozares ekspertu vērtējumu.
Konkursu rīko Jūrmalas Mūzikas vidusskola sadarbībā ar Jūrmalas pašvaldību un Jūrmalas Mūzikas vidusskolas atbalsta fondu.
Sīkāka informācija par konkursa norisi Jūrmalas mūzikas vidusskolas mājaslapā.
Ieeja konkursa norisēs – brīva.
Konkursa norise
10. jūnijā
Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē (Strēlnieku prospektā 30 k-1)
plkst. 16.00 A (jaunākās) grupas konkurss
11. jūnijā
Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Baznīcas ielā 13)
plkst. 14.00 C (vecākās) grupas konkurss, pirmā kārta
plkst. 19.00 žūrijas koncerts, piedalās ērģelnieki Michal Novenko (Čehija), Larisa Bulava, Kristīne Adamaite, Roberts Hansons.
12. jūnijā
Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē
plkst. 14.00 B (vidējās) grupas konkurss
13. jūnijā
Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē
plkst. 18.00 C grupas konkurss, otrā kārta
14. jūnijā
Jūrmalas Mūzikas vidusskolas Dubultu koncertzālē
plkst. 17.00 konkursa noslēgums – laureātu koncerts un apbalvošana.
Kopš 1995. gada par neatņemamu un nozīmīgu Jūrmalas kultūras dzīves sastāvdaļu ir kļuvis Starptautiskais akadēmiskās mūzikas konkurss “Jūrmala”, tajā tiek rīkoti konkursi pianistiem, kameransambļiem, kā arī daudzstīgu un koka pūšaminstrumentu spēlētājiem. 2022. gadā konkurss “Jūrmala” pirmo reizi norisinājās ērģeļu specialitātē, kļūstot par pirmo konkursu ērģeļspēlē Latvijas vēsturē.