Kultūra un izklaide
Vakara koncerts

Pēc trīs gadu pārtraukuma 27. maijā atkal norisināsies jūrmalnieku un pilsētas viesu iecienītākais pasākums – Jūrmalas Kūrorta svētki. Visas dienas garumā ar bagātīgu un krāšņu programmu tiks ieskandināts vasaras sākums. Svētku apmeklētāji varēs baudīt ielu ēdienu jeb “Street Food” festivālu, vērot dažādus burvju trikus, kā arī piedalīties radošās un sportiskās aktivitātēs, Horna dārzs pārtaps par vietu, kur darboties ar “Lego” klučiem. Svētku programmas noslēgumā Majoru pludmalē jūras krastā uz lielās skatuves uzstāsies grupa “Instrumenti”.

Vakara koncerts un svētku specefekti

Plkst. 18.30 uz lielās skatuves Majoru pludmalē vakara programmu atklās enerģiskā grupa “Pirmais kurss”. Plkst. 20.00 Kūrorta svētku apmeklētājus priecēs viens no labākajiem Dānijas basģitāristiem Moussa Diallo. Savukārt no plkst. 21.30 svētkus jūras krastā noslēgs jaudīgā pašmāju grupa – “Instrumenti”. Koncerta noslēgumā svētku viesi varēs vērot dabai draudzīgus gaismas un dūmu specefektus.

Jomas ielā – “Street Food” festivāls un ielu mūzika ar pārsteigumiem

Majoru stāvlaukumā no plkst. 11.00 līdz 22.00 notiks ielu ēdienu festivāls “Street Food Jūrmala”, kur svētku atmosfērā varēs baudīt gardākās maltītes. Visas dienas garumā Jomas ielā skanēs mūzika, uzstāsies ielu muzikanti un būs dažādi pārsteigumi. Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs svētku dienā rīkos bezmaksas ekskursijas pa Jūrmalas centru.

Mūzika, izzinošas aktivitātes un “Lego” Horna dārzā

No plkst. 12.00 līdz 18.00 Horna dārzs pārtaps par vietu, kur darboties ar “Lego” klučiem. Jūrmalas Kultūras centrā būs skatāma “Lego” pilsētas un modeļu izstāde, kā arī norisināsies konkurss – augstākā torņa būvēšana, kā arī līdz svētku dienai ikviens interesents var uzbūvēt savu orģinālo darbu no "Lego"  klučiem. Konkursa noteikumi: 

Apmeklētājus priecēs Jūrmalas Mūzikas vidusskolas jauno mūziķu un pūtēju orķestra koncerts, kā arī trombonists Vairis Nartišs. No plkst. 11.00 līdz 18.00 darbosies Jūrmalas amatnieku pop-up tirdziņš, kā arī varēs vērot dažādus amatnieku paraugdemonstrējumus. Savukārt plkst. 17.00 uzstāsies Jūrmalas leļļu teātra studija.

Dzintaru mežaparkā

No plkst. 11.00 līdz 18.00  norisināsies vietējo amatnieku, dizaineru un mājražotāju tirdziņš.

Majoru pludmalē – dejas, cirka un burvju triki, radošās darbnīcas

Majoru pludmalē no plkst. 12.00 līdz 16.00 norisināsies radošas un sportiskas aktivitātes. Par muzikālo pavadījumu visas dienas garumā rūpēsies dīdžejs Egmonts.

Pie lielās svētku skatuves iluzionists Valdemārs Weiss izklaidēs ar dažādiem trikiem, demonstrējot roku veiklību, domu lasīšanu un pat maģiju. Savukārt kopā ar žonglieri Alekseju Geiko varēs apgūt žonglēšanu.

Būs iespēja vērot lielo ziepju burbuļu atrakciju, darboties ziepju burbuļu un gaisa pūķu gatavošanas darbnīcā un golfa meistarklasē. Mazākos svētku apmeklētājus priecēs smilšu lampas, būs iespēja izveidot neredzētus brīnumzvērus un veidot unikālas krāsaino smilšu gleznas, kā arī piedalīties sapņu ķērāju darbnīcas. Debesis rotās gaisa pūķi. Ģimenes ar bērniem varēs piedalīties pludmales sporta spēlēs un aktivitātēs.

Jūrmalas jauniešu teltī darbosies jaunieši.

Visos Jūrmalas Kūrorta svētku pasākumos ieeja bez maksas. Pasākumā tiks fotografēts un filmēts publicitātes vajadzībām.

Papildu sabiedriskais transports – vilciens un pilsētas autobusi

Svētku dienā “Pasažieru vilciens” norīkojis vairākus papildu vilcienus maršrutā Rīga-Dubulti, kā arī naktī pēc svētku kulminācijas nodrošinās reisus gan Rīgas, gan Tukuma virzienā. 28. maijā īsi pēc pusnakts, plkst. 0.10, no Dubultu stacijas izbrauks vilciens virzienā uz Rīgu, kas plkst.0.13 piestās Majoros un plkst.0.15 Dzintaros . Savukārt no Majoriem virzienā uz Tukumu vilciens, kā ierasts, izbrauks plkst. 0.17. 

Svētku dienā, 27.maijā, pilsētas sabiedriskais transports kursēs pēc brīvdienu grafika, būs pieejami papildu reisi un atsevišķi autobusu maršruti vakarā būs pagarināti: 

  • Norīkoti divi papildus reisi 4. autobusa maršrutā “Bulduri – Slokas stacija”. Autobuss 23.35 no pieturvietas "Majoru stacija" kursēs maršrutā Majoru stacija – Kauguri – Sloka. Autobuss plkst. 23.45 no pieturvietas "Majoru stacija" kursēs maršrutā Majoru stacija – Kauguri – Sloka – Kūdra (pagarināts). 
  • Norīkots papildus reiss 3. autobusa maršrutā “Bulduru stacija – Valteri - Kauguri” ar atiešanas laiku plkst. 23.55 no Majoru stacijas. Autobuss brauks caur Valteriem, Kauguriem līdz Ķemeru stacijai (pagarināts). 
  • Norīkoti divi papildus reisi 7. autobusa maršrutā “SIVA koledža - Priedaine” ar atiešanas laiku plkst. 23.30 un plkst. 23.40 no pieturvietas “Majoru stacija”, autobuss kursēs maršrutā Majoru stacija  – Bulduri – Priedaine -  Buļļuciems (pagarināts). 

Dienas laikā norīkoti šādi papildu reisi:

  • Papildus reisi 3. autobusa maršrutā “Kauguri-Valteri-Bulduru stacija” ar atiešanas laiku no pieturvietas Ganību iela plkst. 15.00 un plkst. 17.25.
  • Papildus reisi 3. autobusa maršrutā “Bulduru stacija-Valteri-Kauguri” ar atiešanas laiku no pieturvietas Muižas iela plkst. 16.15 un 18.40.
  • Papildus reisi 4. autobusa maršrutā “Slokas stacija-Bulduri” ar atiešanas laiku no pieturvietas Satiksmes iela plkst. 16.00; 18.00; 19.40; 19.50.
  • Papildus reisi 4. autobusa maršrutā “Bulduri-Slokas stacija” ar atiešanas laiku no pieturvietas Bulduri plkst. 16.50; 18.50; 20.30 un 20.40.
Kūrorta svētku makets