Sports un aktīvā atpūta
Ielu vingrošanas sacensības

2. jūlijā Majoros tika aizvadīts viens no desmit Pasaules kausa posmiem ielu vingrošanā. Desmit valstu dalībnieku konkurencē uz Pasaules kausa finālu Katarā kvalificējās ielu vingrošanas uzlecošā zvaigzne Titas Janavičius no Lietuvas. Aleksandrs Kaminskis no Latvijas ierindojās augstajā otrajā vietā.

Majoros notikušais posms pulcēja 19 labākos ielu vingrotājus no desmit valstīm un vairākus simtus skatītāju visas dienas garumā. Katrs dalībnieks trijos divu minūšu ilgos raundos centās pārsteigt kvalificēto starptautisko žūriju un skatītājus ar ielu vingrošanas elementiem, kuru būtība ir pretoties zemes gravitācijas spēkam.

Šoreiz ar trīs punktu pārsvaru trešo gadu pēc kārtas uzvarēja viens no Lietuvas titulētākajiem jaunajiem ielu vingrotājiem Titas Janavičius, kurš trijos sacensību raundos izpelnījās 27 punktus no žūrijas, kā arī skaļākos skatītāju aplausus. Otro vietu ar 24 punktiem ieguva liepājnieks Aleksandrs Kaminskis, ar 21 punktu trešo vietu – Rokas Timošauskas no Lietuvas. Fināla raunda piecnieku ar ceturto vietu un 20,5 punktiem noslēdza Edgar Zindoga no Somijas, piektajā vietā ar 15,5 punktiem – mājinieks Pauls Pakalniņš.

Žūrija vērtēja statisko un dinamiskāko ielu vingrošanas elementu izpildi, to kombinācijas un dalībnieka stilu. Jūrmalā notikušajā posmā uzvarētājs kvalificējās Pasaules ielu vingrošanas kausa Super finālam, kurš notiks šī gada decembrī Katarā.

Pasaules kausa posmu Jūrmalā atbalsta Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un SIA “Kenguru Pro”. Sacensības rīkoja Pasaules ielu vingrošanas federācija kopā ar Latvijas Ielu vingrotāju biedrību.

Pasaules kausa posms ielu vingrošanā 2022

Par Pasaules Ielu vingrošanas federāciju

2011. gadā Latvijas Ielu vingrošanas sporta biedrības vadītājs Māris Šlēziņš pēc vairāku gadu aktīvas darbības ielu vingrošanā nolēma izmēģināt spēkus ielu vingrošanas sporta veida attīstību visā pasaulē, kas 2011. gadā rezultējās ar pirmo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā. Tajā kopā ar saviem līdzgaitniekiem pulcējās spēcīgākie ielu vingrotāji no 10 valstīm. Pēc šī pasākuma arī oficiāli tika parakstīts memorands par Pasaules Ielu vingrošanas federācijas izveidi un tika atvērta jauna lapa mūsdienu sporta vēsturē. Māris Šlēziņš ar domubiedriem neapstājās pie sasniegtā un 2012. un 2013. gadā Rīgā rīkoja arī otro un trešo Pasaules čempionātu ielu vingrošanā, kurā pulcēja attiecīgi jau spēcīgākos 20 un 30 valstu ielu vingrotājus. Kopš 2014. gadā Pasaules čempionāts pārceļoja uz Krievijas galvaspilsētu Maskavu, kur Māra Šlēziņa komanda rīkoja Pasaules čempionātu ielu vingrošanā Olimpiskajā Lužņiku arēnā, pulcējot 56 valstu spēcīgākos ielu vingrotājus.

2013.gadā Pasaules kauss tika rīkots 7 posmos, aptverot Taivānu, ASV, Krieviju, Spāniju, Norvēģiju, Horvātiju un Vāciju. 2014.gadā tika rīkoti jau 10 posmi, kur esošajiem posmiem pievienojās Austrālija, Dienvidāfrikas Republika un Venecuēla. Kopš 2016 gada interese par Pasaules kausa posmu rīkošanu ir tik liela, ka sacensības izaugušas jau līdz 18 posmiem – klāt nākušas sacensības Marokā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Ķīnā, Hongkongā, Ēģiptē, Meksikā, Portugālē, Polijā, Francijā, Itālija, Portugālē un arī Latvijā. Šogad Covid-19 ietekmē, Pasaules kausa posmu skaits ir sarucis līdz 10 un Super fināls tiek plānots decembrī Katārā.