Sports un aktīvā atpūta
Šaha turnīrs

No 9. līdz 14. jūlijam viesnīcā “Semarah hotel Lielupe” Jūrmalā notiek starptautiskais jauniešu šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2022”, kurā klasiskā šaha turnīrā divu spēcīgāko grupu uzvarētājam tiks pasniegts 2,5 gramus smags zelta stienis. Visdažādākajos turnīros sešu dienu laikā piedalīsies ap 200 bērnu un jauniešu no Latvijas un citām valstīm. Festivāla noslēgumā simultāna spēli dalībniekiem vadīs šaha lielmeistari Aleksejs Širovs (Spānija) un Ņikita Meškovs (Latvija).

Pēc veiksmīgas festivāla norises aizvadītajā gadā turnīru arī šogad atbalsta Starptautiskā šaha federācija (FIDE). Dalību festivālā šogad pieteikuši spēlētāji arī no Lielbritānijas, Nīderlandes, Ukrainas, Spānijas, Lietuvas un Igaunijas.

Festivāla turnīrā var piedalīties bērni un jaunieši līdz 21 gada vecumam. Festivāla pamatturnīros paredzēta arī FIDE reitinga apskaite. 

9. un 10. jūlijā notika ātrā šaha jeb RADPID turnīrs, kurā  piedalījās bērni no pirmsskolas vecuma. 10. jūlijā norisinājās BLITZ turnīrs ātrspēles šahā, 11.–14. jūlijā – klasiskā šaha turnīrs. Šaha festivāls “Rudaga-Kaissa 2022” 14. jūlijā noslēgsies ar simultāna spēles seansiem, ko pasniegs lielmeistari Aleksejs Širovs un Ņikita Meškovs.

2,5 gramu zelta stieņus saņems šahisti, kuri uzvarēs klasiskā turnīrā ECO līdz 1800 un 1800 +.  Stieņiem ir garantēts augstākās proves zelts, kas atbilst stingriem kvalitātes un proves standartiem.

Starptautisko jauniešu šaha festivālu “Rudaga-Kaissa 2022” organizē un atbalsta starptautiskā organizācija “Rudaga plus”, Starptautiskā Šaha federācija (FIDE), Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība, Latvijas Šaha federācija, Bērnu un jauniešu izglītības iestāde “Rudaga KAISSA (Rīga, Latvija)” un “Semarah hotel Lielupe”.

Foto: Anna Shtourman